Kezdőoldal » Utazás » Európa » Egyéni utazás szervezésénél...

Egyéni utazás szervezésénél mire kell figyelni?

Figyelt kérdés

Idén először úgy gondoltam, hogy párommal egyéni szervezéssel megyünk nyaralni Mallorcára, azon belül is Cala D'or településére.


Nem vagyok ebben gyakorlott, félek valamit kihagyok.

Repülőjegy oké, bécsi indulást néztem (itt jegyzem meg ha valaki szintén ilyenben gondolkodik, itthonról pofátlanul drágák a repülőjegyek)...továbbá, kocsit őrzött parkolóban hagyni, szállás foglalva, velük egyeztetve lesz a transzfer...biztosítás 2 főre...


Van-e még valami esetleg amire ügyelnünk kell?


2019. jan. 11. 11:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Repjegy szállás transzfer. Ha ott akartok programokat érdemes utánanézni hogy mennyivel előtte kell befizetni, lehet hogy még itthonról el kell intézni. Mindenre legyen b terv, szállásra transzferre, mert ritkán van hogy minden rendben megy.
2019. jan. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

A repülőjegy az első lépés. Figyeljetek oda a légitársaság csomagszabályzatára, hogy hány darab, mekkora és milyen súlyú poggyászt vihettek magatokkal. Ne kezdődjön egyből rossz élménnyel az út, hogy már felszállás előtt súlyos büntetést kell fizetni a túl nagy csomag miatt.

Utána szállás, érdemes utánanézni az értékeléseknek, hogy valóban olyan-e a hely, mint a képeken, mi volt a benyomása azoknak, akik már jártak ott. Ne kapkodd el a választást, nézegess több oldalon (booking, trivago, airbnb, stb) és válaszd azt ami a képek, elhelyezkedés, értékelések és ár alapján a legszimpibb. Döntsd el, hogy milyen ellátást szeretnél: ellátás nélkül, reggeli, félpanzió, all inclusive.

Transzfernek több helyen nézz utána, árban nagy különbségek lehetnek.

Ha szeretnél programokon részt venni, a Tripadvisor hasznos lehet, látnivalók, programok, éttermek fel vannak tűntetve értékelésekkel.

Biztosítást még itthonról intézd el, ha szeretnél kötni (Mallorca, Spanyolország része, EU tag, így az EUs taj kártya is elég lehet)

Ha autót szeretnél bérelni a rentalcars oldalon össze tudod hasonlítani több cég ajánlatát.


Én azt javaslom, hogy legyen nálatok pénz és bankkártya is, ha esetleg valami gond lenne, pl. járattörlés akkor tudjatok új repjegyet venni a hazajutáshoz (ami utolsó pillanatban valószínű elég drága)


+ tipp: tölsd le az offline térképét a telefonodra Mallorcának (pl. Here maps), hogy ha nincs net vagy térerő, akkor is tudjatok tájékozódni

+ nem tudom milyen a nyelvtudásod, de érdemes lehet egy spanyol utiszótárat beszerezni, hasznos lehet, mert könnyen lehet, hogy valahol nem boldogulsz az angollal.


Jó utat!

2019. jan. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm nektek. Hát izgalmas lesz az biztos, de nagyon várom :) 2., angolul jól beszélek, de olvastam, hogy nem mindenhol értékelik...majd látjuk :)
2019. jan. 11. 13:15
 4/6 anonim ***** válasza:
Én a fentieken felül a helyi közlekedési lehetőségeket szoktam tanulmányozni, mert elég szår ott ragadni egy mégoly szép, de elszigetelt helyen lévő szálláshelyen, ha csak napi két busz jár a közelben, aztán mehetsz minden nap 30 eurós transzferrel. Hacsak nem kimondottan a pihenés a cél, persze. Az autóbérlés is alternatíva, de ott meg az a kérdés, hogy hol fogsz parkolni az egyes látnivalóknál - egész meglepő mértékűek tudnak lenni itt-ott a parkolási díjak!
2019. jan. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ünnepnapok, boltok nyitvatartása. Nyilván turista gettókban ez kevésbé probléma, de akkor is érdemes utána nézni.
2019. jan. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Eles Zsolt válasza:
Nem árt elötte felterkepezni ha esetleg betegek lesztek hova tudtok fordulni orvoshoz.
2019. jan. 31. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!