Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Miért ilyenek az öregek? Én...

Miért ilyenek az öregek? Én rontottam volna el valamit?

Figyelt kérdés

Egyik nap megyek haza a suliból, a szokásos villamosra felszállok, elkezdem olvasni a lokált velem szembe egy 18-20 év körüli csaj ült.

Egyszer csak megáll mellettem egy 40-50 körüli nő meg a férje.Én az újságra figyeltem, különösebben nem érdekelt.

Fogta magát, és igazi lenéző stílussal megkérdezi: "Nagyon fáradtak vagytok?". Mind a ketten tudtuk a csajjal hogy az ülőhelyet kéri...

Én meg válaszoltam a kérdésére: "Igen!".

Erre jön a válasz: "Há na ne nevettessél fiam! Egész nap ültél az iskolában, miben fáradtál el??"

Legszívesebben azt mondtam volna neki hogy próbáld ki milyen jó is a "nem fárasztó" iskolában ülni 7 órát, de tudja mit, ha ilyen egyszerűen képes csak gondolkozni hogy "Ha ült akkor nem fáradt" akkor nem is kellene azon csodálkoznom hogy leáll egy gyerekkel veszekedni azon hogy fáradt-e vagy nem.

De ehelyett csak annyit mondtam: Hát, én azzal nem tudok mit kezdeni ha maga nem hajlandó elhinni hogy fáradt vagyok.. Én TUDOM hogy fáradt vagyok..

Elkezd valamit mondani, én meg csak annyit mondok: Tessék bmeg. Majd felállok a helyről.

És nem fogjátok elhinni mi történt utána...

LE SE ÜLT AZ A RETKES VÉN *******

Csak elkezdett a férjével morogni hogy hihetetlen hogy ez a mai generáció mit meg nem enged magának és hogy így merészel beszélni az idősekkel(még mindig 40-50 körül lehetett tehát nem is egy nyugdíjasról beszélünk)meg hogy ez a rosszabbik fajta, mert a legtöbb csak elnézést kér és hogy ez mennyire felháborító.

Erre a csaj megszólal: Miért nem képes elhinni hogy fáradt az a szerencsétlen gyerek?

Most boldog hogy elűzte innen??

És fogta magát, felállt és megkérdezte tőlem hogy le akarok-e ülni.

Utána leültem, elhúzott az "idős" pár stb..

De én igazán arra lennék kíváncsi hogy ti hogy látjátok ezt, mert szerintem én nem hibáztam semmit.



2017. nov. 11. 23:41
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
37%
A szellemi munka is leterheli az embert fizikailag, igen, meg nem lesz már friss, bepunnyad, kicsit be is lassul a vérkeringése, elgémberednek a tagjai , ha túl sokat ül; ha meg éppenhogy nem, mert pl nekünk volt már olyan napunk, hogy egész nap a földszint és a második emelet között rohangásztunk, ráadásul volt, hogy (na a tesi az alapvetően jó lenne, mert kicsit felpezsdíti az ember vérkeringését, átmozgatja a tagjait), de utána pl volt olyan, hogy rengeteg ugrálás után meg, ami 6. óra volt, másszunk föl 7. órára az épület másik végében a második emeleten a legutolsó teremhez; az épület másik szárnyán a folyosó legvégéhez. Ráadásul korán kell kelni, amikor a szervezet még nincs rá fölkészülve, még nem pihente teljesen ki magát; és van, akinek pl előfordulhat, hogy több tömegközlekedési eszközzel jön, egyiktől rohanni kell a másikig, és mi van, ha le se ül közben mert mondjuk pl nincs hely, vagy közel akar lenni az ajtóhoz? Na és ha pl késve indul reggel, vagy esetleg a busz amin utazik pl baleset vagy útépítés miatt késik, és akkor onnan meg rohannia kell, hogy elérje a csatlakozós tömegközlekedési járművet, miután leszállt. És akkor így már egész nap fáradt tud lenni, pláne ha még esetleg nincs is elegendő vitamin a szervezetében. Plusz gondolom az egész agyat, meg idegrendszert is lefárasztja valamilyen szinten az iskola, meg még pl dolgozatoknál a stressz, vagy stressz akkor, ha mondjuk pl nincs éppen dolgozat, de rosszindulatú, ellenszenves pl a tanár, és örökké "fesztiválozik", vagy pedig hideg csönd ül a termen. Szóval fárasztó ám tényleg az iskola, szóval egy iskolás gyerek is lehet fáradt. Amúgy szerintem nem voltál bunkó, ha ilyen stílusban megy oda, hogy add át a helyed, akkor ő a bunkó, és nem is érdemli meg, hogy átadd a helyed neki. És utána még morgott, nemhogy megköszönte volna. Ja és amúgy pl nálunk mindig nagyon kemények voltak a tesiórák, szóval mindig edzésben kellett lenni, 12-15 nagy kör futás az udvaron, és nagyon sokat oda kellett tenni a kettesért, nem sportiskola volt, de a kettesért is nagyon sokat kellett dolgozni, az 5-ös az meg már emberfeletti teljesítményre utalt, vagy nem tudom , mert volt egy csaj , aki 5-ös volt, de ő lehet, hogy neki volt annyi jegye meccsekért, mert a suli által szervezett meccsekre járt, hogy lehet, hogy le tudta dumálni a tanárral, hogy neki csak a meccsekért a jegyet írja be. Amúgy lehet, hogy tévedek , lehet, hogy mégsem volt 5-ös, de talán ő volt az osztályból, aki még elfogadható jegyekkel bírt.
2017. nov. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
43%

