Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi a legújabb törvény a...

Mi a legújabb törvény a sportfogadásból megszerzett nyeremény leadózására?

Figyelt kérdés
Tudom hogy már számtalanszor feltették ezt a kérdést,de mi a mostani erre vonatkozó törvény? Olvastam olyat,hogy 15% szja,és 15,5% szochó,és egy profi sportfogadó meg azt mondta,hogy csak 16% szja. A másik hogy hogyan kell elkönyvelni a vesztes/nyertes tippeket? Pl. egy hónapban volt 30 fogadásom,abból 20 nyertes,10 vesztes,és a nettó profitom 1 millió forint.Ha ezt a példát vesszük,akkor ezt hogy kellene leadózni?Ha felkeresek egy könyvelőt akkor lehet találni valami kiskapukat,hogy minél kevesebbet kelljen adózni?Mert a 16% azért sokkal barátibb lenne mint a 30. Egyébként ez hogy működik?Minden hónapban le kell vezetnem a nyertes/vesztes fogadások számát,és a befolyt nyereményből kell adózni?Valaki leírná érthetően legyen szíves?:) sajnos egyáltalán nem értek ezekhez az adózásokhoz,még adóbevallást sem csináltam,mert nemrég töltöttem be a 18-.at.Megksözönném ha valaki számomra is érthető módon levezetné.Előre is köszönöm a válaszokat.

2021. jún. 28. 21:57
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
Ha csak tippmixpron játszol, az adómentes, azzal nem kell mit csinálni.
2021. jún. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:
Azt tudom, de ha az ember elkezd nagyobb összegeket nyerni, vagy nagy téttel játszani, akkor lekorlátozhat egy idő után. Elvileg a profik úgy csinálják hogy vezetnek számlát vagy 5 fogadíirodánál, és ha mindenhonnan jön egy kicsi az nem olyan feltűnő, mintha egy helyről sok.
2021. jún. 29. 16:38
 23/31 anonim ***** válasza:
tippmixpro nem korlátoz le, meg ha mégis akkor mi van? helyi lottózóban is tudsz feladni mixet, ott aztán tényleg nem tudnak lekorlátozni
2021. jún. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:
Igen, de nagyrészt élő fogadásokra szeretnék rámenni,mert ott látod hogy mi történik a meccsen, és nagyobb esélyed van helyes döntést hozni.
2021. jún. 29. 16:43
 25/31 anonim ***** válasza:

Ígérem, holnap válaszolok a leveledre, nem akarok összecsapni most egy szedett-vedett választ.

Én sportfogadásból élek, nem csak pampogok és osztom a hülyeséget.

23: de, a tippmixpro is lekorlátoz, ha sokat nyersz.

2021. jún. 30. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

Nagyjából mindenki hülyeséget írt.

Teljesen mindegy mennyi a befizetésed, és mennyi a kifizetésed, mert fogadásonként leszel adóköteles már azután, hogy jóváírták a pénzed.


Van egy áprilisi navos cikk, abban le van írva minden.

És mivel fogadásonként kell adózni, nagyjából lehetetlen játszani, nyerni, és profitot elérni, mert ha van 10 fogadásod, amiből 5-öt megnyertél, majd végül elbuktál mindent, akkor az egyenleged 0, és még adózási kötelezettséged is keletkezett. Tehát akarhatsz te adózni, nem fogsz, ezáltal nem fogsz nyugodtan pénzt kivenni és aludni, mert az állam nem akarja. Ez van, talán majd valami változik.

2021. aug. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
Én pont ugyanezt írom minden ilyen kérdéshez :)
2021. aug. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
#25 dobj már nekem egy üzenetet légyszi, mert én nem tudok, elvileg törölték a regisztrációd, te talán regeltél újra.
2021. aug. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim válasza:

Ez az adózás dolog marhaság.

Rendben van hogy fogadásonként kellene számolni az adót, na de hogy ellenőrzik?

Ők csak azt látják hogy utalás érkezett a számlámra, és azután adózok valamennyit.

Szerintem sehogy nem tudják megállapítani mennyi fogadásom volt, vagy mennyi tétet raktam fel, csak azt hogy mennyi pénz érkezett a magyar számlámra.

2021. aug. 31. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Alá kell támasztanod a nyilvántartásoddal. Ha abban valótlant állítottál és esetlegesen a másik fél kérésre adatot szolgáltat a NAV felé, akkor máris megvan az eltérés.
2021. szept. 1. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!