Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha 16 évesen elkezdek eladogat...

Ha 16 évesen elkezdek eladogatni évente 600 000 Ft-nyi használt cuccomat s 26 évesen lesz így 6 millió forintom s veszek belőle egy parasztházat, lehet gondom a navval hogy honnan van a pénz?

Figyelt kérdés
Vagy mindenképp csak 18 évesen kezdhetem, vagy ez hogy van? S halottam, hogy 200 000 Ft fölött be kell vallani valamit. vagy ez hogy van? Meg azt is hallottam, hogy nyilvántartást nem kell vezetni. S köteles vagyok számlán tartani a pénzt vagy előkerülhet bármikor annyiszor 600 000 Ft ahány év eltelt? (S mikortól, csak 18 év felett?)
2019. aug. 16. 14:03
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/84 anonim ***** válasza:
100%

"honnan tudják kitől kaptam?"

Megkérdezik.

Aztán, ha sok dologról nem tudod, az gyanús. Akkor utánamennek. Megkérdezik az ismerőseidet is.

Ha ők se tudják, akkor már probléma van.

2019. aug. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/84 anonim ***** válasza:
Pontosan, ahogy 51-es írja.
2019. aug. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/84 A kérdező kommentje:
honnan tudják kik az ismerőseim? felvesznek a facebookon?
2019. aug. 17. 11:36
 54/84 A kérdező kommentje:
hogy kérdezik meg olyasmiről, hogy kitől kaptam, amiről nem tudják, hogy mi mert nincs nyilvántartva?
2019. aug. 17. 11:41
 55/84 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, tényleg kekeckedhetsz, de ha megtalál a NAV, hidd el, meg fog fingatni - a kisemberek mindig megbuknak. A NAV meg jóval okosabb Nálad és nem fogják elárulni, hogy honnan tudják, kik az ismerőseid.

Amúgy ha egy kicsit nekiállsz gondolkodni, magad is rátalálhatsz a megoldásra - én nem fogom elárulni, az biztos.

Meg már meg lett írva: ha nem tudod megnevezni, honnan van és több tárgyról nem tudod, akkor az már gyanús lesz: előveszik a szüleidet, rokonaidat, azok meg nagyon fognak utálni emiatt (hogy a NAV zaklatja őket) :D

2019. aug. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/84 A kérdező kommentje:
úgy érted a kisembereket akkor is megfingatják, ha nem sértenek törvényt szabályt? pusztán azért mert megtalálják őket? akkor viszont mindegy mit csinálok, mert megtalál megfingat úgyis úgyis nem?
2019. aug. 17. 11:50
 57/84 A kérdező kommentje:

ha előveszik a rokonaimat akkor őket amúgy is előveszik nem, akár van valamim akár nem. sőt a nav eleve tudja hogy egy ember kap ajándékot így eleve az ajándék fogalom ténye is elég, hogy elővegyék a rokonokat, a rokonok meg amúgy se tudják, hogy pontosan kinek milyen ajándékot adtak az elmúlt 10 évben mert ezt nem nagyon tartja nyilván senki.


amúgy ez elég új nekem, hogy a nav felkeres embereket s azzal nyaggatja őket kinek milyen ajándékot adtak tavaly karácsonykor....

2019. aug. 17. 11:53
 58/84 anonim ***** válasza:
100%
Nem keres fel embereket a NAV- csak ha üzletszerűen csinálod - de én ezzel be is fejeztem, mert Te mindenbe belekötsz és kiforgatsz mindent.
2019. aug. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/84 A kérdező kommentje:
na de végig arrol volt szo, hogy nem üzletszerü lesz. nem belekötök, csak ujra és ujra kiigazitom a félrebeszéléseket
2019. aug. 17. 12:36
 60/84 anonim ***** válasza:
100%

Nem, kérdező, ez sima kekeckedés, amit csinálsz.

A NAV majd sokkal durvább lesz ennél, ha megtalálnak.

De csak csinálj, amit akarsz. Nem velünk kell majd vitatkoznod.

Ja, csak szólok, hogy onnan kezdve nem kapsz majd túl sok ajándékot az ismerősöktől.

2019. aug. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!