Kezdőoldal » Utazás » Európa » Szerintetek melyik a legalulér...

Szerintetek melyik a legalulértékeltebb ország Európában turisztikai szempontból?

Figyelt kérdés
Eddigi tapasztalataim alapján az emberek nagy része Horvátországba, Olaszországba, Spanyolországba, Angliába, Franciaországba, Németországba, stb. megy. Én személy szerint nem nagyon ismerek embereket, akik mondjuk kicsit északabbra (Skandinávia), esetleg a balti államokba/szovjet utódállamokba mentek volna kirándulni, pedig szerintem ezekben az országokban is vannak nagyon szép helyek.

2018. szept. 14. 17:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
Albániát rendszerint mindenki egy ócska posztkommunista koszfészeknek tartja sajnos:( háromszori látogatásomnak hála erre csakis rácáfolni tudok!
2018. szept. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%

Nekem minden ami tőlünk keletre vagy északra van.

A mediterránium, a dél a legjobb, mert meleg van, életvidámak az emberek, sokat süt a nap, finomak a kaják, zamatosak a termések.

2018. szept. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem Romania, mert az emberek nagy tobbsege a roman ember irant erzett ellenszenve miatt alapbol kizarja. Bar alairom nem rendelkezik valami szep tengerparttal az orszag, a hegy- es dombvideke eszmeletlen, amihez hozzaadodik nemi igencsak kellemes epitett orokseg, igy nagyon kellemes turistacelpont tud lenni.
2018. szept. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%
Bosznia Montenegro nekem örök élményem!
2018. szept. 14. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
71%

Ilyen országokat leginkább Európa keleti felén találni,de top 1-et nemigen lehet egyértelműen megfogalmazni.


Leginkább talán Albániát lehetne annak mondani. Szinte mindenük van ami a görögöknek is(hegyek,tenger,mediterrán éghajlat,finom ételek,történelmi emlékművek mégha ezek kisebb számban is) és mégis töredék annyi turista jár oda. Fő okként azt mondanám hogy mivel csóró ország ezért nemigazán telik nekik infrastruktúra kiépítésére és marketingre és az emberek is általában előítéletesek Albániával szemben.



Kb.ugyanezt tudom mondani Grúziáról is amit sokan nem is sorolnak Európához. Rengetegen úgy gondolják hogy egy csóró,lepukkant poszt-szovjet nyomortelep. Valóban nemigazán vannak tele pénzzel de vannak hegyek,tengerpartok,emlékművek,ízletes kaják és kellemes éghajlat is. Nagyapám itt és Szocsiban(ma Oroszország)látott először pálmafát még a szovjet időkben.



A balti államokat is idesorolnám. Igaz hogy nincsenek hegyek és strandolni sem lehet igazán de Tallin,Riga és Vilnius gyönyörű városok. Csórónak sem mondhatóak ezek az országok viszont szerintem jobban kéne erőltetniük a marketinget. A skandináv országok azért jobban állnak én szerintem ilyen téren.



Románia sem a turizmusáról híres,Erdélybe is leginkább magyarok járnak és az ő fogadásukkal is főleg az ottani magyarok foglalkoznak. De ha már itt tartunk én Magyarországot is alulértékeltnek tartom és nemcsak a külföldiek szemében az hanem még mi magunk is gyakran alulértékeljük.


[link]

Ezt érdemes elolvasni mindenképp és külföldön sem ártana szerintem jobban reklámozni a magyar látnivalókat és pihenési lehetőségeket.

2018. szept. 15. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
78%
Albánia már felfutóban, Bosznia szintén. Személyes szerelem miatt egyértelműen Ukrajnát mondanám, a világ egyik legjobb országa, mégis megvan róla egy erősen negatív fals prekoncepció. Európában már csak 10 ország maradt, ahol nem jártam és nyugodtan mondhatom, hogy a legfelkapottabb helyek is bár gyönyörűek, keleten minden sokkal izgalmasabb.
2018. szept. 15. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
55%

Skandináv orszagokba is sokan utaznak. Csak az emberek többsege nyáron utazik vagy közelebbi helyre megy télen síelni. De Hollandi es Dania kedvelt hely. Norvégiaba, Svédorszagba, Finnországba eghajlat miatt kevesebben mennek, de célturizmus itt is van.


Kelet-Európai országokat mondanam. Szerintem Bosznia-Hercegovina, ami nagyon nem turista celpont.

A románokat sem szeritik az emberek, de Erdélyt aokan latogatjak gyönyörű tajaik miatt, így Romanianak van turizmusa.


Szóval szeribtem Bosznia illetve Koszovó!

2018. szept. 17. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
55%

Bocsi. Utolso vagyok. Veletlenül a legkevesbé turistacélpontokat írtam.


Legalulértékeltebb az ALBÁNIA.

2018. szept. 17. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
55%
Albánia, Bulgária, Románia, Bosznia..
2018. szept. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
28%
Bulgáriába és Romániába (Erdély miatt főleg) rengetegen járnak, legalábbis itthonról, ezeket nem mondanám alulértékeltnek. :)
2018. okt. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!