Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha indítok hónap végén egy...

Ha indítok hónap végén egy vállalkozást (egyéni, KATA adózás), akkor a teljes havi adót (jelen esetben 50ezer Ft) befizettetik velem, vagy napokra arányosan kell fizetnem?

Figyelt kérdés

2013. okt. 22. 16:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Teljes adot, de ezzel durvan evi +500.000HUF-ot tudsz bevetelezni anelkul, hogy leadoznad 40%-at!
2013. okt. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, azt tudom, hogy havi 500.ezerig fix, de azt nem tudom, hogy az indulásnál akkor is a teljes 50ezret fizetem,ha a vállalkozást hó végén, pl. 25-én váltottam ki (és gyakorlatilag alig párnap áll rendelkezésemre az adott hónapból, nyilván kb. 0Ft bevétel jöhet be azalatt az 1-2nap alatt). Azt hittem, hogy ebben az esetben arányosítva kell fizetni, arra a pár napra.
2013. okt. 22. 21:07
 3/5 anonim ***** válasza:
Evi 6 millaig fix, nem havi 500-ig. Az evi hatar meg attol fugg, melyik honapban valtal katassa, ha az ev kozepen lepsz be, akkor csak 3 milla lesz a fix hatar, ezert lehet erheti meg egy honappal korabban belepni.
2013. okt. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A KATA havi összegét minden hónapban be kell fizetni, amikor legalább 1 nap aktív a vállalkozásod.

Ebből adódik, hogy igen, be kell fizetni a teljes 50e Ft-ot.

A KATA összegét soha nem számoljuk időarányosan.


Egy könyvelő

2013. okt. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, sajnos én is erre számítottam.
2013. okt. 23. 16:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!