Kezdőoldal » Utazás » Európa » Miért mindenki Horvátországba...

Miért mindenki Horvátországba megy nyaralni?

Figyelt kérdés

Én két évvel ezelőtt voltam először és valószínű utoljára Horvátországban. Nagy reményekkel indultam az útnak, hiszen magyarok közül nagyon sokan ott nyaralnak, ismerek olyat aki évente többször is akár.

Ami a kisebbik gondom volt, az a drága kaja. Mindenki mondta, hogy a Balaton környéke pofátlanul drága és jobban jár az ember ha kimegy a horvátokhoz. Ennek ellenére egy pizza 50-60 kuna (2500 forint körül) és főétel 40-50 és akkor még egyszerűbb kajákról beszéltünk. Ha valami halas pizzát ettem az volt simán 70-80 volt. Az üdítő még drágább volt, 2-3 deci egy ezres simán. Persze most éttermi árakról beszélek, főzve nyilván olcsóbban kilehet jönni (ahogy Magyarországon is). Hozzáteszem ez annyira nem zavart, hisz nyaralunk nem a kaján kell spórolni. Csupán hamis az a vélekedés, hogy itthon drágábbak az ételek mint ott.


Ami inkább zavart az az emberek hozzáállása. A magyar sem egy feltétlen jókedélyű nemzet, de a horvátok kifejezetten távolságtartó, rosszkedvű néha bunkó emberek voltak. Bementem egy étterembe/kocsmába/kisboltba hangosan köszönve és semmi reakció. Itthon azért a legtöbb helyen visszaköszönnek sőt néha még előre is köszönnek a potenciális vásárlóknak. Az autómat elvitték, mert elvileg rossz helyen parkoltam, holott se megállni se várakozni tilos tábla nem volt kitéve. Út mellett parkoltam, mert parkolóhely nem volt. A telepen csak külföldi azaz magyar, német, lengyel rendszámú autókat láttam. Ez pedig nem azért van, mert a horvátok szabályosabban parkoltak, sőt sok egyértelműen szabálytalan horvát rendszámú autót is láttam.

Ha esetleg mégis rossz helyen álltam, akkor is rakjanak rá egy mikuláscsomagot, de ne vigyék már el, azt hittem ellopta valaki. Hozzáteszem megmutattam a képeket az egykori vezetésoktatómnak és szerinte se parkoltam szabálytalanul...

A szálloda az itthoniakhoz képest alacsonyabb színvonalú volt (hiába ugyanannyi csillag) de ez nem zavart túlságosan, mert csak aludni jártam oda.

Ami tetszett az a kilátás és a szép táj. Valóban jól néz ki, de ez önmagában nem ellensúlyozza a többit.


Egy szó mint száz, miért megy ennyi magyar Horvátországba nyaralni?

Az én tapasztalataim teljesen szembemennek az itthon hallott “igazságokkal”. Azaz nem olcsóbb, az emberek egy cseppet sem kedvesek, a parkolási biznisz pedig gusztustalan. Miért vonzóbb ez mint bármelyik másik tengerpart vagy akár a Balaton?



