Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi a legújabb törvény a...

Mi a legújabb törvény a sportfogadásból megszerzett nyeremény leadózására?

Figyelt kérdés
Tudom hogy már számtalanszor feltették ezt a kérdést,de mi a mostani erre vonatkozó törvény? Olvastam olyat,hogy 15% szja,és 15,5% szochó,és egy profi sportfogadó meg azt mondta,hogy csak 16% szja. A másik hogy hogyan kell elkönyvelni a vesztes/nyertes tippeket? Pl. egy hónapban volt 30 fogadásom,abból 20 nyertes,10 vesztes,és a nettó profitom 1 millió forint.Ha ezt a példát vesszük,akkor ezt hogy kellene leadózni?Ha felkeresek egy könyvelőt akkor lehet találni valami kiskapukat,hogy minél kevesebbet kelljen adózni?Mert a 16% azért sokkal barátibb lenne mint a 30. Egyébként ez hogy működik?Minden hónapban le kell vezetnem a nyertes/vesztes fogadások számát,és a befolyt nyereményből kell adózni?Valaki leírná érthetően legyen szíves?:) sajnos egyáltalán nem értek ezekhez az adózásokhoz,még adóbevallást sem csináltam,mert nemrég töltöttem be a 18-.at.Megksözönném ha valaki számomra is érthető módon levezetné.Előre is köszönöm a válaszokat.

2021. jún. 28. 21:57
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
Figyelj, én elhiszem, hogy be tudtak etetni, de bármennyire is cégként csinálja vagy nem, 16%-os adót nem tud ebből kimatekozni kb sehogy. Nem ismerem a munkásságukat, lehet hogy a sportfogadáshoz ért, de az adózáshoz nem, az biztos. És igen, vannak kiskapuk, mi is szoktunk kihasználni ezt-azt az ügyfeleinknek, de soha nem állítunk ilyen baromságot, hogy 16% az adó.
2021. jún. 29. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:
Gábor a videói alapján elég hitelesnek tűnt, de lehet hogy csak jó a beszélőkéje. A videóiban azt állítja, hogy 8 éve minden hónapja pluszos, és havonta 40-50 egység profitot nyernek minimum. Igazából kb 5 éve nézem a focit, fociztam is, nagyon szeretem. Kb 1 éve fogadok, elején papíron kezdtem kis tétekkel sok kötéses szelvényekkel, túl sok sikerélményem nem volt benne a sok meccses szelvények miatt, néha beakadt egy-két 5 ezerből 50 ezres,mert úgy voltam hogy mi érteleme van annak hogy felrakok 2-es odds-ra 1-2 ezer forintot, annak nagy téttel van értelme. Szerintem van hozzá némi érzékem, és szeretem is csinálni a fogadást, de még biztos nagyon sok okosságot tudnék tanulni profi fogadóktól akik ebből élnek, és ezért gondoltam a futballpápára, mert valamelyik nap láttam a videójukat YouTube-on, és tudom hogy a legtöbb tippadó cég lehúzás, de ők tényleg hitelesnek tűntek.
2021. jún. 29. 00:52
 13/31 A kérdező kommentje:
10-es válaszoló! Azért gondoltam hogy mindenféle képp szeretnék majd adózni, mert ha eddig piti összegek jöttek a bankszámlámra, és jönne egy két nagy átutalás gondolom feltűnő lenne, és inkább leadózom a 30%-át,mint utánna ha kiderül, akkor vissza fizessem a többszörösét, vagy börtönbe menjek. Úgy gondoltam ha össze szedek egy 5 milliós bankroll-t(tudom most ez nevetségesen soknak tűnik) de ha sikerülne egy 2-3 év alatt, akkor elosztom az 5 milliót 50 egységre,és 100 ezer forint az egységnyi tétem, és ha tudnék 20 egységet profitálni minden hónap végén, az adózás után is nagyon szép pénz lenne. Jelenleg ez a tervem.
2021. jún. 29. 00:59
 14/31 A kérdező kommentje:
De tudom hogy a sportdogadásban nincs olyan hogy minden hónapban pluszal zár az ember, a legnagyobbakkal is megeshet hogy kifognak egy rossz szériát, és zárnak egy két nullás vagy mínuszos hónapot, és ezért inkább éves szinten kell nézni a bevételt, de ha átlagba havi szinten 500-1 millió közötti pénz jönne az már tökéletes lenne nekem fizetés mellé.
2021. jún. 29. 01:01
 15/31 anonim ***** válasza:
Nagyon világtalan vagy, de a te dolgod. Ha érdekel a téma, írsz.
2021. jún. 29. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 hookuszpook ***** válasza:

