Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Belevágtam egyedül egy szuper...

Belevágtam egyedül egy szuper vállalkozásba, ami kezdettől fogva nagyon pörög, de a feladatok hamar túl nőttek rajtam. Mi lehet a megoldás?

Figyelt kérdés

Egyéni vállalkozó vagyok, a KATA adót mindig rendesen befizettem. A vállalkozásom az elejétól kezdve meglepően jól indult, ami rengeteg munkát jelentett és mivel egyedül vagyok, ez felkészületlenül ért.


A probléma, hogy idővel elkezdtem elmaradni a számlák kiállításával, mert teljesen elvette az energiámat minden más feladat. Jelenleg 2 hónapnyi elmaradásom van eléggé sok számlával.


Mit tegyek ezekkel most? Kezdjem el kiállítani valós dátummal? Az fel fog tűnni a NAVnak... Esetleg állítsam ki mostani dátumozással?

Könyvelők nem segítenek, elhajtanak vagy nem válaszolnak.


Most jelenleg leállítottam az értékesítést és csak ezzel a problémával foglalkozom, illetve dolgozom az automata számlázás bevezetésén, hogy még egyszer ilyen felelelőtlenség ne történjen! Kicsit elvette az eszem a hirtelen jött siker és túl nőttek rajtam a feladatok.


Köszönöm a válaszokat!



2019. okt. 29. 14:34
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
*VA
2019. okt. 29. 17:27
 12/18 anonim ***** válasza:
60%

kíváncsi lennék milyen szuper üzlet az, ahol annyi időd nincs 2 hónap alatt, hogy kiállíts 300db számlát.


300/40=7,5 számla naponta, ez kb 15 percbe sem került volna megírni.


Fizetsz egy kis büntetést, aztán legközelebb addig nem fekszel le aludni, míg kész nincs az adminisztráció.

2019. okt. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Valószínű így lesz, csak a büntetés valóban ne legyen túl nagy, a leckét pedig már most meg tanultam.
2019. okt. 29. 18:41
 14/18 anonim ***** válasza:
44%

A jövőre nézve ingyenes szamlazot a clearadmint szedd le. A regisztrálás ingyenes és onnantól szamlazhatsz.

Sokat segít hogy ott vissza tudod datumozni

Logikusan úgy nem hogy mától használod de 2 hónapja írtad a számlát de ha ma beregisztralod a mai dátumra 2 hónap múlva is írhatsz csak időrendben sorban legyenek

Ezeket meg szamlazd ki akar mostani keltevel semmi bajod se lesz mert katas vagy.

2019. okt. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, utolsóét különösen!
2019. okt. 29. 21:42
 16/18 anonim ***** válasza:
48%
Ha van korábban vásárolt kézi számlatömböd abba beleírhatod. Pl ha júniusban vetted a vásárlás dátuma utáni számlákat beleírhatod, viszont az időrendiségre figyelni kell, viszont a számlák mennyiségét nézve nem hiszem, hogy 6-7 tömb feküdne nálad talonba ...
2019. okt. 30. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
80%
Igaza van a VA-nak, rá van szükséged
2019. nov. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mindenkinek ment a zöld kéz! :)
2019. nov. 4. 12:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!