Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi a legújabb törvény a...

Mi a legújabb törvény a sportfogadásból megszerzett nyeremény leadózására?

Figyelt kérdés
Tudom hogy már számtalanszor feltették ezt a kérdést,de mi a mostani erre vonatkozó törvény? Olvastam olyat,hogy 15% szja,és 15,5% szochó,és egy profi sportfogadó meg azt mondta,hogy csak 16% szja. A másik hogy hogyan kell elkönyvelni a vesztes/nyertes tippeket? Pl. egy hónapban volt 30 fogadásom,abból 20 nyertes,10 vesztes,és a nettó profitom 1 millió forint.Ha ezt a példát vesszük,akkor ezt hogy kellene leadózni?Ha felkeresek egy könyvelőt akkor lehet találni valami kiskapukat,hogy minél kevesebbet kelljen adózni?Mert a 16% azért sokkal barátibb lenne mint a 30. Egyébként ez hogy működik?Minden hónapban le kell vezetnem a nyertes/vesztes fogadások számát,és a befolyt nyereményből kell adózni?Valaki leírná érthetően legyen szíves?:) sajnos egyáltalán nem értek ezekhez az adózásokhoz,még adóbevallást sem csináltam,mert nemrég töltöttem be a 18-.at.Megksözönném ha valaki számomra is érthető módon levezetné.Előre is köszönöm a válaszokat.

2021. jún. 28. 21:57
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:
Nem kérek több fenyegető levelet a kérdéssel kapcsolatban, köszönöm szépen :)
2021. szept. 7. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!