Kezdőoldal » Utazás » Európa » Németország vagy Írország?...

Németország vagy Írország? Kinek való Németország vagy Írország?

Figyelt kérdés
Nyáron au pairkedni készülök. Egy évre mennék, és nem tudom eldönteni melyik országba menjek. Németül nagyon keveset tudok még,ezért izgulok, hogy hogyan tudnék így helytállni, illetve melyik országban érezném jobban magam. Németországban fele annyit fizetnének, de a fizetés nem minden. Írországban zavaró lenne a rossz idő, a rossz közlekedés és kevésbé ismerem a kultúrát.
2019. ápr. 17. 09:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Írország, ha beszélsz angolul.
2019. ápr. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Írország az éghajlatot leszámítva szerintem mindenben jobb. Németország unalmas, az emberek sótlanok, a városok elég jellegtelenek (Berlin kivételével természetesen). Nem tudom, hogy mitől rossz a közlekedés Írországban, a buszok folyamatosan járnak, a nagyobb települések jól össze vannak kötve, Dublin pedig az egyik fő csomópont az USA és Európa között.


Nekem nem is lenne kérdés. Németország megtestesít mindent, amitől Nyugat-Európa ásítósan unalmas, Írország meg a kevés üdítő kivétel egyike.

2019. ápr. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
Németeknek és íreknek.
2019. ápr. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 D. Brasco ***** válasza:
27%

"Németül nagyon keveset tudok "


De az az erzesem mondhatnank inkabb ugy is hogy semmit........vagy legfeljebb egy eldöntendő kérdésre tudsz igennel vagy nemmel valaszolni!Az meg azert eleg karcsú lesz au pair-kedni!

Na most a kerdes,hogy az angolod is ilyen szuper-e,mert akkor mindegy hova mész!

2019. ápr. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Kíváncsi lennék honnan szerzeted a gondolatolvasó diplomádat :D egy szóval nem írtam azt, hogy SEMMIT nem tudok németül, nálam a keveset és a semmit az igen különböző fogalmak. Ha gondolod szívesen korrepetállak magyar nyelvből :D azt pedig pláne nem írtam, hogy nem tudok angolul. Nem tudom ezt te honnan olvastad ki :D

2019. ápr. 17. 11:15
 6/16 anonim ***** válasza:
Bocs Kérdező te magad irod "nagyon keveset tudok"...a nagyon kevés kb azt jelenti hogy megérted az alapokat, el tudod mondani a neved hol laksz meg az alapmondatok mennek....
2019. ápr. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 D. Brasco ***** válasza:

Kedves kérdező!Nincs gondolatolvasó diplomám,meg köszi nincs is rá szükségem tekintve,hogy te magad írtad: "németül nagyon kevest tudok"

Na most a nagy átlag meg személyes tapasztalataim alapjan is elmondható,hogy az emberek amúgy is hajlamosak túlértékelni a saját nyelvtudásukat........ha ez jelen esetben nálad a nagyon keveset jelenti,akkor valoszinuleg nem tévedtem azzal amit irtam hogy egy eldöntendő kérdésre esetleg egy szóval tudsz válaszolni,és ha összeszeded magad akkor meg még milyen alap dolgokat is esetleg menni fognak,hogy mi a neved meg hol laksz,netán az hogy milyen idős vagy!

Erre meg mondjuk azert egy au-pair karriert felépíteni nehez lesz!De azért szerencsére te láthatóan értesz mindenhez is,a megmagyáráshoz nagyon,a magyar nyelvhez meg különös képpen!Csak akkor nem tudom minek jöttél ide kerdezni!Ha meg ekkora nyelvtan tanár vagy javaslom még egyszer olvasd el amit írtam!ugyanis ott nem az áll,hogy nem tudsz angolul...........

2019. ápr. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Az, hogy Írországban dupla annyit fizetnek nem feltétlenül jelenti azt, hogy jobban kijössz a fizetésből. Írországban rettenetesen drága a szállás például (meg még sok más egyéb).
2019. ápr. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Valaki írta, hogy Németország unalmas, és ezzel egyet kell értsek. 3 évet voltam kint és bár nagyon szép helyek vannak az országban, de mégis valahogy hangulattalan az egész. Írország sokkal jobb hely, sokkal kedvesebb emberekkel, hiába a rossz idő. A németek borzasztóan mogorvák.
2019. ápr. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Kedves D. Brasco!


Idézlek: Na most a kerdes,hogy az angolod is ilyen szuper-e,mert akkor mindegy hova mész!


A feltételezést köszönöm! DE NÁLAM A NAGYON KEVESET TUDOK MÉG MINDIG AZT JELENTI, HOGY KEVESET TUDOK. A magyar tudásomnak pedig nincs köze ahhoz, hogy itt kérdést teszek fel :)


Javaslom, hogy a frusztrációdat máshol legyél szíves levezetni :)


Minden jót!

2019. ápr. 18. 10:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!