Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Debrecen, Szeged vagy Miskolc...

Debrecen, Szeged vagy Miskolc a szebb?

Figyelt kérdés

2023. aug. 14. 12:13
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/77 anonim ***** válasza:
100%

Mi most 3-an egy hete Debrecenben dolgozunk, tősgyökeres zalaegerszegiek vagyunk, még soha nem jártunk Debrecenben.

A belvárosban vett ki a cégünk egy lakást.

Esténként le szoktunk menni mozizni, sörözni, kajálni csavarogni.

Hát, nekünk tök szokatlan, hogy amiket az előző írt helyeken mennyi ember van - mint a fél Egerszeg. Nagyon jó, hogy van ilyen. Meg nagyon jó a villamos (nálunk nincs sajnos), hogy kimegyünk a Nagyerdőre - olyat sem láttunk még. Még van kb. 2 hetünk, minden percét ki akarjuk használni.

Nem kizárt, hogy ha kapnánk egy jó állás-ajánlatot, akkor költöznénk ide mindannyian. Mi nagyon jól érezzük itt magunkat (pedig nagyon sokat kell dolgozni). Jó hely.

2023. szept. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/77 anonim válasza:
100%
#71 ha fiatalabb vagy (mondjuk, ha idősebb akkor is), akkor egy este nézz el a Péterfia utcán az említett 3 egyetemi törzshelynek számító kocsmába. Valamikor a pultig alig tudsz eljutni annyian vannak, kint is az asztaloknál a járdán. Kicsit ilyen Pesti bulinegyed feeling kicsiben, és általában a hangoskodáson kívül kultúrált. Én nagyon ritkán találkoztam itt összehányt emberekkel, persze van ilyen is, mint mindenhol máshol.
2023. szept. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/77 anonim ***** válasza:
100%

72 - Köszönjük!

Ma már nem megyünk, mert holnap korán kelünk és le kell feküdni, de a napokban "megszakértjük" a helyszíneket!

2023. szept. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/77 anonim ***** válasza:
80%

Hát sajnos lassan végzünk a melóval, pár nap múlva megyünk haza Egerszegre.

Egy percet nem unatkoztunk, sok helyen voltunk. (a Péterfián is!)

Nagyon sok barátságos és segítőkész emberrel találkoztunk. Rengeteg a fiatal. Mondjuk ehhez kell egy ekkora egyetem is.

Soha nem gondoltuk volna, hogy ilyen nyüzsi van egy magyar vidéki városban.

Kellemes meglepetés volt.

2023. szept. 15. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/77 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindhárom városnak megvan a vonzereje.


Belváros terén Szeged vezet, az a legszebb a három közül. A másik kettőnek gyakorlatilag egyutcás a régi belvárosa, és a debreceni Piac utca szebb, mint Miskolcon a Széchenyi (mondom ezt miskolciként).


Természeti környezet terén Miskolc a hegyek miatt (meg Lillafüred, Tapolca), aztán Szeged (legalább folyója van), aztán Debrecen.


Múzeumban a debreceni Déri simán ver mindent, ami a másik kettőben van.


Egyetemből a szegedi szokott fenn lenni nemzetközi rangsorokon.


Korai történelem terén inkább Miskolc, maradtak fenn gótikus épületei (vár, templom és kolostorrom is), Debrecennek nem, Szegednek csak templom (annak is full barokk a belseje). Modern történelemben Debrecen.


Debrecennek van reptere, cserébe a létező legrondább vasúti pályaudvarral bír (a régi, amit a világháborúban lebombáztak, az viszont a legszebb volt a három városé közül).


Színháza Miskolcnak régebbi, de a másik kettőnek szebb az épülete.


Vidámparkja csak Debrecennek van, a szegedi bezárt, Miskolcon sose volt.


Állatkertje Nyíregyházának a legjobb :)

2023. szept. 16. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/77 anonim ***** válasza:
100%

Debrecenben van az ország két legmodernebb színháza, és az egyetlen ködszínháza.

Miskolcon Lillafüredtől szebb környezetet nem találni Magyarországon.

Szeged a Párizsra hajazó városképét a Nagy Szegedi Árvíznek (1879) köszönheti, amikor az egész város elpusztult, és európai nagyvárosok segítségével zseniálisan megtervezve újjáépült.

A legtöbb munkahely Debrecenben van.


Viszont az tény, hogy valóban a Nyíregyházi Állatkert a legjobb az országban.

2023. szept. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/77 anonim válasza:
75%

Miskolc. Természetileg számomra verhetetlen. Lényegében az egész város a Bükkbe épült bele. Ahogy tovább megyünk pedig jönnek a (hazai) viszonylatban tényleg magasnak számító hegyek (Bánkút pl.). Az utat mindvégig patakok és források kísérik.


Szegeden nem jártam, ám Tisza közelsége, hidak biztos sokat dobnak rajta.


Debrecenben többször jártam. Mint város, nekem csak egy a sok közül, természeti látniválaó meg gyakorlatilag nulla.

2023. nov. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!