Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Miért nem vezetnek be MLM...

Miért nem vezetnek be MLM különadót?

Figyelt kérdés
Azért merült fel bennem a kérdés, mert mostanában a különadók elég népszerűek (pl. banki különadó, multiadó). Na mármost tudva levő, hogy az MLM (többszintű értékesítési) rendszerekkel a piramis tetején lévők óriási összegeket szereznek az alattuk lévők munkájából. Az, hogy tisztességesen vagy sem, azt kérdezőként nem tisztem eldönteni. Úgy gondolom, hogy jelen gazdasági helyzetünkben el kéne gondolkodni azon, hogy ezen MLM vezetőknek nem kéne-e a vezetői bónuszuk után különadót fizetniük.

2012. okt. 28. 19:42
 51/101 anonim ***** válasza:
68%

Magyar ember, irigy ember.

Ha megdöglött a tehenem, dögöljön meg a szomszédé is.


Ha MLMből keresed a pénzed, természetessen többet is fog adózni. Csak nem tudom az neked miért lenne jobb?!

Az MLM a legigazságosabb üzleti modell.

-Igen, vannak átverések, és hazugságok, avval is tisztában vagyok.

2012. dec. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/101 anonim ***** válasza:
81%

Visszaolvastam néhány választ. És elmosolyodtam. Hála istennek megmaradnak a benzinkutasok és a pékek, és a pincérek is. Nincs az Ő munkájukkal semmi baj, tisztelem és becsülöm őket - csak legtöbbször Ő mondja meg hogy hülye vagyok :)

Viszont nem is lenne érdekes az MLM kifogások, és ellenvetések nélkül - mert akkor már mindenki belépett volna - ;)

Mert aki ezeket kibirja, és ezeken túllát, az tényleg megértemli, hogy annyit keressen, amennyit :)


Amig Ti vitatkoztok, addig más a pénzt keresi.

2 dolgot tudsz keresni ezek szerint: kifogást, vagy pénzt.

Aki nagy üzletet épit, elkerülhetetlen, hogy ne adózzon sokat. Nemtudom mire kell még a felhajtás.

2012. dec. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/101 anonim ***** válasza:
38%

""Még jó, hogy a jogászoknak is komoly fejtörést okoz eldönteni, hogy valami piramisjáték-e vagy sem. De neked ez kisujjból megy. Itt lettél komolytalan. "


Ezen most engedelmeddel halálra röhögtem magam. Most tényleg jól megmondtad!

Egy első éves közgáz hallgató 100%-os biztonsággal megmondja egy cégről, hogy legális MLM vagy illegális pilótajáték, csupán a könyvelésébe kell belenéznie. Jogilag is tökéletes és nyilvánvaló a különbség egy legális MLM és egy pilótajáték között. "


Én is jót röhögtem rajtad. Mivel tejesen nyilvánvalóvá vált, hogy valójában fogalmad sincs, hogy hogyan kell megkülönböztetni a piramisjátékot az MLM-től. Főleg ott már nyilvánvaló, hogy az MLM-et is játéknak nevezed. A piramisjátéknál nem véletlen a "játék" kifejezés.

Csak azt nem tudom, hogyha ez ennyire egyértelmű szerinted, akkor a jogászoknak miért okoz komoly fejtörést eldönteni, hogy az adott dolog piramisjáték-e vagy sem? Komoly kétségeim vannak affelől, hogy képes vagy-e értelmezni a piramisjáték jogszabályát. A kérdezőnek ez nem sikerült, pedig erősen próbálkozott. :)

Annyit segítek, hogy a könyvelésnek semmi köze nincs hozzá.

De olyan jó, hogy te ennyire okos vagy.


Definiálhatnád, hogy mitől is lesz könyvelési szempontból piramisjáték valami, hogyha már ennyire okos vagy.

