Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Miért nem vezetnek be MLM...

Miért nem vezetnek be MLM különadót?

Figyelt kérdés
Azért merült fel bennem a kérdés, mert mostanában a különadók elég népszerűek (pl. banki különadó, multiadó). Na mármost tudva levő, hogy az MLM (többszintű értékesítési) rendszerekkel a piramis tetején lévők óriási összegeket szereznek az alattuk lévők munkájából. Az, hogy tisztességesen vagy sem, azt kérdezőként nem tisztem eldönteni. Úgy gondolom, hogy jelen gazdasági helyzetünkben el kéne gondolkodni azon, hogy ezen MLM vezetőknek nem kéne-e a vezetői bónuszuk után különadót fizetniük.

2012. okt. 28. 19:42
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
 91/101 anonim ***** válasza:
35%

Itt most megint keverjük a szezont a fazonnal.


A bináris mátrixot újfent nem szerencsés idekeverni, hiszen ez is csak egy olyan tulajdonsága a cég belső szabályozásának, ami mondhatni lényegtelen törvényességi szempontból.


Az általad említett "tipikus bináris mátrix" példájában igazad van, csakhogy itt megint a fal piramisjáték felőli oldalán vagyunk. Hiszen ha a cég üzletpolitikájából egyértelműen kiderül, hogy kimerít valamilyen törvénytelen tényállást ott nyilvánvaló, hogy fölösleges a könyvelést átnézni. Hovatovább ilyen cég, elvben létre sem jöhetne, abba most ne menjünk bele, hogy miért történik meg időről-időre mégis, lásd Scienet.


Nyilvánvalóan az üzletpolitika tartalmazza a javadalmazási szabályokat is, de azt te sem gondolod komolyan, hogy kifizetéseknek ez az egyetlen befolyásoló tényezője?!?!

2012. dec. 16. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/101 anonim ***** válasza:
51%

Mert mi más határozná meg a kifizetések mértékét, hogyha nem az üzleti szabályzatuk?


Ok a rendszer felépítése (mátrix, bináris, háromlábú stb igaz ezt nem én hoztam fel) nem mérvadó és nem lesz tőle egyértelmű, hogy törvényes keretek között működik-e.

Viszont a bináris mátrix kombinálva azzal, hogy csak a csúcson kapsz terméket vagy éppen pénzt már felveti a piramisjáték gyanúját. Ezt kiküszöbölhetik azzal, hogy azt ígérik bármikor kiszállhatsz és visszakaphatod a pénzed. Az más kérdés, hogy ez a gyakorlatban megvalósul-e.


A sciennet az pont, hogy nem jó és nem egyértelmű példa a piramisjátékra. Mivel az úgy működött, mint a Lyoness. Csak előbbinél valahogy nem akaródzott adózni a tulajdonosnak, utóbbinál pedig nincsenek ilyen problémák. Ha az adózás rendben lett volna akkor a mai napig működhetne a cég.

2012. dec. 17. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/101 anonim ***** válasza:
41%

A Scienetet nem is konkrétan a piramisjátékra mondtam példának, de nem is erről van szó, és ne keverjük ide.


Igen, az üzletszabályzat határozza meg a kifizetések mértékét, én is ezt mondtam. A kérdés viszont nem ez volt, ráadásul nem neked szólt. Szépen kérlek vedd már észre magad.

2012. dec. 17. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/101 anonim ***** válasza:
46%
Miért vegyem magam észre? Feltettél egy kérdést. Nem mindegy, hogy ki válaszol rá? Sosem beszélgettél még egy embernél többel egyszerre?
2012. dec. 17. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/101 anonim ***** válasza:
41%
Nem egy kérdést tettem fel, hanem kérdeztem valakitől valamit. Te komolyan nem érzed a különbséget?
2012. dec. 17. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/101 anonim ***** válasza:
58%

De. Én meg visszakérdeztem meg reagáltam a többire. És hol itt a probléma?

Majd ha visszanéz a kolléga akkor gondolom, hogy válaszol ő is.

2012. dec. 17. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/101 anonim ***** válasza:
43%
A probléma ott van, hogy mindezt csak ilyen leereszkedő, nagyképű stílusban vagy képes csinálni. Ha valóban igaz lenne, hogy csupán a vitába bekapcsolódóan felteszel egy kérdést, azzal foglalkoznék is. Ráadásul talán illene megvárni a megkérdezett válaszát, mielőtt újabb kérdéseket teszel fel - de azt hiszem ezt hiába magyarázom.
2012. dec. 17. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/101 anonim ***** válasza:
11%

A válaszra meg várhatunk. Lehetséges, hogy emberünk belátta, hogy kicsit beégett, a "sziklaszilárd önbecsülés" pedig nyilván azt diktálja ilyenkor, hogy fordítsuk másfelé a tekintetünket, és osszuk az észt töretlenül.


Egyébként sanszos, hogy egy korábbi alkalommal is csak 79%-os hozzászólása mentette meg 72%-ost, hogy hülyét csináljon magából. Legalább összetartás van bennetek. Kell is, egymásból nem élnétek meg....

2012. dec. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/101 anonim ***** válasza:
76%

Nem tűntem el, csak elfeledkeztem erről.


Ó te nagytudású, minden bölcsek bölcse, mondd meg nekünk földi buta halandóknak, hogy az üzeletszabályzaton kívül mégis mi a fene határozza meg a kifizetések mértékét?

2012. dec. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/101 anonim ***** válasza:
18%
Olvasd el a kérdést.
2012. dec. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!