Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A NAV szabályosan járt el?

Smolti kérdése:

A NAV szabályosan járt el?

Figyelt kérdés
Ez év márciusától bejelentett munkavállalóként dolgozom, az azt megelőző időszakban nem fizettem TB-t. Az elmúlt napokban kaptam egy felszólítást - már a hátralékkezelési osztálytól! - hogy soron kívül rendezzem a hátralékomat ami 152. 000Ft ellenkező esetben meglátogatnak a végrehajtók. A kérdésem az lenne, hogy a NAV dolgozói szabályosan jártak el. Merthogy előzőleg semmiféle értesítést vagy felszólítást nem kaptam ez ügyben. Illetőleg a levélben említett hátralék+késedelmi kamat (? ) időszakáról sem tettek említést.

2013. máj. 9. 18:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát ez szívás.. Amúgy szabályosan járt el.


A 2003. évi XCII. törvény az adózás rendjéről 145. § (1)701 Az adóigazgatási eljárásban végrehajtható okirat:

f) az egészségügyi szolgáltatási járulék kötelezettséget tartalmazó bejelentés.

(2) Az okirat végrehajthatóságához külön intézkedésre (záradékolás, végrehajtási lap kiállítása stb.) nincs szükség!

(3) Az adótartozás után felszámított pótlék, kamat az adótartozásra vonatkozó végrehajtható okirat alapján hajtható végre.

Azaz nem kell határozatot hozni az eü.szolg.járulék fizetési kötelezettségről, hanem azt az adózó által benyújtott adatlapon közölt adatoknak megfelelően automatikusan az adózó folyószámláján kell előírni.


Ha nem te jelentkezel be, hanem a NAV veszi észre, hogy nem jelentkeztél be, akkor nemcsak az elmaradt díjakat és a késedelmi kamatokat fizetteti meg veled, hanem meg is büntethet bejelentkezési kötelezettség elmulasztása miatt.


Amennyiben valaki nem biztosított, vagy egyéb jogon nem jogosult az eü. ellátásokra, akkor kötelező fizetnie.


Szóval ezt saját magadnak kellett volna intézned.


Az összegre és a késedelmi kamataira, amit meg kellene utólagosan fizetned, kérjél elengedést, mérséklést, vagy részletfizetést de ennek szigorú feltételei vannak, a legtöbbször akkor kapod meg ha már a törlesztés súlyosan befolyásolja az életviteledet.

2013. máj. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

134. § (1) Az adóhatóság a magánszemély kérelme alapján az őt terhelő adótartozást - a magánszemélyt terhelő járuléktartozás kivételével -, valamint a bírság- vagy pótléktartozást mérsékelheti vagy elengedheti, ha azok megfizetése az adózó és a vele együtt élő közeli hozzátartozók megélhetését súlyosan veszélyezteti.


Mivel a méltányosság nem jár alanyi jogon, így természetesen ennek meglétét a kérelmezőnek kell bizonyítani.

2013. máj. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget!

Közben utánanéztem és ezt találtam:

[link]

2013. máj. 10. 18:49
 4/4 anonim ***** válasza:
Jót találtál, ebben benne van minden a részletfizetési kérelemmel meg egyéb dolgokkal kapcsolatban. :)
2013. máj. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!