Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi alapján döntsem el hogy...

Mi alapján döntsem el hogy eszközt bevételezzek e tárgyi eszkozként vagy hagyjam figyelmen kivul?

Figyelt kérdés

Általában ha kapok egy számlát, megjelölik rajta hogy mely eszközöket kell bevételeznem róla es miket ne.

(Pl vettek lakásotthonokba függönyt szonyeget stb)


De vannak számlák amelyeken nem jelölnek semmit mert nem tudják(pedig ugyanolyanok mint a többi számla)es azt mondják határozzam meg én.

Én, aki most kezdtem a munkahelyen..


Valamint anyagként hogyan kell bevetelezni?



#tárgyi eszköz #bevetelezés
2022. dec. 12. 10:57
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:

Akkor mutasd meg, hol van benne, hogy 20e alatt anyag.

Meg olvasd el, mitől anyag és mitől te valami.

2022. dec. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 A kérdező kommentje:

Nem azt irtam hogy 20 ezer alatt anyag.

Hanem a 20 ezer alatti eszkozoket nem szukseges targyi eszkozkent bevetelezni hanem anyagkent is lehet.

A cégunknél edsig ezzel senki nem foglalkozik minden oár ezres aproságot bevételeznek targyi eszkozkent. Nem gondolkoznak csak dolgoznak.

En viszont szivesen megkönnyíteném magamnak a munkát mivel irdatlan sok. Ne fussunk már feleslegesen olyan köröket, amiket ki is lehetne hagyni.

2022. dec. 12. 19:53
 23/43 A kérdező kommentje:

Ha 1 éven tul szolgálnak.


Amugy elkezdtem erről olvasni idéztem is valamelyik kommentben. Bevisz az erdőbe ugy, hogy a kérdésemre azota sincs válasz

2022. dec. 12. 19:55
 24/43 anonim ***** válasza:

Szerintem ne akarj náluk okosabb lenni.

Ami egy éven túli, tárgyi eszköz.

Ami belüli, azt felhasználásig készletre veszed, felhasználáskor anyag.


Mutasd meg a törvényben ezt a 20 ezres határt.

2022. dec. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 A kérdező kommentje:

Keresd meg te. En orákat vacakoltam vele. Nem en vagyok a szakertője aki mindenkit kérdez. Hanem azok akiket kerdezek. Szakértők mondták.

Ha en magamtol megtalálnék mindent nem kéne mindenkit hivogatnom meg itt kerdezgetnem.


Nekem még azt sem dobja ki a google hogyan kell anyagot bevételezni!még ehhez is telefonalnom kellett aki meg tudja mondani.

2022. dec. 12. 20:05
 26/43 anonim ***** válasza:

Miért végzel olyan munkát, amiről fogalmad sincs?? Mert ez ügyintéző, első óra.


Játszod itt az eszed, hogy te magyarázol nekik, meg ők hülyék hozzá, hogy aktiválják eszközként, de a törvényre hivatkozol úgy, hogy bele se néztél soha. Látszik, hogy közöd nincs a témához.

2022. dec. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 A kérdező kommentje:

Mivel törvényre hivatkoznak azok akiktol infókat kapok mivel ők szakértők. Nem amolyanokat kerdezek akik kispistákra hivatkoznak. Es nem azokat kerdezem akik netanitanak mert ők azt mondták nem tudják, én infozok nekik.


A státuszom szerint ezeket nem is kéne tudnom mégis elvárnak olyan mmfeladatvégzést IS amit pl az igazgatonak vagy csopveznek kéne csinalnia!

Lepasszolják nekem.


Pl:

-határozzam meg én ütemtervben az időpontokat (szabályzatban IS az áll, meg más vezeto is mondta más cégnél, hogy ezeket a vezetőknek kell meghatátozni, de ők rámsózzák

- határozzam meg miket vételezzek be: szintén VEZETŐI feladat, belső döntés kérdése lenne, de tőlem várják)

- az egyéb pluszokról hogy szerződéseket is én írok meg, én egyeztetek beszállítokkal is időpontokat ez meg csopvez feladata lenne, megint rámsózzák.


A m.szerz-ben meg benne van hogy minden munkámon kivuli dolgot is el kell látnom ha az igazgato elrendeli.


Ezeken kivul mindenhol mindent velem íratnak alá. A dokumentumokban vannak olyan kötelező elemek hogy adja meg ki a felelős, ki az ellenőr, ki a xy biztos, elnök, és koteleznek arra hogy az én nevem legyen írjam alá mert a tobbi ugye igazgató, meg minden más jogcímen fut, ők csak ott írnak alá máshol nem.


Ezen kivul m.szerz szerint még vagyoni felelősségem is van az eszközök miatt.


Aztán:

Van olyan hogy határozza meg hogy az eltérést a könyveloknek mennyi határideje lesz helyretenni. Beirtam februart. Kijavítatták velem januárra.

Határozza meg ki felel a KÖNYVELÉS ellenőrzéséért, azt mondták írjam magam be!

Engem aki nem is könyvel!

2022. dec. 13. 05:37
 28/43 A kérdező kommentje:
Nem olyanokat kérdezek akik kispistátol infóznak nekem, hanem akik otthon vannak számvitelben!
2022. dec. 13. 05:38
 29/43 anonim ***** válasza:
Menj el árufeltöltőnek, arra talán alkalmas vagy.
2022. dec. 13. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 A kérdező kommentje:
Arra ott vannak azok akik mégcsak nem is gondolkodnak.
2022. dec. 13. 07:05
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!