Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A felszámolás alatti időszak...

A felszámolás alatti időszak munkaviszonynak számít?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy én 2007.május eleje óta dolgozom egy cégnél.

2008. júniusától táppénzen voltam, majd megszületett az 1. babánk.

Majd lejárt a gyed, 1,5 hónap szabit vettem ki, megszületett a 2. babánk.

2011-ben írtak, hogy felszámolás alá került a cég. Azóta is tart a felszámolási eljárás.

Többször volt jogutódlással átalakulás ezen időszak alatt.

Most várjuk a 3. babánkat dec. elejére.


Ha a felszámolási eljárás végetér, mire számíthatok anyagilag?


2012. aug. 28. 22:29
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Ha a leírt, akkori bruttó béredet nézem, és viszonyítom a mostani minimálbérhez, akkor mondhatom, hogy igen. A minimálbér kétszeresét veszik alapul Nálad.


Thgy-ból csak személyi jövedelemadót vonnak, míg a GYED-ből ezen kívül már nyugdíjjárulékot is.

2012. szept. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:

Ugyanezzel a témával kapcsolatban azt szeretném kérdezni, hogy ilyenkor a felszámoló biztosnak kell aláírnia a gyás/gyed-es papírokat? Mint a jogviszony igazolás stb.?

Tehát ha kitöltöttem a papírokat, neki kell elpostáznom, és majd ő továbbítja az OEP felé?

2012. okt. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

szia.

Igen, neki kell elküldeni a kórházi igazolást, születési anyakönyvi kivonatot, mindent.

Hívd fel őket, tájékoztatnak.

Nálunk vidéki illetékesség lett, mert a céget vidéken vették meg, majd felszámolás alá került. Így levelezgetni kell. Nem tudom én intézni Bp-en az oepet.

2012. okt. 4. 14:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!