Kezdőoldal » Utazás » Európa » Székelyek. Milyenek a székelye...

Székelyek. Milyenek a székelyek? Pozitív és akár negatív tapasztalatokat kérek azoktól akik többször jártak Székelyföldön.

Figyelt kérdés

2019. jún. 10. 18:28
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
77%
Nem tudom milyen elnyomásról beszélnek a székelyek, mikor egész Székelyföld tele van magyar iskolákkal ahol minden tantárgyat magyarul oktatnak, kivéve a román nyelvet, amit gyakorlatilag szinte egyáltalán nem tanulnak meg, valóban valamiféle felsőbbrendűségi gőgből, pedig saját magukkal szúrnak ki, hogy ha nem tanulnak meg románul, mert ha elmennek Székelyföldről román többségű nagyvárosokba, akkor nem boldogulnak a román nyelv ismerete nélkül. Egyáltalán nincsenek elnyomva. Vannak viták a székely zászló középületeken történő elhelyezése körül, de magán házakra szabadon kirakhatják és rendezvényeken, összejöveteleken is szabadon használhatják. Kulturális rendezvényeiket szabadon megtarthatják. Nincsenek komolyabb balhék sem a románokkal. Most ugyan volt egy balhé az Uz völgyében mostanában amit a Romániai Magyar Demokrata Szövetség kezdett el szítani és erre valamelyik bolond, elmebeteg román nacionalista, Bukarestből oda hívott néhány száz román futball huligánt aki össze vissza ordibáltak a székelyek meg azokat szidták. Ezek olyanok mint Magyarországon a fradi szurkolók. A média persze felkapta a hírt, de az ilyen balhék egyáltalán nem a hétköznapok részei.
2019. júl. 9. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
35%
Március 15. a magyar forradalom és szabadságharc megünneplése, mint magyar nemzet ünnep rendezvénye Székelyudvarhelyen, magyar huszárok felvonulása. Érdemes megnézni ez a négy perces videót: https://www.youtube.com/watch?v=ntnwKsBoT5M
2019. júl. 9. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:

Érdekes, én egyáltalán nem vagyok székely hanem nagyváradi Magyar.

Mégis láttam a somlyai Szűz Mária szobrát, ettem , a sláp s hecserli szót ismerem s a borkán szót használjuk. S még románúl.sem tudok.

2019. júl. 28. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
A pityókát is tudom mi az, krumpli s ettem kűrtőskalácsot.
2019. júl. 28. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
0%
Hegyi parasztok...nagyon bolcsek, mindent jobban tudnak masnal. En ezt tapasztaltam:)
2019. júl. 28. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!