Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi alapján döntsem el hogy...

Mi alapján döntsem el hogy eszközt bevételezzek e tárgyi eszkozként vagy hagyjam figyelmen kivul?

Figyelt kérdés

Általában ha kapok egy számlát, megjelölik rajta hogy mely eszközöket kell bevételeznem róla es miket ne.

(Pl vettek lakásotthonokba függönyt szonyeget stb)


De vannak számlák amelyeken nem jelölnek semmit mert nem tudják(pedig ugyanolyanok mint a többi számla)es azt mondják határozzam meg én.

Én, aki most kezdtem a munkahelyen..


Valamint anyagként hogyan kell bevetelezni?



#tárgyi eszköz #bevetelezés
2022. dec. 12. 10:57
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:

200ft alatti kisértékű eszköz van, aminek az écsjével nem kell vacakolni, mehet egy összegben, olyanról viszont nem tudok, hogy 20e alatt lehet valami csak anyag, mert olcsó volt.

Sosincs olyan, hogy a másik azt mondta, mert a te seggedet rúgják szét, ha valamit elcseszel

2022. dec. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:

olyanról viszont nem tudok, hogy 20e alatt lehet valami csak anyag, mert olcsó volt.


mert nincs is. De hagyjuk, ő okos, oktatja a köynvelőket, akik mindent felvisznek eszközként...

2022. dec. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 A kérdező kommentje:
Nem én találtam ki. Hanem szakértò mondta hogy a 20 ezer alatti eszkozoket bevetelezhetem anyagként ha 1 éven tuliak.torvenyre ertekelesi szabalyzatra hivatkozott. Nem joskapiskát kerdeztem hanem az orszagos felugyeletnél van.
2022. dec. 13. 10:03
 34/43 A kérdező kommentje:
A MI cégünk országos felügyelősége.
2022. dec. 13. 10:05
 35/43 anonim ***** válasza:

Hanem szakértò mondta hogy a 20 ezer alatti eszkozoket bevetelezhetem anyagként ha 1 éven tuliak.torvenyre ertekelesi szabalyzatra hivatkozott.


Olvasd már el a törvényt...

2022. dec. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 A kérdező kommentje:

Egy altalanos szabalyzatban csak a 200 alattiakrol ir.

A 20 ezer alattiakrok nem talalok googlen csak egy szabalyzatot. Ami versenyszférás cég belso szabályzata.


A saját feletteseink akik minket ellenoriznek azokat hivom leginkább mert a cégunknél a saját betanitoim konyvelok senki nem tudja. Rám van minden háritva

2022. dec. 13. 10:08
 37/43 A kérdező kommentje:

Meg màs felugyelőkkel is targyalok folyamat. Nindenki készséges.

Ilyen korokben eddig senki nem hülyézett le a kérdéseim miatt, csak a gyk. Mindenki segit magyaráz tájékoztat.

Csak nagyon unom már hogy feletteseket hívogatok. Nem akarnám őkrt zavarni. De nem tekintik zavarásnak, hanem kötelességtudatbol segitenek. De akkor is, engem zavar

2022. dec. 13. 10:10
 38/43 A kérdező kommentje:
(Olyan mintha a NAV-ot hivogatnám. Nekem gáz)
2022. dec. 13. 10:12
 39/43 anonim ***** válasza:

A 20 ezer alattiakrok nem talalok googlen csak egy szabalyzatot. Ami versenyszférás cég belso szabályzata.


Nagyon gáz vagy.

Azt írtad, a számviteli politikátok nem tér el a törvénytől.

A törvényben nincs 20ezres határ.

Bocs, de miért cégzel olyan munkát, amiről lövésed sincs????

2022. dec. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:

Csak bekavart nekem egy googles szabályzat"


azért haláli, hogy random szabályzatok alapján dolgoznál.

2022. dec. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!