Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ez problémát jelentene?

Ez problémát jelentene?

Figyelt kérdés

Tegyük fel,hogy nekem lenne egy hónapban 50.000 forintom,eladásokból,amit üzlet szerűen csinálok,viszont úgy döntök,hogy nem adózom.

Ezt csak hobbiból csinálnám,mert most fogok középsulival végezni stb.

Mennyi az esélye,hogy megtalálnak?

Hallottam olyanról,hogy évi 600,000 forintig nem kell.

Végülis ha valaki ad a gyerekének 20,000 forintot,azt is lekéne adózni.

Csak ott van a bankszámlámon a tranzakció,lekövethető.

De ha én azt mondom,hogy a szüleim adnak minden nap pénzt,akkor mit csinálnak?

Ugye 27 százalék az adó,ha én mondjuk 50 éve nem fizetek adót,akkor visszamenőleg behajták?

Ha látják a bankszámlámon pl 3000 forint tranzakciót akkor annak a 27 százalékát fogják nézni?

Mert azt hallottam,hogy bármit mondhatnak.

A késedelmi kamat az mennyibe kerül? Vagy ez hogy van?

Köszönöm az értelmes válaszokat!



2020. okt. 27. 17:51
 1/3 A kérdező kommentje:

Ja,bocsi 27% áfa.

Viszont nem értem,hogy pl 3,000 forint után mennyi az adó?

Hogy is van ez? Nem értem!

2020. okt. 27. 18:18
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak az áfát, nagyon sok mindent nem értesz...

Leírod, hogy üzletszerűen csinálod, majd azt, hogy hobbi. Ez így érdekes. Mellesleg a hivatalt nem érdekli a hobbid. Őket az érdekli, hogy adót csalsz. A 600ezres korlát rád nem vonatkozik ebben az esetben. A szülőtől kapott összeg nem adóköteles. Bankon jön a pénz, annak nyoma van, nem hazudhatod, hogy anyádéktól van. Visszamenőleg is behajtják, igen. Nem a késedelmi kamat lesz a legnagyobb gondod, hanem az elmaradt adó/járulékhiány, plusz a bírság, amit kiszabnak. Az adó mértéke pedig függ attól, hogy milyen vállalkozási és adózási módot választasz.

2020. okt. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem látsz át semmit abból, amit tenni szeretnél. Ha még nem kezdted el, ne is tedd! Az első válaszoló nagyon szépen leírta, hogy mire számíthatsz, ha mégis másképp döntesz.


Az évi 600 ezres - mentes - korlát kicsit sem vonatkozik arra, amire készülsz.


Az adózás, járulékfizetés nagyban függ attól, hogy milyen tevékenységet akarsz végezni, és milyen formában (egyéni, vagy társas vállalkozás). Ezt szokás átbeszélni egy könyvelővel, mielőtt az ember belevág bármibe is.


Ha Anyukád utal Neked pénzt, az az "ajándék" kategória, és az SZJA törvény szerint adómentes. Ettől még illetékköteles az illetéktörvény szerint bármikor lehet. A jelenleg hatályos szabályok szerint, mivel szülőtől kapod, ezért illetékmentes, de ha mástól kapnád, lehet, hogy kéne fizetni illetéket (ajándékozási illetéket).


Ugye mennyi új információ, amiről még nem is hallottál... :)

2020. okt. 28. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!