Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Ez esetben mennyire megbízható...

Ez esetben mennyire megbízhatóak az ilyen repülőjegy árusító oldalak?

Figyelt kérdés

Skyscanner, bravofly, opodo és kiwi.com oldalon néztem Bejrútba retúr repülőjegyet.

Ezeken az oldalakon kézipoggyásszal együtt 95ezer körül van a retúr jegy. Amennyiben poggyászt is szeretnék feladni, ez az ár 132ezer lenne.

Megnéztem a légitársaság oldalát, ott ez az ár 180ezernél kezdődik. Tartalmazza a kézipoggyászt, 30 kg-s poggyászt valamint az 50 dolláros Covid teszt árát, amit Libanonban végeznek el rajtunk érkezéskor.

A közvetítőoldalak és a légitársaság árai között még így is több tízezer forint különbség van.

Mindenképpen a lègitársaságtól kéne megvennem a jegyet, vagy vannak pozitív tapasztalatok a közvetítő oldalakkal is? Még sosem repültem.



2021. nov. 13. 11:28
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Soha nem használtam ilyen oldalakat vásárlásra, de voltak ismerősök akik megjárták velük. Szóval erősen nem ajánlom. Normál esetben nem is szokott ennyivel olcsóbb lenni, itt biztos van valami csavar még a sztoriban, meg bármi van akkor nem tudsz közvetlen intézkedni meg kell várni hogy az oldal ügyfélszolgálatára aztán még mire ők kapcsolatba lépnek a légitársasággal egy egyszerű folyamat is 4-5 nap, ha egyáltalán eléred őket valamilyen formában.
2021. nov. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%

Covid idején öngyilkosság ilyen oldalakról vásárolni. Bármi gebasz, módosítás van, nem kapsz olyan gyorsan infót és segítséget, mintha a légitársaságtól vetted volna.

A refund is nehezebb törlés esetén.

Szerintem inkább vedd a légitársaság honlapján. Esetleg ha rugalmas vagy az időpont miatt, akkor hátha találsz olcsóbbat.

Nagyon sok rossz tapasztalat volt ezekről az utóbbi időkben.

Covid előtt inkább bevállalnám..

2021. nov. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A légitársaságnál vegyél jegyet. Főleg tapasztalat nélkül.
2021. nov. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%

Az első kettő nagyon keveri a szezont a fazonnal, meg te is, kérdező.


A Skyscanner nem ugyanaz, mint az említett másik három, az csak egy metakereső. Tehát több foglalási oldal és a légitársaságok oldalának aggregált keresője. Google Flights szintén ilyen, én őket szoktam használni, mert a régen legjobb keresőmotort vásárolták fel és építették be a rendszerükbe.


Ha olyan utazási irodánál foglalsz, mint a Kiwi, Bravofly, akkor lehet reális valamennyi kedvezmény (mert ők nagy volumenű keretszerződésekkel dolgoznak), de nem ekkora mértékben ugyanarra a járatra és útvonalra.


Azt gyanítom, hogy te tök különböző jegyeket próbálsz összehasonlítani, csak azért, mert mindegyik Budapest-Bejrút retúr. Közben az olcsóbb a több reptéren való, különböző fapadosok általi csövezés "sajátkezű" átszállással (mindenhol kicsekk, becsekk), a másik meg valamelyik drágább, tradicionális, átszállást biztosító légitársaság.


Legolcsóbb megoldás az lenne, ha megkeresnéd a hét azon napjait, amikor mehetsz Pegasus Airlinesszal Istanbul-SAW átszállással. Ők egy fapados légitársaság, ami a saját járataira biztosít átszállást és Bejrútba is repülnek. Velük feladott csomaggal is 100 körül megvagy.

2021. nov. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Pelikánnal mentem Floridába. Elvittek. :)
2021. nov. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

En bravofly-t sokszor hasznaltam es masokat is, soha semmi gondom nem volt. De most a covid idejen csak a legitarsasagtol veszek jegyet es nem OTA-tol.

Nem mindig a legoocsobb a legoocsobb a vegen. Az emlitett Pegazus sem sokkal olcsobb ha csomagot is viszel mint a Turkish. Amugy meg nem Budapestroo kell repulni hanem Becsbel, sokkal oocsobb meg ugy is hogy oda ki kell menni.

2021. nov. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Minimális tapasztalattal szerintem simán megoldhatóak ezek. Repültem Pelikánon, Gotogate-en meg még az isten tudja hol vett jegyekkel, soha semmi gondom nem volt, viszont általában van plusz 1-2 lépés, amit el lehet bénázni, ha nem rutinos az ember.
2021. nov. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

4#-es válaszoló, a Pegasus árajánlatait is végigböngésztem már.

20 kg-os feladott poggyásszal 452 GBP, azaz ~194ezer lenne a retúr jegy.

Oda 142 GBP, vissza valamiért sokkal drágább, 310 GBP.


Bécsi verzió valójában olcsóbb, oda-vissza 264 GBP, ~113ezer+a kijutás Bécsbe egy 10es vonattal. Köszönöm, ez a bécsi indulás eszembe se jutott.:)


Ez esetben a Pegasustól fogom venni, köszönöm mindenkinek a válaszokat!

2021. nov. 13. 17:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!