Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Kinek milyen tapasztalata van...

Kinek milyen tapasztalata van babával való repüléssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Wizzair: Babakocsit lehet felvinni a bejáratig, ott átadjuk és lerakják a csomagtérbe. Vigyáznak rá?

2023. jan. 23. 21:15
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
58%

"Miért baj az, ha valaki babával utazik? Miért önző ettől?"


Mondjuk azért, mert a baba nem éri fel ésszel, hogy mi történik, nem tud uralkodni magán, ha mondjuk felszallaskor fáj a füle, hanem ordít. Van, amikor muszáj utazni, és van amikor nem. Első esetben se kellemes egy visító gyerek a gépen. Csak gondolj bele, épp naszuton vagy a pároddal és melléd beteszik anyut a par honapossal aki végig ordítva az utat. Csodás élmény.


Amúgy nem fogják a babakocsit hímes tojaskent kezelni

2023. jan. 24. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ a 10-es válaszadónak! Ez volt az igazán hasznos számomra, erre voltam kíváncsi.

Egy baba nem tud uralkodni magán??! WTF… neked sincs gyereked, gondolom. De eszed se.

Az már eldöntött tény, hogy repülővel utazunk és visszük magunkkal az egy éves gyereket is. Senkinek semmi köze ahhoz, hogy hova megyünk, milyen célból. Ez a mi döntésünk. Neki is ugyanannyi joga van repülni, mint bárki másnak. Értelmes ember nem érzi magát rosszul azért, mert egy baba sír. Nem mindegy, hogy valaki sír, vagy hisztizik. A kettő között különbséget lehet tenni. Aki kellő érzelmi intelligenciával rendelkezik, annak ez nem okoz gondot.

2023. jan. 24. 09:25
 13/44 anonim ***** válasza:
53%
De, mucika, van gyerekem. Épp ezért tudom, hogy nem tud uralkodni magán. Nem is várja el senki. De amíg mo djuk egy 10 éves max halkan sír, mert fáj a füle, a csecsemő torka szakadtabol fog ordítani. De, értelmes ember is rosszul érti magát, ha q zárt gépen egy csecsemő végig üvöltő az x órás utat.
2023. jan. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim válasza:
59%

Miért repülsz egyáltalán babával?

Felesleges...🤦‍♀️

Passzold le valahol pl nagyszülőknél vagy rokonnál,te is nyugodtabb leszel.

2023. jan. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
84%

Az emberek szeretnek binárisan gondolkodni. Vagy igen, vagy nem. Persze, így egyszerűbb.


Pedig senki sem ismeri a másikat, senki sem tudja eldönteni, az út szükséges-e vagy sem, a babát vinni kell-e vagy sem, sőt, a baba hogyan fog viselkedni. Mert az a helyzet, hogy okos szülők csecsemője jellemzően nem bőg, de véletlen helyzet miatt mégis. Szemben ezzel, kevéssé okos szülőnek erről halovány fogalma sincs, sőt, a helyzettel kezdeni sem tud semmit. Azért mondom így, mert mindkét esetet végigéltem. Az első változat sem volt kellemes, de kezelhető, mert az okos szülő az utastársaival is törődik, ha látja, hogy nincs más lehetősége. A második esetben fogalmad sem lehet, miről van szó, ha érdeklődnél, megkapod a beosztásod. Tehát soha nem a baba a probléma, hanem a szülője. Volt eset, hogy javasoltam, hadd próbálkozzam én, anyuka rám nézett és belement. A baba pedig feltalálta magát, megtalálta a szakállamat és elfoglalta magát. Biztos rosszul is érezte megát, mert néha pityergett, de el lehetett terelni a figyelmét. igaz kellett némi leleményesség.


Szóval kérdező, gondold át a helyzetet, főleg a gyerekedet. És miután sok változatot végig vettél, hidd el, az utasok között lesz, aki kikéri magának, és lesz aki besegít. Ennyi ember között akad mindenféle. Delehet peched is. Az ember nem jós, csak valószínűsít.

2023. jan. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 NTBS ***** válasza:
27%
Ha nem muszáj, ne repüljetek.
2023. jan. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
51%

12.


A flegma és kioktató válaszod alapján látni, hogy te vagy az a tipikus "nagy magyar anyuka", akinek az emberek csak az alárendeltjei...

2023. jan. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
65%
@12 Egyszer kipróbáltatnám veled, hogy milyen, amikor egy csecsemő végigüvölt egy 12 órás repülőutat, neked meg a leszállás után 6 órával már tárgyalnod kell vagy előadnod. Megéltem ezt pepitában nem egyszer, 2-3 napját simán tönkre tudják vágni az embernek az ázsiai tengerpartokon hempergő friss purgyésok, amikor Isztambultól Szingapúrig lehet hallgatni anyakicsiszívét a jetlag mellé.
2023. jan. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
64%

Természetesen nem azokra gondoltam én sem, akik a magyarországi nagyszülőket látogatják meg, hanem azokra, akik az 5-6 hónapos gyerekkel ülnek a "nyaralós" járatokon.

Amúgy pont te beszélsz az érzelmi intelligenciáról, mikor pont leszarod, hogy

1. A gyereked szenved a fülfájástól és a napi rutinja felborításától

2. 200 másik embernek KÖTELESSÉGE végighallgatni, hogy üvölt a gyereked, csak neked jó lehessen.


Csodás, önzetlen ember vagy, több ilyen kéne <3

2023. jan. 25. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
30%
A gyerekem másfél éves. Pont a repülés miatt (sajnos) nem találkozott még az apai rokonsággal, pedig “csak” EU-n belül kellene repülni. Ehhez Ti is hozzájárultok, mert pont az ilyen frusztrált utasok azok, akik miatt a szülők idegesek, hogy ki fogják utálni őket a gépről már pusztán a gyerek láttán. És természetesen minél idegesebb a szülő, a gyerek viselkedése azt megsokszorozva tükrözi vissza. Ha mindenki aranyosan mosolyogna, belső békéjét árasztaná az utazni kényszerülő családokra, nem üvöltenének a babák se … annyit.
2023. jan. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!