Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha 16 évesen elkezdek eladogat...

Ha 16 évesen elkezdek eladogatni évente 600 000 Ft-nyi használt cuccomat s 26 évesen lesz így 6 millió forintom s veszek belőle egy parasztházat, lehet gondom a navval hogy honnan van a pénz?

Figyelt kérdés
Vagy mindenképp csak 18 évesen kezdhetem, vagy ez hogy van? S halottam, hogy 200 000 Ft fölött be kell vallani valamit. vagy ez hogy van? Meg azt is hallottam, hogy nyilvántartást nem kell vezetni. S köteles vagyok számlán tartani a pénzt vagy előkerülhet bármikor annyiszor 600 000 Ft ahány év eltelt? (S mikortól, csak 18 év felett?)
2019. aug. 16. 14:03
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/84 anonim ***** válasza:
100%

Semmi gond!

A NAV-nál pont erre szakosodott emberből van jó sok.

2019. aug. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/84 A kérdező kommentje:
még mindig nem értem. azt magyarázzátok, hogy ha eladok cuccokat akkor a nav zaklatni fogja a rokonaimat?
2019. aug. 17. 20:04
 73/84 anonim ***** válasza:
100%

Kabátból meg hasonló cuccokból elág melós ennyit kiárulni. Túl sok idő, és energia befektetés, túl kevés haszonnal. Ha nem Prada táskákat kapsz ajándékba, akkor szerintem ez nem éri meg. Nem olyan könnyű ám használt cuccokat elafni.

Hamarabb összejön munkaviszonnyal megkeresett fizetésből az a pénz, és akkor nem kell a gyakorin kérdezgetned, hogy lehet-e gondos a NAV-val...

2019. aug. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/84 A kérdező kommentje:
egyik nem zárja ki a másikat. eladni meg nem nehéz, odaadom az árut s elteszem a pénzt. valamit megkérdezni se nehéz
2019. aug. 17. 22:11
 75/84 A kérdező kommentje:
a kabát az csak egy példa volt, de bármi lehet a termék
2019. aug. 17. 22:15
 76/84 anonim ***** válasza:
100%

"eladni meg nem nehéz, odaadom az árut s elteszem a pénzt."


Na jó,de kinek??? Mert az eladandó dolgot le kell fotózni, több helyre feltenni, hirdetni, reagálni a megkeresésekre, egyeztetni a vevővel, hogy mikor hol veszi át... szóval minél több a termék, annál melósabb az eladás. És szinte ingyen kellene mindenkinek a használt cucc...

Szóval legalább 1,5-2 millió ft-nyi (új értéken) cuccodnak kellene lenni, hogy abból 600ezret kiárulj... és még lehet, keveset is mondtam....

2019. aug. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/84 A kérdező kommentje:

"Na jó,de kinek???"

a vevőnek.


"Mert az eladandó dolgot le kell fotózni, több helyre feltenni, hirdetni, reagálni a megkeresésekre, egyeztetni a vevővel, hogy mikor hol veszi át... szóval minél több a termék, annál melósabb az eladás."

igen ez egy ilyen világ, hogy dolgozni kell a pénzért. amit ha munka nélkül adnák a pénzt nem is csinálnék. én csak a pénzért dolgozom, nem pedig szórakozásként.


És szinte ingyen kellene mindenkinek a használt cucc...

"nekem még az uj cuccok is ingyen kellenének, de nem adják. ahogy én se adom ingyen a használt cuccot. ilyenkor viszont munka sincs vele. ha valaki ingyen kéri akkor nem kell elvinnem sehova.


"Szóval legalább 1,5-2 millió ft-nyi (új értéken) cuccodnak kellene lenni, hogy abból 600ezret kiárulj... és még lehet, keveset is mondtam...."

ez megint terméktől függ, de alapvetően nem az érték számít hanem hogy az eladási ár évente 600 000 Ft alatt maradjon. tehát amikor elérem, akkor abban az évben abba kell hagyni.

2019. aug. 17. 22:50
 78/84 anonim ***** válasza:
100%

"Ajándékozási határ pedig nem hinném hogy van..."


Na pont ez az, amiben nagyon tévedsz. Nem határ van, de bizonyos érték felett ajándékozási illetéket kell fizetni, ami az ajándék tiszta értékének a 18%-a (természetesen vannak illetékmentességre vonatkozó szabályozások, de kevés a hely itt ahhoz, hogy mindent kifejtsek).


De ha pl a szüleid barátjától kapsz egy 200ezres gucci táskát ajándékba, akkor abból igen is meg kell(ett volna) fizetni 36.000 Ft ajándékozási illetéket.

2019. aug. 17. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/84 A kérdező kommentje:
és összeségében van ilyen határ? pl. számolok a cd-ket s ha eléri abban az évben a 200 000 Ft-nyi értéket, onnantol kezdve minden cd után adot kell fizetnem? s közelező nyilvántartanom? s a probavásárlohoz hasonloan jöhet proba ajándékozo is s aztán nézik h az adot befizettem e?
2019. aug. 17. 23:31
 80/84 A kérdező kommentje:

"Az előbbiekben felsorolt ajándékozás csak akkor esik ajándékozási illeték alá, ha arról

okiratot állítottak ki, vagy ingó ajándékozása esetén okirat kiállítása ugyan nem történt, de

az egy megajándékozottnak jutó ingó forgalmi értéke a 150 000 forintot meghaladja." egyik se ér ennyit így az én esetemben ez nem gond. nekem ilyen sóher ismerőseim vannak, hogy 150 000 Ft-nál értékesebbet sohasem adnak de akkor így már nem is bánom.

2019. aug. 17. 23:40
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!