Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Miért nem vezetnek be MLM...

Miért nem vezetnek be MLM különadót?

Figyelt kérdés
Azért merült fel bennem a kérdés, mert mostanában a különadók elég népszerűek (pl. banki különadó, multiadó). Na mármost tudva levő, hogy az MLM (többszintű értékesítési) rendszerekkel a piramis tetején lévők óriási összegeket szereznek az alattuk lévők munkájából. Az, hogy tisztességesen vagy sem, azt kérdezőként nem tisztem eldönteni. Úgy gondolom, hogy jelen gazdasági helyzetünkben el kéne gondolkodni azon, hogy ezen MLM vezetőknek nem kéne-e a vezetői bónuszuk után különadót fizetniük.

2012. okt. 28. 19:42
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/101 A kérdező kommentje:

Egyébként más ötleteim is vannak az MLM visszaszorítására.


1. Államilag előírni, hogy egy eladott termék utáni bónuszból legalább 90%-ot (vagy 95-öt...) kell kapnia magának az értékesítőnek, a többit kaphatják meg a felette levők.


2. A kezdőcsomagot/minimális vásárlást nem szabad megtenni a csatlakozás feltételének. (pl. FLP esetén 55 Eurós kezdőcsomagot kell megvenniük az újonnan csatlakozóknak) Így az a 80%-a az embereknek, aki két hét után abbahagyja, mert rájön, hogy átverték, az nem 55 Eurót veszít, hanem mondjuk egy 10 Eurós lötty árát.


Látható, hogy a fenti javaslatok egyike sem tiltaná be az MLM-et, viszont gátolná a naiv emberek becsapásának, és kevés pénzért való dolgoztatásának lehetőségét. Hiszen az első javaslat szerint 90-95%-át a jutaléknak ő kapná, és a beszervezői kevesebbet kapnának. A második javaslatom szerint pedig eleve, aki belép és pár hét után meggondolja magát, az csak egy pár ezer Forintos terméket venne meg, nem pedig egy 15 ezreset.

2012. okt. 29. 11:19
 12/101 anonim ***** válasza:
53%

"2. A kezdőcsomagot/minimális vásárlást nem szabad megtenni a csatlakozás feltételének. (pl. FLP esetén 16,018 HUF (16,018 HUF (55 Eur))ós kezdőcsomagot kell megvenniük az újonnan csatlakozóknak) Így az a 80%-a az embereknek, aki két hét után abbahagyja, mert rájön, hogy átverték, az nem 55 Eurót veszít, hanem mondjuk egy 2,912 HUF (10 Eur)ós lötty árát. "


Nem kell semmilyen kezdőcsomagot vásárolni a csatlakozáshoz, ez csak egy lehetőség. A rendszerbe regisztrálni/csatlakozni termékvásárlás nélkül is lehet.

Ha valaki mégis vásárol akkor sem bukik semmit sem az illető, mivel egyrészt terméket kap a pénzéért másrészt 12 hónapos pénzvisszafizetési garancia van a termékekre.


Ne terjessz hülyeségeket!

2012. okt. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/101 A kérdező kommentje:

"Nem kell semmilyen kezdőcsomagot vásárolni a csatlakozáshoz, ez csak egy lehetőség."

[link]

Ahhoz, hogy forgalmazóvá válj (tehát pénzt is kereshess vele), előbb min. 55 Euró (16e Ft) értékben vásárolni kell.

a link alatt a forgalmazói szintről: "(Ehhez a szinthez minimum nettó 55 euró értékű vásárlás szükséges. Ajánlott egy Combo Pakkal kezdeni, ami egy összeállítás a legnépszerűbb termékből, és így további kedvezményekhez is jut, mintha külön-külön venné meg az egyes darabokat. ..."


Arra pedig kíváncsi vagyok, hogy eddig hány ember kapta vissza a pénzét...


Szóval akkor pontosítok a 2. ponttal kapcsolatban: Nem a csatlakozás feltételének nem szabad megtenni a minimális vásárlást, mert az most sem feltétele, hanem a forgalmazóvá válás feltételének sem szabad megtenni az 55 Eurós vásárlást!

2012. okt. 29. 11:59
 14/101 anonim ***** válasza:
69%

"Arra pedig kíváncsi vagyok, hogy eddig hány ember kapta vissza a pénzét..."


Bárki aki a terméket a számlával együtt visszavitte. Ez rögzítve van a szerződésben.


Olyannal is találkoztam, hogy valaki a citrusfélékre allergiás (citrom, narancs, grépfrút stb) és olyan terméket vásárolt amiben van narancs, viszont ezt nem nézte meg előtte csak amikor már felbontotta. Visszavitte és vissza kapta a pénzét. Erre a hatályos jogszabályok kötelezik is az összes céget Magyarországon ahol távollévők között jön létre szerződés.

2012. okt. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/101 anonim ***** válasza:
31%
A már-már robin hood-i magasságokban szárnyaló okosságok mögött nem nehéz felfedezni a csalódottságot és az irigységet. Szerintem máshol kellene keresni az igazságot és az államkasszából hiányzó pénzeket… Máskülönben minden félrevezetés ellen fel kell lépni (van ebből bőven, még csak az MLM-hez sem kell fordulni feltétlenül), de a naivitás nem mentség. Abba kellene inkább energiát fektetni, hogy pontosan megértse az ember, hogy mi az MLM és hogyan működik, kevesebb lenne a naiv, csodaváró ember. Aki egy picit is látja ezt, senkit nem fog becsapni, hiszen éppen ez az, ahogyan nem működik ez az üzlet (de nem csak ez, más sem). Még hogy börtönbüntetés… megáll az ész.
2012. okt. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/101 anonim ***** válasza:

Nézd, én nem vagyok egy MLM-fan (és még finoman fogalmaztam), de szerintem az elosztásuk mértékét bízzuk rájuk.


Ha magas jutalékot akarnak adni a felső szintnek, akkor legyen. Ne akard már a piacot befolyásolni, nem tervgazdálkodás van.


Ha egyeseket az motivál a munkában, hogy sok másik ember munkájából gazdagodnak, akkor hagyni kell nekik a lehetőséget, mert így produktívabbak lesznek. Akik meg csatlakoznak a rendszerhez azok értelemszerűen elfogadják a szabályokat.

2012. okt. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/101 anonim ***** válasza:
73%

ma 17:09


A legfelsőbb szinten lévők kb 2-5%-ot kapnak az alsóbb szintek értékesítéséből egy meghatározott szintig. A közvetlen értékesítésből meg átlag 25-30%-ot kap egy ember.


Ez a hagyományos kereskedelemben sincs másképp. A végfelhasználói ár mindig tartalmazza a nagyker és egyéb disztribútorok árrését is. Mivel azt is a vásárló fizeti meg, nem csak a kiskereskedői árrést.

És nyilván ott is a nagyker tulajának lesz a hatalmas haszna a sok eladás kis százalékából. Pedig azt sem ő adja el a végfelhasználónak hanem a kisker.


Ezek alapján a nagykereket is megadóztassuk még pluszban?

2012. okt. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/101 anonim ***** válasza:
Előző: ha figyeltél volna észrevetted volna, hogy pont azt írtam, hogy ne befolyásolják törvénnyel a piacot. Legyen annyi a jutaléka a felső szintnek, amennyit a rendszer kitalál nekik.
2012. okt. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/101 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy ezt írtad. A kérdést rosszul címeztem.
2012. okt. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/101 anonim ***** válasza:
Köszönöm és bocsánat.
2012. okt. 30. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!