Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Miért nem vezetnek be MLM...

Miért nem vezetnek be MLM különadót?

Figyelt kérdés
Azért merült fel bennem a kérdés, mert mostanában a különadók elég népszerűek (pl. banki különadó, multiadó). Na mármost tudva levő, hogy az MLM (többszintű értékesítési) rendszerekkel a piramis tetején lévők óriási összegeket szereznek az alattuk lévők munkájából. Az, hogy tisztességesen vagy sem, azt kérdezőként nem tisztem eldönteni. Úgy gondolom, hogy jelen gazdasági helyzetünkben el kéne gondolkodni azon, hogy ezen MLM vezetőknek nem kéne-e a vezetői bónuszuk után különadót fizetniük.

2012. okt. 28. 19:42
 61/101 anonim ***** válasza:
42%

Akkor röviden és tömören értelmezd nekünk a jogszabályt. Vagy mondj még egy törvényt ami a piramis/pilóta játék tilalmáról rendelkezik. Vagy akár elmagyarázhatnád hol hibás a korábbi érvelés, mert eddig semmit nem mondtál ezzel kapcsolatban.


Egyébként aranyos, ahogyan személyeskedtek és mindig kikezditek a másikat vita helyett. Itt említeném meg, hogy törvényt nem csak a paragrafus számával szokás idézni, lévén olyan számmal akár évente több is jelenhet meg.

2012. dec. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/101 anonim ***** válasza:
21%

Mondd! Te elolvasod amit itt leírnak vagy csak write only módban működsz. Ott van a jogszabály kompletten nem csak a paragrafus száma. Ennyire felületes vagy? Bár ezt már nem egyszer megtapasztaltam az mlmhatereknél, szóval ez egyáltalán nem lep meg.


A gondolatmenet meg ott hibádzik, de nagyon, hogy nem attól lesz piramisjáték, hogy van-e termék vagy nincs ahogy ezt a "tanult" kolléga állította.

2012. dec. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/101 anonim ***** válasza:
39%

Most átfutottam, de ilyet nem találok. Hányadik hozzászólásban hangzott el ilyen?("nem attól lesz piramisjáték, hogy van-e termék vagy nincs ahogy ezt a "tanult" kolléga állította")


A kérdés másik részére még majd visszatérünk.

2012. dec. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/101 anonim ***** válasza:
21%

Nem ezekkel a szavakkal írta:


"És, hogy miért kell belelátni a cég pénzügyeibe? Marha egyszerű - ennél egyszerűbb már nem is lehetne. Amelyik forma bevételét a csatlakozási díjak teszik ki és ebből finanszírozza a bent lévők kifizetéseit (majd összedől, mikor már nem fenntartható a hierarchikus hálózat) az piramisjáték. Ahol másból van bevétel (legyen az valós jószág, esetleg szolgáltatás vagy bármi egyéb) az pedig nem az. Ennyi. "


Itt azt írja, hogy a tagok beszervezéséből "bevételét a csatlakozási díjak teszik ki" van a pénz aztán "Ahol másból van bevétel" majd megmagyarázza, hogy nincs termék vagy szolgáltatás.


Nos nem egy olyan piramisjáték van ahol van termék, és mégis piramisjáték. Mivel nem attól lesz piramisjáték valami, hogy nincs termék és nem attól lesz legális MLM, hogy van termék.

A jogszabályban egy szó nincs arról, hogy van-e termék vagy nincs.

Sőt a vizsgálatkor a játékszabályokat vizsgálják. Ezt nem én találtam ki,


Neked külön ide beteszem ismét a !!KOMPLETT!! jogszabályt és egy kis magyarázatot is.


Piramisjáték szervezése

Btk. 299/C. § Aki mások pénzének előre meghatározott formában történő és kockázati tényezőt is tartalmazó módon való összegyűjtésén és szétosztásán alapuló olyan játékot szervez, amelyben a láncszerűen bekapcsolódó résztvevők a láncban előttük álló résztvevők számára közvetlenül vagy a szervező útján pénzfizetést vagy más szolgáltatást teljesítenek, bűntettet követ el, és három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


A piramisjáték lényegét a törvényi tényállás konkrétan meghatározza, így a bűncselekmény szempontjából nem annak van jelentősége, hogy piramisjátéknak hívják-e a játékot, hanem annak, hogy a tényállásban leírt feltételek, működési szabályok megvalósulnak-e. A játék lényege azonban a mások pénzének összegyűjtése és szétosztása. A bűncselekmény elkövetése szempontjából nem feltétel, hogy a játék szervezői az abban résztvevő tagokat esélyeiket illetően megtévesszék, esetleg a rájuk bízott pénzt más célra használják fel, illetve hogy a belépett tagok sorrendjét a nyerési esélyeket befolyásolva megváltoztassák. A cselekmény előbb-utóbb azt eredményezi, hogy a tagok egy meghatározott része kárt szenved. A piramisjáték a csalással mutat bizonyos rokon vonásokat. Abban az esetben, ha a játékszervezés csupán hivatkozási alap a befektetők pénzének a megszerzéséhez, úgy csalás bűntette állapítandó meg.

2012. dec. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/101 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem valamit súlyosan félreértettél.
2012. dec. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/101 anonim ***** válasza:
39%
Ezt a magyarázatot te írtad?
2012. dec. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/101 anonim ***** válasza:
25%

Nem ő írta. Tele van vele a net, aki ugye utána néz a dolgoknak az meg is találja. Aki meg nem az meg itt szájkaratézik.


Tegnap úgy látszik egyszerre írtunk így az 55 hozzászólást csak most látom.


Kíváncsi lennék, hogy csakis a könyvelésből már ha egyáltalán van olyan, hogyan tudod meg, hogy az adott tevékenység tartalmaz-e "kockázati tényezőt"?


Mivel ez az egyik alapfeltétele a piramisjáték szervezésének.

2012. dec. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/101 anonim ***** válasza:
27%
Majd el felejtettem ma megvettem a Sziklaszilárd önbecsülést. Nagyon jó könyv, kösz a tippet. Ezt kellene kötelező (de legalább erősen ajánlott) olvasmánnyá tenni, nem azt a sok fölösleges vackot amit olvastatnak a diákokkal. Persze azok között is vannak nagyon jók amik mindenképpen kellenek, de sok hasztalan könyvet kell a diákoknak elolvasni.
2012. dec. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/101 anonim ***** válasza:
40%

Tőled kérdeztem?


Egyébként meg szerinted miért kérdeztem meg?

2012. dec. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/101 anonim ***** válasza:
46%

Minek dolgozzon bárki is kétszer ugyanazzal? Ha egyszer már más leírta akkor minek kellene bárkinek újra leírni vagy megfogalmazni?

Fent van a neten egy rakás helyen, akit tényleg érdekel, hogy mi is a piramisjáték az megtalálja. Aki meg csak szájkaretézni akar azt úgysem érdekli.

2012. dec. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!