Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Milyen aktuális szabályok...

Milyen aktuális szabályok vonatkoznak az alkalmi munkások számára?

Figyelt kérdés
Régebben volt ilyen szabály, hogy a létszámhoz képest bizonyos számú alkalmi munkás lehet csak egy cég/egyéni vállalkozó foglalkoztatásában, van ilyen még?

2019. szept. 4. 12:44
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:

Uramisten, te ostobább vagy mint hittem :D :D :D :D


Dehogy mondjuk ugyanazt. Te azt mondod, hogy nem létszámfüggő, mi meg azt mondjuk, hogy az (ahogy a törvény is). De azt SENKI nem állította soha, sehol, hogy az aktuálisan foglalkoztatottak létszámától függ. Százszor le lett írva, hogy az előző éves statlétszámtól függ a keret, ez által van MAXIMALIZÁLVA a száma az efosoknak.


Lám, lehet 4 igen, mert annyi a keret. Lehet és nem kell ;) Ajánlom figyelmedbe az értelmező kéziszótárat. Előző féléves statlétszám az honnan jött ide? Ilyenről szó sem volt eddig sosem, nem tudom ezt most megint honnan sikerült idehányni xD Az meg nem újdonság, hogy napokra kell arányosítani, hisz ez már az első hozzászólásban ott van, hogy ÁTLAGOSAN 1 fő (ismét hívd segítségül az értelmező szótárat, ha nem vagy tisztában az átlagosan kifejezéssel).


"Minek kellene a 4 ember, ha 3 az optimális az üzlethez?!"

Nem mondta senki, hogy 4 ember kell, csak kiszámoltam a példát, amit feladtál. És az jött ki, hogy akár négyet is foglalkoztathat az év összes hátralévő napján. Ha csak munkanapokon dolgoznak, akkor még többet is ennél. Nem kötelező, csak lehetősége van ;) Tudom, hogy egyre színvonaltalanabb az oktatás, meg tanárhiány is van, de lehet nem ártana felkeresned egy magyartanárt, aki mesél neked a feltételes módról, stb, hátha akkor megérted.


Ja és bármennyire megfeszülsz, nekünk van igazunk :) Amíg olyan dolgokat cáfolgatsz, amit senki nem mondott, attól nem lesz nem igazunk :D


"Sajnos igen egyre nehezebb jó könyvelőt találni"

Ebben egyet is értenék veled amúgy, mert igaz sajnos. Sok a kókler a könyvelők között, én is nem eggyel találkoztam már. De akkor kezdjük el szidni a festőket, lakatosokat, burkolókat, IT-seket, stb, mert ott is rengeteg a kókler. 3 hónapja rakattunk fel új wc-t, stb, de már folyik a shell szelep. Mégsem hányom tele az internetet, hogy minden vízvezetékszerelő szar és cseréljen magának mindenki csapot, mert nincsenek jó vizesek. Érted az összefüggést remélem :) Én is csak tapasztalatot osztok meg.

2019. szept. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:

😂😂 Személyeskedés helyett akkor most meséld el hogyha 3 fő efost akar felvenni az előző éves statos adattal nem rendelkező akkor az aktualis letszam miként nem határozza azt meg hogy csak efoba fel tudja e venni őket?


másik:

Ha mégis van előző éves adata, akkor az 0 letszam 1 lezsam es 2 vagy több letszam eseten mennyire relevansan hatarozza meg hogy oktoberben fel tud e venni 3 főt alkalmival?


Szerintem mindre az jön ki hogy felvehet akkor is 3-at ha 0 volt, akkor is ha 1 és akkor is ha két fő volt a stat adat😊. Akkor mit befolyásol a kérdésben szereplő alkalmi munkások szàmàt illetően a stat létszám, ha mindegyik esetére igaz?! 😂 Kutyára nem érdekli az elméleti jogszabály maximum, ha nem is az a kérdése. 😂😂

2019. szept. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:

Az a kérdés még mindig, hogy szabályozva van-e. Erre a válasz pedig igen, ha napokon keresztül is feszülsz itt rajta :)


És megintcsak félrebeszélsz egyébként, mert ezt a 3 fős dolgot próbálod félremagyarázni. Azzal érvelsz, hogy az általad kreált példánál mindegy az, hogy 0, 1 vagy 2 volt a statlétszám. A te példádnál valóban mindegy. De ha visszatérünk egy korábbi fesztiválos példához, ahol 2-3-400 efosról volt szó, ott már igazán nem mindegy ;) Ennyi az egész. Próbálod úgy csűrni-csavarni az egészet, hogy valahogy kihozd, hogy neked van igazad, de ez egyszerű dolog. Van maximalizálva vagy nincs? Van. És ennyi :)

2019. szept. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:

Ebből is látszik, hogy vannak olyan esetek amiknél nem állja meg a helyét a szabályotok azon része amit itt próbáltok nyomni hogy "de azt irja a jogszabaly " meg értelmező kéziszótár, meg felhülyeség stb. Erre irtam példákat. Ezeket írja felül az életszerűség és a második fele a jogszabálynak. Nem a stat adat a mérvadó ezeknél az -eseteknél hiába olvassátok fel sokadjára is. Igy egzakt válasz sincs a kérdésre. 😊


A féléves stat adatot olvasd vissza ki írta, szerintem nem én, de örülök hogy feltűnt 😊.

2019. szept. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:

norbikám a sok bullshited helyett próbálj már meg válaszolni a feltett kérdésre amit ezerszer kikerültél


van létszámkorlát vagy nincs alkalmis foglalkoztatásnál? ha erre megint azt írod h nincs akkor veled tényleg értelmetlen vitatkozni, fejleszd csak a vállalkozásaidat

2019. szept. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:

Én már valaszoltam a 3-ik hozzászólásban a kérdésre. Ti passzírozzátok itt a hülyeséget, meg pontozzátok le ugyanazt amit írtok.


A jogszabaly a KERDESben szereplő alkalmi munkások SZÀMÀT nem hatarozza meg ahogy a KÉRDÉSBEN SZEREPLŐ főàllàsú alkalmazottak száma sem hatarozza meg az alkalmisok SZÀMÀT.

Keretidőt határoz meg , amin belül az alkalmisok SZÀMÀT saját döntése szerint a vállalkozó hatarozza meg.Ez van leirva a napokkal ezelőtti hozzsszolasomban is.Hogy mit és hogyan maszatoltok ki ebből, pofozgatva létező szalmabàbotok màr más kérdés.


Bullshiteles inkabb az amikor azt mondod hohy a letszam jatarozza meg majd hoztateszed nem lehet egyértelmű valsszt adni a kérdésre a többi tényező ismerete nélkül, bizonyitva hogy nem közvetlen módon van hatasa az egy évvel ezelőtti létszámnak a jelenlegi alkalmisok SZÀMÀRA.Amire a kérdés vonatkozik sokadszorra is, de ez eddig nen tűnt fel a nagy jogászkodàsotokan, meg mindentudás egyetemében.


Arról meg már ne is beszéljünk ki mit es hova terel és vetít rá a másikra pl. -féléves stat letszam meh egxeb kerdedek es szemelyeskedesek kapcsàn. Az inkább csak személyiségi jegy és jellem kérdése. 😊


Köszi a vállalkozásaim szépen fejlődnek a jelenlegi energia ráfordítással is. 😊

2019. szept. 8. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!