Kezdőoldal » Utazás » Európa » Miért mindenki Horvátországba...

Miért mindenki Horvátországba megy nyaralni?

Figyelt kérdés

Én két évvel ezelőtt voltam először és valószínű utoljára Horvátországban. Nagy reményekkel indultam az útnak, hiszen magyarok közül nagyon sokan ott nyaralnak, ismerek olyat aki évente többször is akár.

Ami a kisebbik gondom volt, az a drága kaja. Mindenki mondta, hogy a Balaton környéke pofátlanul drága és jobban jár az ember ha kimegy a horvátokhoz. Ennek ellenére egy pizza 50-60 kuna (2500 forint körül) és főétel 40-50 és akkor még egyszerűbb kajákról beszéltünk. Ha valami halas pizzát ettem az volt simán 70-80 volt. Az üdítő még drágább volt, 2-3 deci egy ezres simán. Persze most éttermi árakról beszélek, főzve nyilván olcsóbban kilehet jönni (ahogy Magyarországon is). Hozzáteszem ez annyira nem zavart, hisz nyaralunk nem a kaján kell spórolni. Csupán hamis az a vélekedés, hogy itthon drágábbak az ételek mint ott.


Ami inkább zavart az az emberek hozzáállása. A magyar sem egy feltétlen jókedélyű nemzet, de a horvátok kifejezetten távolságtartó, rosszkedvű néha bunkó emberek voltak. Bementem egy étterembe/kocsmába/kisboltba hangosan köszönve és semmi reakció. Itthon azért a legtöbb helyen visszaköszönnek sőt néha még előre is köszönnek a potenciális vásárlóknak. Az autómat elvitték, mert elvileg rossz helyen parkoltam, holott se megállni se várakozni tilos tábla nem volt kitéve. Út mellett parkoltam, mert parkolóhely nem volt. A telepen csak külföldi azaz magyar, német, lengyel rendszámú autókat láttam. Ez pedig nem azért van, mert a horvátok szabályosabban parkoltak, sőt sok egyértelműen szabálytalan horvát rendszámú autót is láttam.

Ha esetleg mégis rossz helyen álltam, akkor is rakjanak rá egy mikuláscsomagot, de ne vigyék már el, azt hittem ellopta valaki. Hozzáteszem megmutattam a képeket az egykori vezetésoktatómnak és szerinte se parkoltam szabálytalanul...

A szálloda az itthoniakhoz képest alacsonyabb színvonalú volt (hiába ugyanannyi csillag) de ez nem zavart túlságosan, mert csak aludni jártam oda.

Ami tetszett az a kilátás és a szép táj. Valóban jól néz ki, de ez önmagában nem ellensúlyozza a többit.


Egy szó mint száz, miért megy ennyi magyar Horvátországba nyaralni?

Az én tapasztalataim teljesen szembemennek az itthon hallott “igazságokkal”. Azaz nem olcsóbb, az emberek egy cseppet sem kedvesek, a parkolási biznisz pedig gusztustalan. Miért vonzóbb ez mint bármelyik másik tengerpart vagy akár a Balaton?



2019. jún. 9. 21:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%
Közel van és szép partok vannak.
2019. jún. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
97%
Pont a leírt dolgoktól tartottunk, nem is megyünk pedig nagyon szerettem volna. Görögország olcsóbb.
2019. jún. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Valóban közel van, ez pozitívum lehet, bár ha már így is 9 órát vezettem akkor akkor lehetett volna 10-11 és megyek Olaszországba. Vagy egy olcsóbb repülőjeggyel sokkal hamarabb (és adott esetben olcsóbban) lehet menni más országba is. Az autópálya úgy emlékszem nem volt rossz, de kifejezetten drága volt az itthoni árakhoz képest. Ki lehetne számolgatni de szerintem olcsóbban kilehet jönni mondjuk repülővel Görögországba, mint autóval Horvátországba (üzemanyag, autópályadíj, esetleges büntetés).

Viszont ha innentől kezdve valamiért csak autóval közlekedhetnék akkor is inkább bevállalok pár óra pluszt, minthogy Horvátországba menjek. Elismerem a táj szép, a par is szép de ez önmagában nem ér sokat ha a fent leírt okok miatt nem sikerül jól egy nyaralás. Azt az 5-10 perc pánikot amíg azt hittem ellopták a kocsim, nem kívánom senkinek. Legalább valahogy próbálnák meg jelezni (ha már ez a bevett szokás), hogy nem elloptuk hanem elszállítottuk. Mivel nem volt szabálytalan de pláne nem zavaró helyen így még a kerékbilincs is jobb lett volna, mert akkor se jogos, de mivel nem akadályoztam senkit így maradhatott volna ott. Feltételezem nekik is olcsóbb lett volna rátenni egy kerékbilincset, mint fizetni két ember bérét meg az autószállító fenntartását.

