Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi alapján döntsem el hogy...

Mi alapján döntsem el hogy eszközt bevételezzek e tárgyi eszkozként vagy hagyjam figyelmen kivul?

Figyelt kérdés

Általában ha kapok egy számlát, megjelölik rajta hogy mely eszközöket kell bevételeznem róla es miket ne.

(Pl vettek lakásotthonokba függönyt szonyeget stb)


De vannak számlák amelyeken nem jelölnek semmit mert nem tudják(pedig ugyanolyanok mint a többi számla)es azt mondják határozzam meg én.

Én, aki most kezdtem a munkahelyen..


Valamint anyagként hogyan kell bevetelezni?



#tárgyi eszköz #bevetelezés
2022. dec. 12. 10:57
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
82%
Hát azért baromira nem mindegy, hogy hova van könyvelve. Több szempontból sem. A cég profilja, projektek, stb....elég sokminden befolyásolja, hogy mi tárgyi eszköz és mi anyagköltség. Ezt cégen belül kell lerendezni.
2022. dec. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
82%
Pedig baromira fontos hogy miként van könyvelve. Navos jogkövetési vizsgálatnál rögtön kiszúrják hogy egy függöny tárgyi eszköznek van, vagy egy fúró anyagköltségként... És már meg is van a baj. Szólj a főnöködnek.
2022. dec. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
89%

2, ma már egy akkus fúró simán elmegy szerszámként, anyagban, egy éven belül elhasználódóként. A NAV szerint is.


Kérdező, ezzel a tudással nyilván van felettesed, kérdezd őt. (nagy a baj, ha nincs senki)

2022. dec. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 krwkco ***** válasza:

Egy általános ötlet:

Ha senki nem tud tanácsot adni, vagy nem akarsz kérdezni, akkor nézd meg, hogy a régi könyvelésekben az elődöd mit hova írt.

2022. dec. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 A kérdező kommentje:

Azt az infót kaptam eddig, hogy 20 ezer alatti eszkozoket ha 1 évnél tovabb szolgálnak (pl kisszőnyeg, függöny),akkor anyagként bevételezhetem nem kell targyi eszkozként.


Csak bekavart nekem egy googles szabályzat" anyag-, eszköz és készletgazdálkodási szabályzat", amiben olyanok állnak hogy az anyagi forgóeszkozokkel kapcsolatban az alábbi teendők vannak:

Előkészítés: anyag szükségleti, készlet-és beszerzési terv készítése

Vegrehajtás: beszerzési tevékenység, megrendelések, szállitási szerzodések megkotése.

Az elobbiek nyilvantartása.

Anyaggazdálkodás es elemzés: készletszintek alakulásának elemzése, azok forgássi sebességének vizsgálata, készletnormák kialakitasanak betartásának ellenorzése, anyagköltségek alakulásának vizsgalata elemzése.


Tovább nem is olvastam inkább.


És még mindog gőzöm sincs hogyan vételezzek be anyagként tárgyi eszköz helyett.

Olyan feletteseim vannak akiknek nem ez a szakmai területe. Pl igazgato (pl egy igazgato nem könyvel, nézd így, de a könyvelo felett áll), vagy akik betanítanak, de azok eddig nem is foglalkoztak ezzel, már ott tartunk hogy nem egy esetben ÉN tanítom azokat akik engem tanítanak be!!, a betanítók felettesei megint más igazgatók(aki a mi igazgatonk felettes igazgatoja másik felettes szervnél aki szintém nem ért a tárgyi eszkozokhoz csak amit neki kell tudnia)


Más központokat, más szerveket(de versenyszférában levőket)hívok állandoan ilyen ügyekben. Akik készségesen segítenek ugyan de nem őket akarom zaklatni már ezzel is.



És azt se tudom hol kell anyagot bevételezni?

Van raktármodulom, leltármodulom, targyi eszkoz modulom, Főkönyv, Pénzügy, Rendelés modulok, meg fk tenyi(ami számlatukrot, szamlakat, penztarnaplot stb tartalmaz)


De nincs olyanom hogy anyagmodul.

Azt le kéne tölteni a gépemre?

2022. dec. 12. 12:49
 6/43 A kérdező kommentje:

Javítás

Véletlenül már belekevertem azt is hogy a 20 ezer alattiakkal mi van. Az elvileg anyagként bevételezheto de azt sem tudom hogyan.



A kerdés csak egy másik kerdesemre vonatkozott hogy es miket milyen alapon kell figyelmen kivul hagyni, hogy egyaltalan nem kell sehova bevételezni?

2022. dec. 12. 12:53
 7/43 anonim ***** válasza:

Azt az infót kaptam eddig, hogy 20 ezer alatti eszkozoket ha 1 évnél tovabb szolgálnak (pl kisszőnyeg, függöny),akkor anyagként bevételezhetem nem kell targyi eszkozként.



Olvastad a cég számviteli politikáját, egyéb szabályzatait?

2022. dec. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 A kérdező kommentje:

Valami számviteli szabályzatra hivatkoztak torveny szerint.

Értékelési szabályzatra(ha jól rémlik)

2022. dec. 12. 15:30
 9/43 anonim ***** válasza:

Valami számviteli szabályzatra hivatkoztak torveny szerint.


Mondd, hogy nem vagy köynvelő, mert ez megalázó a szakmára nézve :(

2022. dec. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
Tippre csak valami adatrögzítő gyakornok lehet.
2022. dec. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!