Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha 16 évesen elkezdek eladogat...

Ha 16 évesen elkezdek eladogatni évente 600 000 Ft-nyi használt cuccomat s 26 évesen lesz így 6 millió forintom s veszek belőle egy parasztházat, lehet gondom a navval hogy honnan van a pénz?

Figyelt kérdés
Vagy mindenképp csak 18 évesen kezdhetem, vagy ez hogy van? S halottam, hogy 200 000 Ft fölött be kell vallani valamit. vagy ez hogy van? Meg azt is hallottam, hogy nyilvántartást nem kell vezetni. S köteles vagyok számlán tartani a pénzt vagy előkerülhet bármikor annyiszor 600 000 Ft ahány év eltelt? (S mikortól, csak 18 év felett?)
2019. aug. 16. 14:03
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/84 anonim ***** válasza:
70%
Nem kell nyilvántartást vezetni, és jó eséllyel a kutya nem fogja észrevenni, hogy hány kabátot adsz el, ha ésszel csinálod. De ha felteszed vaterára egyszerre az összeset, lehet, valakinek feltűnik majd, hogy mennyi eladó ruhád van. De ha most el is adod a 25 kabátot, jövőre már nem lesz ennyi eladó cuccod. Meg, most csak így belegondolva, a tavalyi kabátodat még lehet, hogy el tudod adni jó áron, de egy 8 évvel ezelőtti dzseki milyen állapotban lehet már, azért mennyit kérhetsz, egy ötszázast? Saját megunt cuccokból azért szerintem elég nehéz 600 ezernyit eladni egy évben, pláne tíz éven keresztül folyamatosan.
2019. aug. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/84 A kérdező kommentje:
a kabát csak egy példa volt, a fő kérdés az, mi az ami legális és mik a kötelezettségek. van évi 600 ezernyi bőven, több is, mégha nem is tíz évre, csakhogy a tíz év alatt várhatóan bővül is a készlet, nem csak fogy. de annyi szerintem nincs hogy üzletszerűen adózva mehessen nyereségesen, ezért kéne olyan keretek közt s modon ami legálisan adomentes.
2019. aug. 16. 22:48
 43/84 A kérdező kommentje:
oké hogy nem veszik észre esetleg, de nem csak azért tarthatjuk be a törvényt mert észrevehetik ha nem tartjuk be, hanem pl. azért is betarthatjuk, mert tisztességesek vagyunk.
2019. aug. 16. 23:05
 44/84 anonim ***** válasza:
100%

Az a helyzet, hogy ha te MINDEN évben el tudsz adni 600000 Ft használt holmit, akkor valami nem stimmel az életedben.

Valószínűleg az, hogy fölöslegesen vesznek neked ennyit.

Erre tanácsolták azt, hogy EZENTÚL kérj inkább pénzt egy részük helyett.


Viszont a NAV alapból nem erre fog gondolni, hanem arra, hogy csalni akarsz.

Ezért aztán megnéznek először téged - és aztán azt, akitől ezeket kaptad.

Ha ott minden legális, akkor nincs gond.

Ha mégis találnak valamit, akkor meg van.


Még egy dolog: ezt max. 2-3 évig tudod eljátszani.

Egyszerűen lehetetlen, hogy 5 évnél idősebb holmit te jó áron eladj.

Én inkább úgy mondanám, hogy a bekerülési ár harmadát tudod átlagosan kihozni egy 2-3 éves dologból.

5 évesből a tizedét, 10 évesből semmit.


Harmadrészt: ne is reménykedj benne, hogy 10 év múlva valamit is érni fog az a pénz, amit ma összegyűjtesz.

Ha ma 6 millió egy ház, az 10 év múlva MINIMUM 15 millió lesz.

De inkább több.

2019. aug. 17. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/84 anonim ***** válasza:

Másik oldalról megközelítve:

- ha van használt holmid, ami már isten bizony sohasem kell, és rokonnak, ismerősnek sem - akkor azt add el nyugodtan. De maradjon mindig tartalékod, ha valamire szükség lenne!

- ha vannak ismerősök, akik állandóan fölösleges ajándékokat vesznek neked, akkor beszéld meg velük, hogy inkább pénzt adjanak.

- ha mindezekből összegyűlik pár milliód, azt már be kell fektetni. Ott viszont kockázat van! Ennek is járj utána.


- viszont MINDEZEKBŐL 99% eséllyel NEM fog összejönni egy házra való 10 év alatt. Még a töredéke sem.

2019. aug. 17. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/84 A kérdező kommentje:
Ezek amiket írsz, nem minden termékre igaz, s az sem feltétlenül igaz hogy egy megvásárolt termék a megvásárlás pillanatában s az azt követő időszakban felesleges volt. Az ismeretlenhez való negatív hozzáállást nem kívánom kommentálni, mert oké van értelme negatívan gondolkozni de csak akkor ha alapja is van. Látatlanban ismeretlen termékekben levő potenciált ugyan mi értelme tagadni?
2019. aug. 17. 00:37
 47/84 anonim ***** válasza:
100%

"negatív hozzáállás"

Nézd: ha neked MINDEN EGYES évben több, mint fél millió ft felesleges holmid származik ajándékból, ott valami nincs rendben.

Nagyon nincs rendben.

Erre több lehetőség is van, és ezeket nagyjából leírtam.

2019. aug. 17. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/84 A kérdező kommentje:
pedig ritka az olyan termék, ami örökké kell. vagyis elöbb utobb feleslegessé válik. természtesen nem a beszerzés évében.
2019. aug. 17. 08:10
 49/84 anonim ***** válasza:

Kérdező, kötözködhetsz itt össze-vissza, próbálhatod belőni, mit lehet, mit nem, a tutit mi sem fogjuk megmondani, azt ugyanis majd a NAV mondja meg egy próbavásárlással pl.

Az, hogy mi üzletszerű, mi nem, nem mi döntjük el, hanem a NAV - ennyi.


44-es szépen le is írta:

"Viszont a NAV alapból nem erre fog gondolni, hanem arra, hogy csalni akarsz.


Ezért aztán megnéznek először téged - és aztán azt, akitől ezeket kaptad.


Ha ott minden legális, akkor nincs gond.


Ha mégis találnak valamit, akkor meg van."

2019. aug. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/84 A kérdező kommentje:

Jó csak itt ellentmondás van, mert ha nem kell nyilvántartást vezetni, honnan tudják kitől kaptam? S eszerint nekem se kell tudnom, nem is életszerű, hogy magánemberként sok éves cucaimrol pontosan tudom, honnan vannak, főleg ha kamaszként a gyermekkoromra nyulik vissza.

Lehet hogy pontosan senki se tudja, de véleménye sok embernek lehet s azt le is írhatja én meg reagálhatok rá. vagy nem szabad?

2019. aug. 17. 09:41
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!