Amit ebben a bejegyzésben írsz, az egy komplett kabaré estre elegendő. :)


Ha ezeket az információkat attól az általad megbízhatónak ítélt futballpápa Gábortól kaptad, akkor gondolkozz el, mit tartalmazhat a 300.000 Ft-os csomag.


A 16%-os baromságról már többen ejtettek szót, de a másik kettő kiderítéséhez sem kell sok google használat:

1.

A tippmix nyeremény nem adómentes, abból kifizetés előtt levonják az adót. Mielőtt vitatkoznál ezzel te vagy a pápa: Úgy állapítják meg az oddsokat (azért olyan kicsik a többi irodáéhoz képest), mert az adó mértékével csökkentik, ezért nem "látszik" sehol.

2.

Magyarországon egyetlen cég van, akinek van engedélye szerencsejáték (pl. sportfogadás) szervezésre: Szerencsejáték Zrt. Nem véletlenül perelte be az államot több külföldi székhelyel rendelkező szerencsejáték szervező cég.


.


Ha mégis meg szeretnéd venni Gábor pápa mentor programját, szerintem vegyél fel személyi kölcsönt rá. Hiszen biztosan olyan jó a módszere, olyan hasznos tippeket ad, hogy egy-két fogadással megkeresed az árát. Egy (na jó, maximum kettő) hét után visszafizeted a banknak a hitelt, aztán pedig jöhet a kánaán. Jöhet a habzsi-dőzsi, pénzszóras... Szerintem.



(Ugye, mindenki tudja, hogy a pont utáni rész csak vicc?)

2021. jún. 29. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:
Azért írtam hogy a tippmix adómentes, mert ha tippmixpro-ról utalsz ki, akkor az már eleve adózott nyeremémy szóval már nem kell foglalkozni a leadózásával. Nekem ezeket írták, hogy ők cégként működnek, és azért tudnak így adózni. De egyébként van közöttetek olyan aki komolyabban műveli a sportfogadást, vagy mindenki csak le szólni tudja a másikat?? Senki nem születik profi sportfogadónak, én azokat az információkat írtam le, amit a legtöbb sportfogadással foglalkozó oldal leír.
2021. jún. 29. 10:18
 18/31 anonim ***** válasza:
SZJA törvény 76. § (4) bekezdés. Nem az adózott nyereményt kapod meg, hanem mivel nem számít jövedelemnek, ezért adómentes a dolog.
2021. jún. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:

Ha valaki nézi még ezt a kérdést válaszolna ezekre a kérdésekre normálisan légyszíves? Azt lehetőleg hagyjuk hogy milyen tudatlan vagy stb...


Ha a nyereményt a magánszemély nem kifizetőtől kapja – például a nyeremény egy külföldi honlapon szervezett játékból származik –, akkor a jövedelem után a magánszemélynek kell megfizetnie a 15 százalék szja-előleget, és a 15,5 százalék szochót, a szerzés negyedévét követő hónap 12-éig.- Ez mit jelent pontosan? Mi az hogy előleget? Azt jelenti hogy 3 havonta össze kell számolni hogy mennyit nyertem,és minden azt követő hónap 12.-éig van időm befizetni az adót? Mit jelent az hogy előleg?


A másik hogy ezeket ügyfélkapun kell intézni? Van egy számlaszám ahova ell kell utalni az adót? Vagy hol lehet befizetni?

2021. jún. 29. 11:02
 20/31 anonim ***** válasza:
Ezt írtam a második válaszomban, ha megnézed. És igen, jól érted. Neked negyedévente be kell fizetned az adódat. Aztán adóbevalláskor bevallod az egész évet és ha van különbözet a befizetésekkel, akkor azt rendezed. Év közben nem kell ügyfélkapu, nem kell bevallás, nem kell semmi. Csak simán elutalod az szja meg szocho számlaszámra és ennyi.
2021. jún. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!