Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Milyen aktuális szabályok...

Milyen aktuális szabályok vonatkoznak az alkalmi munkások számára?

Figyelt kérdés
Régebben volt ilyen szabály, hogy a létszámhoz képest bizonyos számú alkalmi munkás lehet csak egy cég/egyéni vállalkozó foglalkoztatásában, van ilyen még?

2019. szept. 4. 12:44
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
Ezt írom én is minden válaszomban. De azért árnyaltabb a kép egy picit. Mert igen, 200 fővel le tudja fedni, viszont 400-at már nem foglalkoztathatna. És miért? Azért mert igenis VAN létszámkorlát az efos foglalkoztatásra, ennyi.
2019. szept. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:

Igen tudom, hogy egyet írunk, azert is mondtam hogy nem kötözködés, csak a kérdező szerintem arra gondolt amit az első sorban ír, hogy átlagosan csak 1 főt lehet foglalkoztatni.Közben meg nagysagrendekkell több is lehet ez rövidebb időre ( mivel 90 nap eleve csak amit egy efos dolgozhat egy munkáltatónak egy évben).


Így egy olyan vállalkozás akinek egyáltalán nincs bejelentett munkaereje is foglalkoztathat 4-5 embert is akár efoba. Nem csak 1-et ahogy a leírás első fele "átlagosan " meghatározza. Ezért mondom azt, hogy nem meghatározó a leírás első feleben található "átlagos " konkrét számok.

2019. szept. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:

De, a leírás jó. Benne van, hogy átlagosan, szóval az úgy jó. A kulcs az ÁTLAG. Ezért jó a leírás, és ezért nem jó, amit pl az egyik válaszodban írtál:


Bak Norbert nevű felhasználó válasza:


Nem létszámhoz kötött.



De, igenis létszámhoz kötött.

2019. szept. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:

Kedves Norbi, ne erőlködj, mert nincs igazad.

Létszámfüggő és kész.

2019. szept. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:

"Régebben volt ilyen szabály, hogy a létszámhoz képest bizonyos számú alkalmi munkás lehet csak egy cég/egyéni vállalkozó foglalkoztatásában"


Akkor hogy a kérdésre is válaszoljatok... a leírás magolása helyett.


Mennyi az a bizonyos számú alkalmi munkás?


Ha nem sikerülne eltalálni ( 1-365-ig ) akkor mit határoz meg a 0-1 fő?



Egy változó érték hogy képes meghatározni egy konstans értéket?!

2019. szept. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
Pl úgy, hogy a konstans érték nem haladhatja meg a változó által megszabott keretet? Tudod, ez olyan, mint pl az alanyi áfamentesség vagy a kata keret. Nem konstans szám, hanem egy keret. Alatta mozoghatsz bátran, de felette már kezdődnek a gondok. Itt ugyanez. Az előző évi statisztikai létszámod az egy fix szám. Az megszabja a keretedet, amit nem léphetsz túl egy évi átlagban. Én komolyan nem értem, hogy ez miért ennyire nehéz :D
2019. szept. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
Picit félreérthetően írtam, mert nyilván az áfa is meg a kata keret is konkrét szám, itt arra gondoltam, hogy alatta bárhogy el lehet osztani, ahogy a cégnek jól esik. Pont mint az efonál. Van egy fix keret, azon belül úgy osztja be, ahogy akarja.
2019. szept. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:

Nem nehéz. Csak a kérdező szempontjából nézve nem egyértelmű szerintem neki, mert konkrét számra gondol, hogy hány főt alkalmazhat efoba a rendesen bejelentetthez képest.


Viszont nincs ilyen jogszabály, ami ezt leírná hogy pl. 1 fő eseten 1 fő efos lehet csak.


A 0-ásnak is lehet 200 fő efosa meg a 2 fő állandó foglalkoztatott mellett is lehet 1 fő beugrós a másiknak.


Erre értettem, hogy stat. létszám ide vagy oda, nem határozza meg életszerűen az efosok számát.


Ahogy az egy -főre jutó 90 nap is keretet szab ennek. Hiába férne bele a stat. letszam keretbe ha elfogynak a napjai 1 éven belül az alkalmi munkásnak.

2019. szept. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:

Esküszöm ez az utolsó kommentem ide, feladom.


Meg van határozva a konkrét szám. Ott van a törvényben feketén-fehéren leírva. A jelenleg alkalmazásban állók számához nem kötődik. De az előző évi statisztikai létszám függvényében van meghatározva a tárgyévre egy FIX keret, amit szabadon használhat fel, de nem lépheti túl azt.


A 90 napos szabályt (ami mint tudjuk nem minden esetben 90) felesleges idekeverni, mert nem írta sehol senki, hogy egy munkavállaló dolgozna egész évben.


Kedves kérdező, remélem kielégítő választ kaptál a kérdésedre, vagyis, hogy van keret, amit nem léphet túl egy cég.


Ezennel elköszöntem, beleuntam a parttalan vitába olyannal, aki csak a saját félhülyeségét ismételgeti.

2019. szept. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:

Lehet félhülyeségnek nevezni, és félre is értelmezhetem, csak mert nem kocka módon magolom és olvasom fel a jogszabályt, de legalább a kérdésre adott válasz:


"Régebben volt ilyen szabály, hogy a létszámhoz képest bizonyos számú alkalmi munkás lehet csak"


A statisztikai létszám nem határozza meg SZÁMSZERŰEN, hogy hány főt alkalmazhat csak. Időkeretet határoz meg csupán, amin belül végtelen variációban lehet az efosok darab létszáma a munkaadó döntése és egyéb szabályozó feltételek ( mint pl. a 90-120 nap ) betartása mellett a gyakorlatban. A statisztikai létszámhoz képest, így nem meghatározó, hogy hány fő lehet csak alkalmi. A stat. létszám alapján meghatározott időkeret a meghatározó. Nem a kérdésben szereplő:


"a létszámhoz képest bizonyos számú alkalmi munkás lehet csak"


Ez volt a kérdésének a lényege, nem a jogszabály felolvasása, amit bárki el tud olvasni és értelmezni könyvelő nélkül is akár. :-)

2019. szept. 6. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!