Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha 16 évesen elkezdek eladogat...

Ha 16 évesen elkezdek eladogatni évente 600 000 Ft-nyi használt cuccomat s 26 évesen lesz így 6 millió forintom s veszek belőle egy parasztházat, lehet gondom a navval hogy honnan van a pénz?

Figyelt kérdés
Vagy mindenképp csak 18 évesen kezdhetem, vagy ez hogy van? S halottam, hogy 200 000 Ft fölött be kell vallani valamit. vagy ez hogy van? Meg azt is hallottam, hogy nyilvántartást nem kell vezetni. S köteles vagyok számlán tartani a pénzt vagy előkerülhet bármikor annyiszor 600 000 Ft ahány év eltelt? (S mikortól, csak 18 év felett?)
2019. aug. 16. 14:03
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/84 anonim ***** válasza:
100%

Oké, de most 300 ezret írsz, amik ha értékcsökkennek, akkor jó ha 200-ért el tudod adni. De te eddig a háromszorosáról beszéltél :)


Amúgy meg, ha lakásra gyűjtesz, akkor mondd meg annak a 15-20 embernek, barátnak, szomszédnak, családtagnak, hogy ne számodra hasztalan vackokat vegyenek neked, hanem adják oda az árát inkább, vagy gyűjtsétek valami számlán, stb.

2019. aug. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/84 anonim ***** válasza:
100%

"évi 300 000 Ft ajándék 20-30 embertől amúgy nem olyan nagyon kirívó."


Nem is. de ennyiből nem lehet 600ezret kiárulni...

2019. aug. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/84 anonim ***** válasza:
100%

Nem a visszamenőleges dolgokról van itt szó, hanem az előtted álló 10 évről. Most meg lehet mondani nekik, hogy pénz kell neked.


Amúgy meg pl a 2010 karácsonyán kapott bármilyen cuccod, ruhád, elektronikai kütyüd szerinted mennyit érhet? Nagy valószínűséggel elég keveset (kivéve ha ritka bélyegeket, bakeliteket, festményeket, stb kaptál, de ezt azért kétlem :D ).

2019. aug. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/84 A kérdező kommentje:

Időgépem továbbra sincs. És 600 000 300 000-nek nem a háromszorosa hanem a duplája. És ha évente adnak 300 000 értékben 2008 és 2028 között az bizony pont évi 600 000 Ft-nyi eladás lesz mostantól 10 éven át. Lehet hogy nem megy el minden pont annyiért, de nem is pont kereken 600 000 ért adtak ajándékot évente, hol jóval többért hol kevesebbért, a 600 000 egy példa volt. Még 30 000-s ajándékért se hinném hogy ellenrzi őket a nav, ha pedig igen azt nem értem miért baj egy becsuletes embernek, arról nem is beszélve, hogy a nav igyis ellenörzi őket. vagy azt hiszitek csak azért ellenőriznek egy vállalkozot mert karácsonyra adott valamit ajándékba?


De az igazi baj, hogy magát a kérdést nem értettétek meg, hanem csak mellébeszéltek. Nem is akárhogy, miszerint egy jól menő vállalkozót azért fog majd a nav ellenőrizni mert karácsonyi ajándékot adott egy gyereknek, és az hogy ellenőrzi egy eget rengető váratlan probléma neki... Nem is tudom melyik a nagyobb hülyeség. Mondjuk az időutazás miszerint szóljak nekik hogy 2010-ben pénzt adjanak mindent visz.

2019. aug. 16. 15:28
 25/84 A kérdező kommentje:
"Nem a visszamenőleges dolgokról van itt szó, hanem az előtted álló 10 évről. Most meg lehet mondani nekik, hogy pénz kell neked." A visszamenőleges dolgok eladása akkor is kérdés, mondom magát a kérdést nem értitek.
2019. aug. 16. 15:29
 26/84 A kérdező kommentje:
"Amúgy meg pl a 2010 karácsonyán kapott bármilyen cuccod, ruhád, elektronikai kütyüd szerinted mennyit érhet? Nagy valószínűséggel elég keveset" Akármilyen keveset is ér, h annyi van belőlük hogy összejön évi 600 000 akkor számít. Miért a zsemle mennyit ér a Sparban? 19 Ft? mégis számít mert nem csak 1 zsemlét adnak el.
2019. aug. 16. 15:31
 27/84 A kérdező kommentje:
"de ezt azért kétlem" sajnos a navot az fogja a legkevésbé érdekelni, hogy te mit hiszel el s miben kételkedsz. pedig én örülnék a legjobban elhiheted, ha engem békén hagynának, s veled foglalkoznának, mert akkor eladnám most a 6 milliót egyben azonnal.
2019. aug. 16. 15:33
 28/84 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg értelmezni kérlek, amit írtam :) A 300 ezerért kapott ajándékot 200 ezerért fogod jó esetben eladni, mivel használt cuccokról van szó. És annak meg igenis a háromszorosa a 600 ezer :)


A kérdésedre már kaptál választ, igen, eladhatsz évi 600 ezerért saját, használt cuccokat, nem kell adózni, nem kell bevallani, nem kell nyilvántartás, nem kell számlán tartani, lehet kp-ban is.


Itt az alapvető problémát te nem érted, amiről beszélünk. Meg hát vedd figyelembe a pénz romlását, az eszközök értékcsökkenését, stb. Csomó más tényező van.


A spar nyilván nem a 19 ft-os zsemlékből tartja fenn magát. De azt ugye tudod, hogy azok a zsemlék nem 2010 karácsonya óta állnak ott? Szerinted akkor mennyit érne most? :) Értem én, hogy azt akarod mondani, sok kicsi sokra megy, de szerintem picit álomvilágban élsz, jobb lenne picit jobban a realitások talaján maradnod.


Ahhoz viszont gratulálok, hogy 16 éves korodra hatmilliónyi ingóságod van, azért az elég szép termés :) Kíváncsi lennék mennyiért tudnád ténylegesen eladni :D :D


És amúgy miért keverted ide a vállalkozókat? Eddig szó sem volt vállalkozókról :D

2019. aug. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/84 A kérdező kommentje:
bérből 30 ezres ajándékokat kevés ember tud adni. ez gyakoribb egy sikeres vállalkozó esetében. a 6 millió pedig a piaci ár, a többi szám csak becsült adat. akármennyi lehet nem tudom, számla sincs meg (kell?) de nem is az számít hanem hogy átlépi e az évi 600 ezret vagy sem. vagy tévednék? az a baj hogy leragadtok olyan részleteknél, amik becsült adatok, miközben a végösszeg számít. pedig a 600 000 Ft éves limit meg elég konkrét nem?
2019. aug. 16. 16:01
 30/84 A kérdező kommentje:

"évi 300 000 Ft ajándék 20-30 embertől amúgy nem olyan nagyon kirívó."



Nem is. de ennyiből nem lehet 600ezret kiárulni...


30000*20*30=18000000

ha szerinted ennyiből semmikép sem nem lehet 6 milliot kiárulni akkor benned van a hiba.

2019. aug. 16. 16:03
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!