2019. jún. 9. 22:19
 4/18 anonim ***** válasza:
62%

"Miért mindenki Horvátországba megy nyaralni?"


Mert teljesen más a véleményük mint neked!

1. Ha tilosban parkolsz, ne csodálkozz ha intézkedik a hatóság.

(A mesédre és az oktatód véleményére senki sem kíváncsi.)

2. Ha azt hiszed, hogy a külföldi éttermek és az áraik a te minimálbéredhez fognak alkalmazkodni, akkor sok csalódás fog még érni az életben.

3. Az első csalódásod rögtön Olaszországban lesz ha azt hiszed, hogy ott olcsóbban jössz majd ki.

2019. jún. 9. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
82%
Olaszország biztosan olcsóbb igaz mi szeptemberben voltunk lement a csúcs, viszont étterembe nem ültünk be (Lignano), az élelmiszerek teljesen jó áron voltak, viszont a kajalda tényleg nem volt olcsó. Szóval szo-szo. Görögországban júniusban voltunk ott főzni sem kellett be tudtunk ülni, a lejutas nem volt maga az álom..
2019. jún. 9. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
70%
De Görögország egyes helyei állítólag drágák szállás és kajak tekintetében is. Délen Olaszországban állítólag olcsó a szállás.
2019. jún. 9. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

4-és “válaszoló”: Semmi mesém nincs, én tudom, hogy nem tilosban parkoltam. Alapból oda se állok ha tudom, hogy tilos, nem a büntetés miatt hanem elvből. De mivel láttam, hogy sem tábla, sem útburkolati jel, sem pedig a józan ész nem tiltja, hogy ott parkoljak így leparkoltam ott. Az oktató véleménye meg azért mérvadóbb mint a tied, hisz mégiscsak ez a munkája, emberek ezrei tanulták meg tőle az alapokat. Valószínű a magyar autósok nagy része nem fog ilyen körültekintően parkolni, úgyhogy úgy 30 ezer forintnyi összeget nyugodtan szánjatok bírságra.

A minimálbért nem tudom honnan veszed, messze nem minimálbért keresek. Írtam is, hogy nem az árakkal van a fő problémám, csupán az szín tiszta hazugság amit sokan mondanak, hogy Horvátország olcsóbb, mint a Balaton-part. Nyilván nem az itteni bérekhez igazodnak ezzel nincs is semmi probléma, csak mi ne terjesszük, hogy olcsóbb kint. Kb mintha azt állítanám, hogy Németországban olcsóbbak a lakások költöztettek oda, közben meg jóval drágábbak.


Szóval mégegyszer a kedvedért, mert látom nem stimmel minden. Nem az a gondom, hogy drága hanem az, hogy itthon az emberek 90%-a abban a hitben él, és hangoztatja is, hogy Horvátország olcsóbb mint a Balaton vagy max egy árban vannak. A valóság pedig az, hogy Horvátország drágább. És tudom azt is, hogy Olaszország is drágább, de arról legalább nem az az általános közvélekedés, hogy olcsóbb, mint Magyarország.

2019. jún. 10. 01:06
 8/18 anonim ***** válasza:
96%
Én kétszer voltam Horvátországban és háromszor a görögöknél. Hasonló tapasztalataim vannak, mint neked. A horvát üdülőhelyeken olyan érzésem volt, mintha a helyiek szívből utálnák a turistákat, többször volt gondunk a kiszolgálással, kevesen beszélnek angolul, a parkolással is volt probléma egyszer (nem rendőri intézkedés, csak egy odavalósi akart rám támadni, mert valami nem tetszett neki). A sziklás illetve betonos-létrás partokat nem szeretem. Görögországnak csak annyi a hátránya, hogy messzebb van, minden más szempontból sokkal jobban tetszett nekem.
2019. jún. 10. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
56%

Kétféle Horvátország létezik:

Az egyik a valós, a másik pedig az, aminek az itt picsogó lúzerek látják, aki a filléreikből próbálják eljátszani kint a nagymenőt....

2019. jún. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 veterán vas ***** válasza:
70%

Ez a "mindenki" egy kicsit túlzás, mert pl. mi sem voltunk még sosem a horvátoknál, és nem is tervezzük. Éppen a barátoktól hallott infók alapján.

Inkább az olasz, görög tengerpart, vagy a Balaton.

2019. jún. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!