2012. dec. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/101 anonim ***** válasza:
54%
csirtep, neked ajánlom a Sziklaszilárd önbecsülés című könyvet. Ha még nem olvastad. Nagyon jól rámutat annak a viselkedésformának az okaira amit az ilyen emberek tanusítanak. Jó szórakozást a könyvhöz.
2012. dec. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/101 anonim ***** válasza:
14%

Öööö hol neveztem játéknak az MLM-et?


Másrészről a piramis vagy pilóta JÁTÉK egy magyar elnevezés. Fogalmam sincs, hogy miért rugózol a JÁTÉK szón, hiszen egészen nyilvánvaló, hogy nem játék, hiszen komoly pénzeket mozgat meg. De akkor csak a te kedvedért nevezzük a nevén: Ponzi séma.


És, hogy miért kell belelátni a cég pénzügyeibe? Marha egyszerű - ennél egyszerűbb már nem is lehetne. Amelyik forma bevételét a csatlakozási díjak teszik ki és ebből finanszírozza a bent lévők kifizetéseit (majd összedől, mikor már nem fenntartható a hierarchikus hálózat) az piramisjáték. Ahol másból van bevétel (legyen az valós jószág, esetleg szolgáltatás vagy bármi egyéb) az pedig nem az. Ennyi.


Egy ici picit korábban kell ahhoz felkelned, hogy fogást találj rajtam. De jó próbálkozás volt, egy MLM gyűlésen Gábor gazda beetetésekor még működne is.

2012. dec. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/101 anonim ***** válasza:
43%

Olyan "jó" amikor olyan emberek próbálnak valamit bizonyítani, akik nem értenek az adott területhez.


Íme a piramisjáték jogszabálya:

Piramisjáték szervezése


299/C. § Aki mások pénzének előre meghatározott formában történő és kockázati tényezőt is tartalmazó módon való összegyűjtésén és szétosztásán alapuló olyan játékot szervez, amelyben a láncszerűen bekapcsolódó résztvevők a láncban előttük álló résztvevők számára közvetlenül vagy a szervező útján pénzfizetést vagy más szolgáltatást teljesítenek, bűntettet követ el, és három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


Hacsak egyetlen egy szempont is nem teljesül az itt leírtakból, akkor máris veszett az ügy és felmenthetik a szervezőt a piramisjáték szevezésének vádja alól.

Azt pedig elég komoly nyomozói munka kideríteni, hogy megfelel-e valamennyi szempontnak az adott tevékenység.

És ennek köze nincs a cég könyveléséhez, mivel nem a könyvelést vizsgálják ebben az esetben. Annak vajmi kevés köze van hozzá.


Sajnos a bűnözők is rájöttek, hogy ha csak egyetlen feltétel is nem teljesül akkor máris nem számít piramisjátéknak az adott tevékenység.

Ebben az esetben más szempontból kell és vizsgálják is a tevékenységet, hogy mivel vádolható vagy vádolható-e egyáltalán az adott cég.


Természetesen megvizsgálják a könyvelést is, de az biztos, hogy nem a piramisjáték vádja miatt.

2012. dec. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/101 anonim ***** válasza:
41%

ma 20:17


Köszönöm, hogy bizonyítottad, hogy fogalmad sincs mi is a piramisjáték.

Legközelebb mielőtt a magas lóról beszélsz talán nézz utána, hogy miről is van konkrétan szó, mert annak amit leírtál köze nincs a piramisjátékhoz.

2012. dec. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/101 anonim ***** válasza:
46%
Mármint az 55-ös hozzászólásra gondoltam.
2012. dec. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/101 anonim ***** válasza:
50%

MLM vita. :)


Mindenkinek ajánlom figyelmébe a kapcsolódó wikipedia szócikkeket, aztán döntse el magában, hogy kinek is volt igaza. A tipikus MLM-et védő lózungokkal amúgy sem érdemes vitatkozni.

2012. dec. 15. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/101 anonim ***** válasza:
46%
Előző: Arról nem mi tehetünk, hogy egyesek nem képesek a jogszabályok értelmezésére.
2012. dec. 15. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!