Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Ti hogyan szervezitek meg a...

Ti hogyan szervezitek meg a nyaralásotokat?

Figyelt kérdés

Sokszor foglalkoztat ez a kérdés, mert nem igazán vannak olyan utazós ismerőseink, vagy csak a szokásos helyükre mennek. Szóval ti mikor kezditek el tervezni a nyaralást? Hogyan kezdetek neki? Hol böngésztek úticélt és szállást? Milyen igényeitek vannak, amik általában jellemzőek minden nyaralásotokra?

Elmondom a mi verziónkat is, csak hogy ne legyen egyoldalú a dolog.

Mi eddig a párommal ötször voltunk nyaralni, mindegyik kuponos nyaralás volt. Már év elején nézelődünk kuponos oldalakon, általában olyan március/április amikor megvesszük a kupont. /Idén bazira bealudtunk, mert nagyon zajlott az élet és már lemaradtunk a jó ajánlatokról, nem is tudom hogy lesz.../

Általában 3 vagy 4 éjszakát voltunk maximum, mindig belföldön. Minimum reggeli, de inkább félpanzió amit igénylünk, imádjuk a svédasztalos vacsikat, még úgy is hogy én nem vagyok nagy étkű. Szóval nem tipikus "kieszem őket a vagyonukból" eset vagyok! :D A vízpartot preferáljuk, leginkább Balaton, folyópart nem igazán jön be, mert szerintem nincs soha olyan hangulata mint egy nagyobb tónak. A foglalást pedig legtöbbször július végére vagy augusztus elejére időzítjük. Szeretünk olyan helyre menni, ahol van nagyobb wellness is, vagy stranddal összekapcsolt a hotel és így szabad átjárás van. 4 csillagos szállodákat célzunk meg első sorban, de voltunk már vendégházban/panzióban is kétszer. Ár/érték arányban a hotelek jobban megérik szerintem. Legalábbis kuponnal mindenképp. Ezek lennénk mi, várom a ti szervezéseiteket is. Köszönöm, ha megosztod velem. :)



2017. jún. 2. 14:18
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
18%

ma 17:49

valóban nagyon tapasztalatlan utazó vagyok, nem is utaztam 15 napra még sehova

de az agyaghadsereg Xian-ban van és nem Pekingben.

2017. jún. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Mi kulfoldon elunk, de mindig belfoldon nyaralunk (nagy orszag).

Olyan hitelkartyat hasznalunk, amire repulo pontokat lehet gyujteni, es altalaban minden ev nyarara osszejon annyi pont, hogy kettonknek ingyen legyen a repulo valahova.

Altalaban oda megyunk ahova en szeretnem (illetve ahova a legitarsasag indit jaratokat), mert a paromnak mindegy, csak menjunk ;)

A helyszinen mindig kocsit berlunk es bejarjuk az egesz kornyeket. Motelben szoktunk megszallni, mert ilyen nyaralasok alkalmaval csak aludni meg furodni jarok a szallasra, ugyhogy minel olcsobb annal jobb, persze azert ne valami koszos putri legyen. Kaja valtozo. Volt olyan motel, ahol adtak ingyen reggelit, volt olyan, ahol volt tuzhely meg eszkozok, a sarki boltban vettunk tojast/kenyeret es en csinaltam a reggelinket. Ebed/vacsora valami helyi etteremben.


Jegyet mindig a legitarsasag oldalan veszek a pontok miatt, szallast/berautot pedig mindig az expedian nezek. Mondjuk a berautot mindig megnezem a kolcsonzo sajat weboldalan is, mert elofordult, hogy olcsobb volt, mint amit az expedia mutatott.


Munkam miatt max 1 hetes nyaralasra szoktunk menni. Altalaban juliusban es a szervezest aprilisban szoktam intezni.

