Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kaptam egy szürke nagy boríték...

Kaptam egy szürke nagy borítékot az Apehtől. Miért küld ilyet az Apeh hogyha nem is dolgoztam tavaly?

Figyelt kérdés
Nem dolgoztam tavaly, (diák vagyok) kaptam egy szürke borítékot benne egy borítékkal, könyvelt küldemény feladóvevénye ez ugye egy zöld papír és persze egy A/4-es papír ami a tájékoztató. Nem értem miért küldenek, ha nem is dolgoztam... mit irjak rá.... 18/L
2011. máj. 11. 14:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Nos. Színekből viszonylag nehéz megállapítani, hogy miről beszélsz. Talán olvasd el és írd le, hogy mit írtak.
2011. máj. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Szürke boríték? Hmmm...szerintem Te leszel az új titkosügynökük,és a borítékban, a megoldandó ügyed aktái vannak. A sorszámod 18/L 007...gratulálok!
2011. máj. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az adóbevallásos papírok vannak benne? Mert ezt valóban nem írtad:), mindenesetre az szürke borítékban szokott jönni. Ha nem dolgoztál, és semmilyen más bevételed sem volt, akkor hagyd a francba, nem kell ráírni semmit, és visszaküldeni se kell:) Valszeg tavaly töltöttél ki adóbevallást, emiatt küldték. Ha papíron adod be a bevallásodat, akkor következő évben is küldik a csomagot, függetlenül attól, hogy dolgoztál e. Nekem legalábbis ez a tapasztalatom.
2011. máj. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

ja.


ha egyszer már adtál be bevallást (vagy helyetted a diákmunkás cég), akkor onnantól kezdve küldeni fogják rendszeresen.

2011. máj. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha bármikor küldtél be papíralapú (nem ügyfélkapus)adóbevallást, akkor a rá következő 2 évben automatikusan küld a rendszer Neked nyomtatványt, hogy ne kelljen utána mászkálnod. Ha 2 évig nem fogsz küldeni bevallást, akkor a rendszer már nem listáz Neked több borítékot. Ez újra indul akkor, ha megint csinálsz papíralapú bevallást egyszer.

Ha tavaly nem volt semmilyen bevételed/jövedelmed, akkor egyszerűen nem kell vele foglalkoznod.

2011. máj. 12. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen adóbevallás ne haragudjatok xD Na hát akkor nem aggódom :) köszönöm! :)
2011. máj. 16. 18:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!