Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Van még olyan ember aki...

Van még olyan ember aki utazási irodán keresztül foglal? Fiatalok vagyunk de mégis azt érzem hogy az könnyebb lenne nekünk, lehúznak majd?

Figyelt kérdés
2022. jún. 7. 20:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%

Nem lehúzás, hiszen egy szolgáltatás amit önként veszel igénybe, mérlegelve a kiadásokkal járó terheket és a szervezés megkönnyítését. Az biztos, hogy drágább mint egyéni szervezésben. Néha jó, sőt van ahova el sem jutnál pl. Észak Koreába csak szervezett út keretében látogathatsz. Egyébként nagyobb szabadságot ad az egyéni szervezés.


Én utálom hallgatni mások nyafogását, mert minden társasutazásra jut 2 örök elégedetlen, 2 örök depressziós, 2 visító kisgyerek, 2 egymást faló pár, 2 egymást verő pár. Illetve vis maior esetén nem tudsz elmenni és újratervezni, hanem meg kell várni míg a vezetők megoldják a dolgot. Nem beszélve hogy a legtöbb értelmes program fakultatív, az egyébként is magasabb árra még külön kell fizetni.

2022. jún. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
39%
Negyszer dragabb mint egyenileg es szazad annyi elvezet pont az miatt amit az elso irt.
2022. jún. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
35%

Én gyakran utazok külföldre és igen gyakran utazási irodával is a praktikusság és a kényelem okán.

Az ember tud menet közben nézelődni és el tudja engedni magát teljesen, mert mindent megszerveznek helyette. Nincsen gondom a parkolással, az autópályadíjakkal vagy, hogy ellopják-e az autómat vagy csak feltörik vagy megrongálják. Bármikor egy sört is megihatok ebéd után. Ráadásul az iroda busza az adott város belvárosában tesz le, majd értünk jón pár óra múlva, ha mindent megnéztünk.

Saját kocsival esélyem sem lenne sokszor, hogy a belvárosban parkoljak. A parkolás áráról már nem is beszélve.

Természetesen ennek a kényelemnek van egy ára, de nem mindenkinél divat a fillérbszás, ha megfelelő szolgáltatást kap cserébe.

2022. jún. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Ha utazási irodával foglalok, muszáj ilyen csoportos útnak lennie? Gondoltam őt legofglalják nekünk, és ennyi 😂
2022. jún. 7. 20:28
 5/15 anonim ***** válasza:

Igen, én. És nem lehúznak, hanem felszámolják a szolgáltatás árát.

Az égvilágon semmivel nincs gondom, abszolut nem jellemző a nyivákoló gyerek vagy más általad emlegetett.

Lehet szerencsém volt vagy 20 úttal ezen idő alatt.

És akkor, nem tudom hogy ezt oldottad volna meg.

Irány Mexiko, útvonal Bp.-Frankfurt Frankfurt Mexico City Lufthansával.

És akkor közlik a repülőtéren, Pesten hogy a Lufthansa nem késik, hanem törölték.

Cakk-pakk 4 óra késéssel Bp-Párizs, Párizs-Mexico City AirFranceszel és egy agilis idegenvezetővel.


Az utazási irodában mit foglaLSZ?

Szállást, utazást, esetleg belépőket.

Azontúl minden megoldandó a Tied.

2022. jún. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
17%
Akik olyan okoskák, hogy szerintük olcsóbban jön ki ha ők szervezik, jól pofára esnének, ha nem buktak volna meg matekból.
2022. jún. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
93%

Elso vagyok.


Szerintem akkor én fogtam ki a kiemelten sz#r utakat. Német várak és kastélyok: egy pár elvált az úton, két idegen összejött, egy állandóan részeg volt, egy másiknak meg be nem állt a pofája. Szentföldi körutazás: a társaság fél korty import sör után megoldotta a közel kelet összes problémáját. Hajókirándulás a Dunán (Passaura emlékszem, az nagyobb megálló volt): két táborra szakadt a csoport - POLITIKAI hovatartozás szerint. Kb. hajtépés nem volt, én meg azt hittem a Dunába.


Egy másiknál meg a szolgáltatás olyan gyenge volt, hogy hazatérve írtam egy tanulmányt az utazási szerződés teljesítéséről. Legalább arra jelest kaptam.

2022. jún. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Azt hittem a Dunába ugrom*
2022. jún. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Az úttól, a programoktól függ. Mi utaztunk egyénileg Mexikóba, Kubába, USA-ba, szóval nemcsak közelebbi helyekre. Nem akartuk a szabadidős programokat másokhoz igazítani.

De aki nem tapasztalt utazó és nemcsak egy repjegyet és egy szállást akar lefoglalni, annak jobb az iroda. Pl. Körutazások. Vagy vannak jó áron ajánlatok, amiket egyénileg nem tudsz kihozni annyiból.

Szóval a lehetőségektől és a bonyolultságtól függ, hogy szükséges-e iroda.

2022. jún. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
15%
Tenyleg jobb az iroda, ulsz egy steril buszban es mint a majmok a ketrecbol bamulsz ki az ablakon es kb semmit nem fogsz megismerni az adott orszagbol. Dehat a magyar nem egy utazo nemzet.
2022. jún. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!