Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » 26 órát fogunk utazni 2...

26 órát fogunk utazni 2 gyerekkel (6,9), a kicsi hiperaktív, van valami jó tanács, hogy kössem le őket?

Figyelt kérdés
2017. szept. 2. 18:02
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
64%

Utolsó!


6 és 9 éves gyerekekről van szó, nem csecsemokrol, vagy kisgyerekekrol. Max szaladgálni fog a 6 éves, üvölteni nem. A nagy meg kb harmadikos, szintén esélytelen, hogy orjongesbe kezdjen.

2017. szept. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
20%
hiperaktív...és akivel én utaztam az is olyan 8 év körüli lehetett. s nem őrjöngött, csak végig énekelte, mondókázta(hangosan), rohangálta az utat, az előtte ülő ülését rugdosta, a mellette ülő laptopjába mászott bele stb.
2017. szept. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

A naggyal nincs semmi baj, a kicsi hiperaktív, de nem magatartászavaros! Aki normálisan válaszolt, annak köszönöm szépen, a többi idiótának kívánok hasonló gyereket, sőt!

Nem szokott velük gond lenni, mivel nem az első repülésük lesz, nem a repülőtől tartok kicsit, hanem az utazás hosszától. Csecsemő koruktól hozzá vannak szokva az utazáshoz, autóval pedig már tettünk is meg ilyen hosszú utat a kicsi 2 éves volt ekkor! Persze autóval tök más a helyzet, hisz ott meg lehet állni stb. Csak ötletekre voltam kíváncsi, nem nevelési tanácsadást kértem!

2017. szept. 3. 16:16
 14/18 anonim válasza:
69%
Esetleg olyan könyv, füzet, ami matricás, azzal egy kis időt lehet nyerni. Vagy olyan könyv, amiben meg kell találni elrejtett dolgokat. Színező.
2017. szept. 4. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
100%

Gyógypedagógus feleségem tanácsai: Mindenképpen fel kell szerelkezni minden olyan játékkal és eszközzel, ami a gyerek kedvence, szívesen veszi kézbe, és egy kicsit elvan vele. Sokfélével, hogy váltogatni lehessen. Érdemes kikérni a pedagógus (óvónő, tanítónő) tanácsát.

Az átszállások alkalmával, és persze az első felszállás előtt igyekezni kell jól lefárasztani, kielégíteni a mozgásigényét. Ne aludjon, ne bóbiskoljon a repülőn kívül.

Ami a nyugtatót illeti, lehet jó és veszélytelen, de csak olyant érdemes beadni, amelynek a hatása már ismert. Nagyon egyénfüggő a hatásuk, bizonyos gyereknél bizonyos nyugtató épp ellenkező, felpörgető hatást vált ki, de ha nem, akkor sem mindegy a mennyiség. Ennek ellenére, ha ellenzed is, érdemes felkészülni, hogy kéznél legyen, mert adódhat olyan helyzet, ami az utazás folytatását kockáztatja. Pl. ha az első szakaszon elviselhetetlen helyzet alakul ki, akkor esetleg megtagadhatják a továbbutaztatást. Vannak olyan tabletták, amelyeket műtétek előtt adnak kifejezetten gyereknek, de erről ki kell kérni gyerekorvos véleményét, és úgyis fel kell íratni. Ki is kell próbálni utazás előtt, nehogy meglepetést okozzon.

Bizonyára mondani sem kell (de biztos, ami biztos), tisztában kell lenni azzal, hogy bizonyos ételek, italok milyen hatást váltanak ki, pl. kóla, tea, de főleg: csokoládé(!), kakaó(!). Általában felpörgetnek, de bizonyos gyerekeket épp ellenkezőleg. Esetleg rövid időre felpörgeti (átszállás), aztán lefárad tőle, amíg fel nem dolgozza a szervezete. A nagyobb repülőkön lehet sétálni a folyosó(ko)n, megnézni a gép részeit, stb., érdemes időnként tenni pár kört.

2017. szept. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Mi 18 orat utaztunk , igaz busszal az akkor 4 es 6 evesemmel. Az elso 1-2 oraban minden eszkoz nelkul elbeszelgettek. Ismerkedtek a busszal, a lehetoseggekkel. Aztan sorra bevetettuk amit csak lehetett. Vittem foglalkoztato fuzetet, konyveket amit en olvastam nekik. (Ruminit es a Vilagszep meseket). Ezzel is jo sokat elvoltak.

Volt nalam lük, a kicsi szamara a nagynak direkt aznapra idozitettem egy tetrist. Az ujdonsag varazsa miatt szinte innentol kezdve ez volt a slager.

De jatszott meg rubikkockajaval, es magyarkartyat is tettunk be.

A tabletet es a telefont csak akkor vetettuk be, mikor a korulottunk levok mar aludni akartak. Egy meset megneztek, es utana aludtak szinte egesz ejjel.

Az mondjuk eleg jol volt megszervezve, h a pihenoket ugy szerveztek, h a gyerekeknek mindig volt jatszoter, ahol abban a 20 percben rohangalhattak.

2017. szept. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
92%
Nekem nincs még gyermekem, de utaztam már eleven gyerek mellett 15 órát..nyilván nem a legkellemesebb, de emiatt nem küldtem el őket melegebb éghajlatra. Ugyanúgy vannak (sőt igen gyakoriak) azok a felnőtt utasok, akik szintén nincsenek tisztában, hogyan viselkedjenek repülőn. Sokkal több rossz tapasztalatom van velük, mint gyerekekkel de ez benne van a pakliban utazás közben. Aki ezt nem tudja elviselni az ne utazzon vagy menjen az első osztályra.
2017. szept. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Persze, persze, fontos a tolerancia, de eleven gyerek és hiperaktív gyerek között óriási a különbség. Az eleven gyerek tudja magát fegyelmezni, "csak" motiválni kell. A hiperaktív szeretne jó lenni, de képtelen fegyelmezni magát. A reakciói spontán, esetenként akarata ellenére törnek elő belőle.
2017. szept. 8. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!