2019. jún. 9. 21:44
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Horvátország közel van, mindenféle előzetes szervezés nélkül bármikor le lehet ugrani egy hosszú hétvégére. Én imádom a sziklás partokat, mert sokkal szebb és tisztább a tenger. Rovinj, Opatija meseszép. Ami meg az árakat illeti, valahol félúton vannak Nyugat-Európa és Magyarország között. Nem tudom, Olaszországnak melyik vidékein jártál (az évek során lassan az egész országot bejártuk), de ott az éttermekben sokszor csak a coperto annyi, mint a horvátoknál a kaja.
2019. jún. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
57%
Drága Horvátország, de a Balatonra menjen az akinek 6 anyja van. Ár/érték arány mondd valamit neked? Lehet hogy a Balaton olcsóbb, de olyan is amilyen.
2019. jún. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Leírom a saját tapasztalataimat.Évente 2-3 hetet töltünk Horvátországban.Bejártam az Isztriától Cavtatig a partot.Nekem nagyon tetszik.Szép az északi,sziklásabb rész,de kedvencem a Split alatti,kavicsos strandok.Se boltban,se étteremben nem volt még problémám,angolul nem beszélek,de éhesen még soha nem kellett lefeküdjek,valahogy mindig megértettük egymást. Az autópálya valóban drága,sz étkezés viszont kb.annyi mint nálunk.Isteni pizzát ettem múlt héten Splitben 35 kunáért. A parkolással kapcsolatban annyiban egyet értek veled,hogy nehézkes,kevés a hely,mindenki parkol,ahogy parkol,de problémám sose volt még ebből,max.messzebb találtam helyet.(kétes helyre nem parkolok). Olaszországban jártam több helyen,nekem a homokos part annyira nem jön be,főleg délutánra,mikor már felkeveredik,nem látok le a tenger fenekére. A Balatonnál gyerekkoromban sok időt töltöttünk.Szép-szép,de nem olyan,mint egy tengerpart.Illetve az a baj vele,hogy jön egy rossz idő,s máris lehűl a víz. Illetve ott a szezon aug.20-szal kb meg is szűnik,Dubrovnikban pedig szeptember végén még 23 fokos vízben fürdök. Egy szó,mint száz:sokan sokfélék vagyunk,kinek mi tetszik,oda menjen pihenni,nyaralni,feltöltődni. Kellemes kikapcsolódást mindenkinek!
2019. jún. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
93%
Én nem Horvátországban jártam így, hanem Velencében, Olaszországban, de azért elmesélem, mert az is egy f elkapott hely. Mindenki mondja, hogy hú de romantikus, klassz hely. Aha. Mint te is mondtad, bementem, köszöntem, semmi reakció, de sehol. Pizzázó, kávézó... A pizzázóban konkrétan 10 percig várakoztattak, de közben aki utánam jött és olasz volt, kiszolgálták. Csak azért nem fordultam ki, mert kva éhes voltam. A másik a kávézó. Kértem egy kávét ott fogyasztásra. Kifizettem, az ugye drágább, mintha csak felhajtod, utóbbi az olaszok szokása, itthon nem divat. Tehát kifizettem a kávéra 3 Euro 99-et, mennék ki, ülnék le, a biztonsági őr elkezd lökdösni, lefogni!! és nem engedett leültni. Na én ott lecsaptam a kávés tálcát és otthagytam őket. Soha többet nem akarok Velencébe menni. Amúgy nem tetszett. Közös, büdös, zsúfolt és még az olaszok is bunkók.
2019. jún. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Mindenhol vannak bunkók és akik a külföldi turisták megkopasztására mennek, ezzel mi se vagyunk különbek. A horvát környezet pedig mindenért kárpótol, pedig a Balatont is kedvelem ám!
2019. jún. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Azért mert 1. közel van 2. mindenki odajar ezért nekünk is oda kell menni.


Komolyan, annyi szep hely van Európában es annyi szep tengerpart, en négy éve nem is voltam Horvátországban, legalább az ember Montenegróban / Portugáliában / Albániában stb. alig hall magyar szót :)


Mindegy is, a lenyeg hogy az ilyen divatos, státusz turistáknak szóló helyeket kerülni kell . ;)

2019. jún. 11. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
67%

Rengetegszer jártam Horvátországban és Olaszországban is, de soha semmiféle atrocitás nem ért még sem az üzletekben sem a vendéglátó helyeken. Sőt!

Inkább az a jellemző, hogy az éttermek előtt álló pincérek előre köszönnek, és mosolyogva próbálnak beinvitálni.

A közlekedésről pedig csak annyit, hogy bármelyik horvát tengerparti városban ha csak közelítesz a zebrához, satura megállnak a horvát járművek.


Én mindig csak mosollyal találkozom igaz, hogy van egy titkom. Megtanultam néhány szót az adott országok nyelvén, és pl. előre köszönök, utólag meg megköszönöm a fáradtságát. Ezt mosolyogva díjazza minden eladó.


Sajnos bunkókkal is találkozom sokszor odakinn.

Közös bennük, hogy nem tudnak viselkedni, szemetelnek, ordítoznak, megjátsszák magukat, miközben hazulról cipelik ki magukkal a májkrémet meg az ásványvizet...

...ja és magyarul beszélnek.

2019. jún. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a legrosszabb várost sikerült megtalalnod.. Bunkó emberek vannak mindenhol ezen ne csodálkozz.. Én 8 éve élek Horvátországban és ilyen kedves, osszetarto embereket meg nem láttam mint amilyenek itt vannak.. Görögországot meg nem ajánlom, mert nagyon szemetes és magas a páratartalom kis híján meg lehet fulladni..
2019. jún. 12. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!