Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A NAV visszamenőleg mennyi...

A NAV visszamenőleg mennyi időre ellenőrizhet egy egyéni vállalkozót?

Figyelt kérdés
Mi van, ha nem találom az egyik számlatömbömet? 5-nek kellene lennie, de csak 4 van meg. Mit tegyek?

2020. júl. 23. 08:14
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
A nav, a kormányhivatal és a helyi adóhatóság is nagyon pozitív benyomást tett rám az utóbbi 2 évben, pedig a könyvelő, akit kezdetben megbíztam, minden létező papírt, bevallást és bejelentést elbaszott - nem kaptam büntetést, pedig idén én bactam el a hipa bevallást
2020. júl. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
50%

"Ha elveszett a számlatömböd, akkor jelentsd be"

Ez csacsiság. Nem kell felhívni a figyelmet magadra, ha nem akarnak hozzád szólni. Ha ellenőrzés nélkül eltelik az öt év, nem történt semmi. Ha közben ellenőriznek, rá érsz akkor mondani, hogy nem találod. De lehet addigra előkerül.

2020. júl. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Mindent felforgatok. Költöztünk, baba született, elég nagy volt a felfordulás de csak nem dobtunk ki egy számlatömböt :( Nekem eddig csakis rossz tapasztalatim voltak a NAVval, úgyhogy örülök hogy azért mással normálisabbak, illetve hogy talán változtak jó irányba. Köszi mindenkinek, kutatok tovább.
2020. júl. 23. 13:02
 14/14 anonim ***** válasza:

Igen, nyilván ha öt évig nem volt ellenőrzés, akkor no para. Viszont ha ellenőrzéskor, hogy elhagytad, na az már para, mert nem mondhatod.

Amúgy az öt évet úgy értsd, hogy az adóévről szóló bevallás benyújtási határidejétől számítva, vagyis igazából hat év az az öt.

Arról nem is beszélve, hogy a számlatömbre nem vonatkozik az elévülés, mivel szigorú számadású nyomtatványnak minősül, a jegyzéken szerepel is. Ha nincs leselejtezve, akkor bármikor kérhetik.

2020. júl. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!