Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi alapján döntsem el hogy...

Mi alapján döntsem el hogy eszközt bevételezzek e tárgyi eszkozként vagy hagyjam figyelmen kivul?

Figyelt kérdés

Általában ha kapok egy számlát, megjelölik rajta hogy mely eszközöket kell bevételeznem róla es miket ne.

(Pl vettek lakásotthonokba függönyt szonyeget stb)


De vannak számlák amelyeken nem jelölnek semmit mert nem tudják(pedig ugyanolyanok mint a többi számla)es azt mondják határozzam meg én.

Én, aki most kezdtem a munkahelyen..


Valamint anyagként hogyan kell bevetelezni?



#tárgyi eszköz #bevetelezés
2022. dec. 12. 10:57
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
10, de annak meg van egy könyvelő felettese minimum.
2022. dec. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:

"ott tartunk hogy nem egy esetben ÉN tanítom azokat akik engem tanítanak be!"


Hű, hát nem kellene.

2022. dec. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 A kérdező kommentje:

A könyvelők mindent bevételeznek tárgyi eszközként. Lesz.rják.

A 2000 Ft-os kisapróságokat is.

Mikozben simán anyagként is lehetne(raktármodulban kell, utánajártam)

Csak akkor a megrendelésként nyilvantartásba vételnél is jelölni kell elotte hogy anyag lesz és nem tárgyi eszköz.


Valamint a másik kérdésem hogy egy számlán a sok eszközből mit es mit nem kell bevételezni, ennek meghatározása is az én feladatom, nem határozza meg egyik kollega sem. Sem a könyvelő, sem azok akik megrendelésként felviszik az egész számlát, sem azok akik kifizetik, az igazgato meg szakmailag nem bólint rá, ez az én feladatom.


De ha rajtam múlik meghatározom én hogy a kerdéses számlákon levo eszkozoket nem vételezem be és kész. Hát nem?

2022. dec. 12. 18:31
 14/43 A kérdező kommentje:

Illetve a konyvelòk mindent lekonyvelnek ahogy van. Ha targyiként viszem be akkor ugy.

Nem az ő feladatuk nekem megmondani mit vételezzek be mit nem mit anyagként mit eszközként

Stb

2022. dec. 12. 18:32
 15/43 A kérdező kommentje:

12 és igen. Akik betanitanak azt mondták mennyiségi

hiba esetén mindent sztornózni kell, a bevételt, kontírozás feladást állománynövekedést allomány csokkenést, fökönyvi mozgatásokat, aktiválást.


Én tudtam meg hogy hibánál semmit nem kell sztornozni, elég ha az aktiválást javítom részaktiválásra és meg van oldva az EGÉSZ.

2022. dec. 12. 18:36
 16/43 anonim ***** válasza:

könyvelők mindent bevételeznek tárgyi eszközként. Lesz.rják.


A 2000 Ft-os kisapróságokat is


Lehet valami 2000 ft-ért tárgyi eszköz, és kétmillióért anyag. Nem az értéke határozza meg.

2022. dec. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 A kérdező kommentje:

Nekem azt mondták 20 ezer alatti eszközöket a szamviteli tv ertekelesi szabalyzata lehetove teszi hogy ne vételezzuk meg targyi eszkozként hanem csak anyagként raktárba 2es cikkodal es kesz. (Amik 1 éven tul szolgalnak)

Ha anyagkent vételezem be a konyvelől lekönyvelik anyagnak es kesz.


És az ilyen infokat innen onnan halászom össze! Teljesen fuggetlen más de versenyszférában levő cégektöl, nem tőlunk.


Es ezen kívül akkor én határozzam meg mit vételezek be meg mit nem. De most hasra? Vagy hogyan?

Holnap zaklatom ugyan ezzel az igazgatót akit csak remélni merem hogy nem dobja rám vissza hogy ezt Nekem kéne tudnom neki megondani.

2022. dec. 12. 19:03
 18/43 A kérdező kommentje:
*meg helyett be
2022. dec. 12. 19:03
 19/43 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondták 20 ezer alatti eszközöket a szamviteli tv ertekelesi szabalyzata lehetove teszi hogy ne vételezzuk meg targyi eszkozként


Ez egy dolog, mit mondanak. Egy másik a cég szabályzata, amit nyilván elolvastál. Meg a számviteli törvény, amit megtanultál.

2022. dec. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 A kérdező kommentje:
Számviteli törvény. A belső szabályzatunk nem tér el attól.
2022. dec. 12. 19:20
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!