2017. jún. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Amikor külföldre utaztok, akkor hogy-hogy nem néztek hozzá kupont? Nem csoportos utazásra gondolok, csak ilyen 8nap/7éj/2fő ajánlatokra. Nyilván nem Kínába, de tipikus tengerpart célpontokra szokott lenni, és olyankor azokkal szerintem olcsóbban ki tud jönni, mint ha csak külön foglalunk szállást meg külön veszünk repjegyet, mert sokszor repjegy meg illetékek is benne vannak az árban. Meg esetleg ellátás is. Nem kötekedés, félre ne értsétek, csak érdeklődöm. :)
2017. jún. 2. 18:51
 14/21 anonim ***** válasza:
Mi is belföldre vagy környező országokba megyünk, kocsival, nem szoktuk elkapkodni a foglalást :p. Többször is megyünk egy évben, ha lehet egyszer olyan helyre ahol még nem voltunk, és mellé egy kis Balaton. Év közben nem kell főznöm, így nyaralás alatt nem bánom, apartmanba szoktunk menni, nekünk kényelmesebb ha van saját konyha.
2017. jún. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Én mondjuk átlagosan minden másnap főzök, így nagyon jól tud esni, ha nem kell még nyaraláson bajlódni vele. Főleg reggelire... akkor azért nekem nagyon kényeztető tud lenni, hogy csak leslattyogok és megterített asztallal várnak. Persze ha mondjuk van grillezési lehetőség, vagy bográcsozás, az tök jó, de azért több napos nyaralás esetén nem lövi el az ember csak egyszer szerintem. Aztán mosogatni...na az már nekem nem fekszik a nyaraláson.
2017. jún. 2. 20:08
 16/21 anonim ***** válasza:

Nem mindenki él a kuponok bűvöletében :-) Én talán egyszer-kétszer kuponoztam, szerintem eléggé kötött ajánlatok vannak, nagyon turistagettó helyekre. Nincs idegem vizslatni állandóan, hogy találjak valami jót.

Ha ennyire szeretsz kuponozni, lépj be World Ventures-be, ott utazhatsz szezonon kívül olcsón :-) Csak éppen zuhogni fog a fejedre az eső.

2017. jún. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Én mivel még nem jártam külföldön és nem is nagyon van olyan ismerős, mint írtam, aki nagy utazásszervező lenne és lehetne tőle tanácsot kérni, ezért vagyunk kupon pártiak. Nem mindig lehet kifogni jót, például én nem is találok most semmit már belföldre sajnos. De nekünk ez megfelelő. Csak szimplán kíváncsiságból kérdezem, hogy mások hogyan állnak a dologhoz és foglalás előtt rákeresnek-e kupon ajánlatra is.
2017. jún. 2. 21:08
 18/21 anonim ***** válasza:

Azért, kérdező, mert nem utazási irodás "ajánlatokat" foglalunk le, mert nem utazási irodával utazunk turistadömping helyekre.


Hanem saját szervezésben. Veszel repjegyet, foglalsz szállást és kész.

2017. jún. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Persze hogy félsz kérdező, ha nincs tapasztalatod, sok az ismeretlen. De ezen csak úgy lehet túlesni, ha egyszer elkezded és átesel az első nehézségeken.


Van aki képtelen egyedül szervezni. Nekik való a társasút. De én kétszer utazom. Egyszer, mikor "megalkotom" a programot, összeszedem a látni és tudnivalókat, megszervezem a dolgokat. Másodszor, amikor a helyszínen találkozom a képeken látottakkal.


Hogy ki min tud spórolni, ha erre szüksége van, az azon múlik, mit tart fontosnak. Sok tapasztalat mondatja, hogy az élelmezés tud a legszélesebb skálán mozogni. Hotelben, panzióban szobát lehet kapni. Általában reggelivel, ami kényelmes. Viszont az ebéd, vacsora és egyebek csak vendéglőből, boltból kényelmetlenül oldhatók meg. Az ebéd másik problémája, ha városnézésen vagyunk, hogy hosszú. Strandolásnál ez persze nem számít. Az apartman mára széleskörű lehetőség, alig drágább és kényelmes. Vannak mosogatógépes apartmanok is. De nyáron egy hűtő rendkívül jól tud esni.

2017. jún. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Én egész évben figyelem a booking-ot és a repjegyeket, ha valahova ahova szívesen mennénk olcsón van akkor lecsapok rá. Szállást mindig lehet találni, szóval én mindig az utazást foglalom le előbb.

Szállásnál ami nekem fontos: saját fürdő legyen, legyen reggeli az árban, inkább hotel jellege legyen mint panzió vagy valami lepukkantabb.

Ha megvan a hotel és a szállás, akkor meg összeszedek minden infót, felírom mit akarunk megnézni stb

Most épp 1 hónapja Nápolyba volt nagyon olcsó repjegy, 60 ezerért foglaltam oda vissza kettőnknek repjegyet, bőrönddel. Szállást könnyen találtam hozzá, így már megvan, Caprira és Sorrentoba is elmegyünk majd :)

De még van 1 hónap indulásik, de máris fél szemmel a következő utazáson vagyok, akarunk egy Balkán túrát tavasszal, ilyenkor már sasolok előre :)

2017. jún. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!