Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A NAV visszamenőleg mennyi...

A NAV visszamenőleg mennyi időre ellenőrizhet egy egyéni vállalkozót?

Figyelt kérdés
Mi van, ha nem találom az egyik számlatömbömet? 5-nek kellene lennie, de csak 4 van meg. Mit tegyek?

2020. júl. 23. 08:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
5 évre visszamenőleg.
2020. júl. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
wow, köszi, akkor azt hiszem bajban vagyok
2020. júl. 23. 08:23
 3/14 anonim ***** válasza:

"Mi van, ha nem találom az egyik számlatömbömet?"


Kb semmi.



"Mit tegyek?"


Mit tudsz tenni? Meg tudod találni? Mert ha nem, akkor ne tegyél semmit.



"akkor azt hiszem bajban vagyok"



Akkor lennél, ha ellenőriznének.

Ami szinte sose történik meg hacsak nem dolgozol bizonyos kiemelt szektorokban (mindig változik, hogy épp kiket akarnak ellenőrizni, ilyen katás max 10 milliós forgalmú vállalkozásokat szinte sosem).

Ha meg ellenőriznek és nincs meg egy számlatömb, akkor mi lehet a legrosszabb, ami történhet? Rádvernek egy 200 ezres bírságot?

Emiatt ne aludj rosszul!

2020. júl. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
5 évre. Esetleg lehet írni feljegyzést/jegyzőkönyvet számlatömb megsemmisüléséről, de hogy mennyire veszik be, nem tudom. Viszont ha előkerülne és nem telt be, akkor több számlát már ne írj belőle.
2020. júl. 23. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
4-es félreértesz, én nem mismásolni akarok, tényleg nem találom. Nem vagyok sem pénzmosó, sem bűnöző, az éves bevételem talán ha 4 millió van. Remélem érzed a nagyságrendet.
2020. júl. 23. 08:40
 6/14 A kérdező kommentje:
Egyébként az egyik ismerősömet tavaly októberben ellenőrizték, ő is katás egyéni vállalkozó, hasonló nagyságrendű bevétellel. Nem volt otthon, nem is történt kb. semmi, csak egy levelet kapott.
2020. júl. 23. 08:41
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
Tehát attól félsz, hogy kapsz egy levelet? Komolyan, szerinted mi a legrosszabb, ami történhet?
2020. júl. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Megbüntetnek. Annyi rosszat hallottam a NAV-ról, olyan aránytalanságokat és rosszindulatot. Bocs, aggódós vagyok.
2020. júl. 23. 08:58
 9/14 anonim ***** válasza:
65%

Az elmúlt pár évben baromi ügyfélbarát lett a nav. Mármint az elmúlt évekhez képest. Tényleg, nem vicc.

Ha elveszett a számlatömböd, akkor jelentsd be, ezzel is úgymond védve leszel.

2020. júl. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. júl. 23. 10:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!