"Csak elkezdett a férjével morogni hogy hihetetlen hogy ez a mai generáció mit meg nem enged magának és hogy így merészel beszélni az idősekkel"


imádom, mikor 40+ prolik szidják a fiatalokat. a kor nem érdem, ha bunkó módon szólnak vkihez, akkor nagy eséllyel bunkó módon fog válaszolni.


"Miért ilyenek az öregek? Én rontottam volna el valamit?"


nem. ebben az országban a idősebbek nagy része szocializmusban félrenevelt egyszerű proli. elvárja a tiszteletet, de arra képtelen, h arrébb másszon a boltba, h ki tudjak menni, és ott beszélgessen.


az "iskolába nem lehet elfáradni" , "fiatal vagy nem lehetsz fáradt", "katonaság megnevelte volna őket" meg tipikusan ilyen posztkádárista proli benyögések.


amúgy ezt annyira bírom. nemrég kijött az irodánkhoz egy 60as szaki. besegítettünk neki, h hamarabb végezzen, kioktatott mindenről, életvezetési tanácsokat is adott, ahhoz viszont h-lye volt, h mondjuk lefogyjon, megtanuljon normálisan magyarul, esetleg idegen nyelv.

de még annyi esze sem volt, h rájöjjön, h parasztság reggel 9kor szólni, h mégis aznap jönne..


elképesztő, h ezek tanulatlan, igénytelen vén m-rhák mit meg nem engednek maguknak.

2017. nov. 21. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
40%

"Mikor egyetemi szakvizsgára, szigorlatra napi 12 órákat tanulsz, na AZ valóban fárasztó, de ücsörögni a sulipadban és néha körmölni pár sort baromira nem az."


Ha olyan középiskolába jártál, ahol pár sor körmölésnél nem kellett többet csinálni, akkor nemigen jársz te egyetemre, öcsisajt.

2017. nov. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
63%
Kérdező, hagyd a fenébe az egészet, ez egy ilyen ország. Tanulj valami jó szakmát és irány külföld amíg teheted! Sok egyetemista társam is ezt fogja tenni!!!
2017. nov. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim válasza:
100%

Hellóka, jóestét, jónapot! Nem tudom mennyire fogják még nézni ezt a kérdést vagy mennyi emberhez fog eljutni ez a mondatom, de szerettem volna tisztázni 1-2 dolgot. 16 éves gimis diák vagyok, mások szemében egy buta, hisztis kamasz, semmirekellő szarházi, idióta diák. Rengetegszer mondják nekem, hogy nem fárasztó az iskola. Egy ügyviteli osztályba járok vagyis gépírást tanulok. Na, nekünk 1-2-3 órában (mikor hogy) szokott lenni óránk

vagyis legtöbbször már délelőtt fáradtak vagyunk. A földszintről a második emeletre onnan elsőre, majd vissza második, aztán át a koliba onnan első, majd újra koli. Ilyen volt egy csütörtököm. Minden egyes nap ezt végig csinálni 7 vagy 8 órában. Tanulni minden órára, hisz gimiben nem engedheted meg, hogy ne tanulj, plána ha egy szakmai gimiről beszélünk. Legyél felkészült napi 5 órára, ilyen például az ének, hisz a komplett zenetörténelmet tudnod kell, de hogy minek... Ott vannak a csesztetős tanárok, akikkel az óra kész elmebaj. Főleg ha az adott órán téged fog ki. Ott van a napi érzelmi katyvasz ami a fejedben történik, hisz kamasz vagy. Van amikor már a buszon majd elsírod magad, esetleg éppen kiordítanád magadból a problémáid. De nem teheted. Hisz csak egy buta kamasz vagy, egy semmirekellő telefon nyomkodó. Igen is szoktam telefont nyomkodni és egész busz úton be van dugva a fülembe a headsetem. Éjjel-nappal a kezemben van a telefonom, mert közösségi életet élek és miért? Mert nincs időm amúgy a barátokkal találkozni vagy amúgy általánosan új embereket megismerni. Hisz zombi vagyok. Bennem van a félelem, hogy nem lesz belőlem semmi. De mégsem csinálnék semmit máshogy. Leszoktam ülni a buszon, főleg amikor 8. órám is van( Én bunkó, elmerek foglalni egy helyet, Szent Mária xd) Odaadom a helyem ha valaki tisztességgel megkér. De nem vagyok önkéntes hely foglaló, mégis néhány boomer( az ilyeneket nem tudom idősembernek tekinteni) úgy gondolja, hogy az ő helyét foglalom. Erről ennyit.



Visszaolvasva elég érthetetlen, de remélem átjön a lényeg xd

2020. júl. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!