Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Befizettem egy magyar celebhez...

Befizettem egy magyar celebhez egy úgynevezett alakreform táborra, és a tábor a koronavírus miatt elmarad, azonban a pénzt nem hajlandóak visszaadni! Szétvet az ideg! Mit Tehetünk? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Még novemberben befizettem majdnem egy millió forintot, az egész család ment volna ebbe az úgynevezett "alakreform" táborba húsvétkor Cubában, négy fő.

Ez nekünk nagyon sok pénz és a tábor elmarad a vírus miatt.

Egy szlovák utazási irodán keresztül szervezték le ezt az utazást Cubába.

Írtam a szervezőknek egy levelet viszonylag kedves hangvétellel, hogy szíveskedjenek visszaadni a pénzt, nem szeretnénk semmilyen alternatív megoldást, de ehhez képest ők csak azt erőltetik, hogy 2021 húsvétjára átteszik az egészet és egy forintot nem akarnak visszaadni.

Az ügyvédünknek ötlete sincs, hogy mit tegyünk.

Mondanom sem kell, hogy nem szeretnénk alternatív megoldásokat a pénzt szeretnénk visszakapni, nagy szükségünk lenne rá a jelenlegi helyzetben.

Eddig jó viszonyban voltunk a tábor szervezőjével, tehát ezt jó lenne megőrizni, eddig nem szerettünk volna fenyegetőzni.

Mi lehet a megoldás? Hogyan tudnám visszaszerezni ezt az egymillió forintot?

Köszönöm a segítséget!


2020. ápr. 29. 12:33
1 2 3
 21/29 anonim válasza:
100%

Azt ugye tudod, hogy a tábor az egyetlen magas bevételt hozó forrása ennek a 2 celebnek? Azt is tudod ugye, hogy a Ti pénzeteken ők ingyen nyaralnak az egész családdal? Azt is tudod ugye, hogy ugyanez az út fele ennyibe kerül RENDES irodán keresztül celeb nélkül ugyanezen a színvonalon?


1. Keress másik ügyvédet.

2. Jelezd, hogy neked az új időpont nem jó.

3. Alaposan olvasd el az ÁSZF-t, vedd fel a kapcsolatot az irodával ismét.

4. Járványra senkinek sincs biztosítása általában, természeti katasztrófára meg ilyenekre szokott lenni. Ez vis maior. A szervező valószínűleg (a 2 celeb) nem járult hozzá, hogy az iroda visszaadja a pénzt.

5. Elmesélem az én történetem röviden: augusztusi 2 hetes amerikai utazás, rendezvénnyel, szállással, repjegyekkel. Amikor kiderült, hogy nem lesz, a szervező közleményt adott ki, visszautalják a befizetett pénzt, amennyiben nem felel meg a jövő évi időpont. A repjegyek árát utalta legelőször vissza a légitársaság, utána a rendezvényre váltott 2 hetes bérlet ára is hiánytalanul megérkezett és a lefoglalt szállás ára is visszautalásra került, gyakorlatilag 1 hét leforgása alatt.


6. Azon elgondolkodtál, hogy miért SZLOVÁK céggel üzletelnek?

7. Elég kamu szagú a történet, de nem tisztem eldönteni.

2020. ápr. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
96%

Az ilyen ostobák miatt tudnak ingyen élni ezek a celeb sz*rok luxus színvonalon. Nekem ha fizetnének se mennék ezekkel nyaralni, nem hogy még én adjak ezért milliókat.

Anyám borogass!

2020. ápr. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 Judit Z. válasza:
80%
Azt a bizonyos celebet kizárólag az élteti, hogy elszedje a birkák pénzét, akik hajlandóak ennyit kifizetni a táborukra ami másról sem szól, mint hogy mulatós zenére mindenki lerészegedik és vállalhatatlanul viselkednek. Ha ennyi pénzt befizettél neki és elbukod, hát így jártál. #sorrynotsorry
2020. ápr. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
88%
ÁSZF vagy az aláírt szerződést olvasd át, valahol szerepelnie kell a lemondás kapcsolatos információnak Ha nagyon nem megy, írj privát üzenetet és segítek (jogi végzettségem van).
2020. máj. 1. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
54%
*lemondással
2020. máj. 1. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
53%
Irj rekanak higy adjak vissza mert neked nem jo maskor
2020. máj. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim válasza:
80%
Az biztos, hogy ezzel a lófejűvel és a dagadt férjével még ingyen se mennék el sehova, nem hogy Kubába és nem hogy 1 millióért.
2020. máj. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim válasza:
37%

Na van haladás/eredmény az ügyben? Szerintem egy jó ügyvéd megér annyit, hogy visszakapd a pénzed. Itt csak tanácsot kapsz, ettől még a 2 celeb nem fogja készségesen visszautalni a pénzed.


Vagy:


Jó tanács. Fordulj a bankodhoz! Chargeback. Ilyen összeg esetén nem hajtanak el, nyugi. Kisebb összeg esetén is nagyon segítőkész a bank. Próbáld ki.

Miről van szó? “ A „chargeback” eljárás nem a bank ellen irányul. A „chargeback” eljárás lényege, hogy a bank egy már végrehajtott terhelést a számlatulajdonos utasítására visszavon, és ezzel egyidejűleg az adott kereskedő számláját megterheli.”

2020. máj. 5. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
reka meg norbi b.ak meg a kover fiukkal a falat hogy ilyen szemetek
2020. máj. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!