Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Érhet ebből baj (vagyonosodási...

Érhet ebből baj (vagyonosodási v)?

Figyelt kérdés
Ha 10 év minimálbér munkaviszony után veszek egy 10M lakást úgy hogy előtte nem vettem magamnak semmilyen vagyontárgyat. Tehát a fizetésem erre az időre nem fedezheti a lakást akkor ezt egyből kiszúrják a navnál vagy mekkora milliós lakások után látják meg?

2015. okt. 16. 13:00
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

"Nem hogy 6 éve ,még most sem igaz ez az állításod hoogy téged idézzelek maximum a te környezetedben"

Ez csak annyit jelent, hogy a gyári szalagmunkán még mindig rengeteg az ügyeskedő cég, aki nem jelenti be rendesen a dolgozókat. Bár én dolgoztam gyárban, csak nem a gyártósoron, hanem az informatikán és a gyártósori melósok is rendesen be voltak jelentve.

Én viszont szerencsére szellemi munkát végzek, abban a szektorban soha nem volt divat az ilyesmi, mert bármelyik cég akarna szürkén foglalkoztatni, senki nem menne oda. Ellentétben a gyári melóval itt a munkáltató versenyzik az emberért és nem fordítva. Ha nem tetszik a munkahelyem, akármikor találok 2 héten belül újat.


"10 milliós ingatlan nem létezik , 2015 ben is már 11 volt a névleges ára annak amit 2010 ben kinéztem 7 ért."

Érdekes, én 2015-ben vettem a lakásomat. 8 millió alatt. Vidéki megyeszékhelyen.


"anel lakás indul 16M tól abból meg nem kérek hiszen abból akarok menekülni."

Én panelben élek. Szépen felújítottuk, tökéletes. Jó helyen van, közel van minden. Megtehetném, hogy drágább lakást vegyek? Igen. De nem akarom, mert fölösleges. Az a baj, hogy az emberek többsége egy számmal drágább helyen akar élni, mint amit megengedhet magának.


"nem adtad meg hogy viszonyítani lehessen milyen körülmények között érted el ezt a fenenagy sikert"

Volt egy érettségim és első nekifutásra kibuktam az egyetemről. De tanultam magamtól is és ennek köszönhetően 20 évesen programozónak vett fel egy kis cég. Nem volt hátszelem.


"Áruld már el mi a foglalkozásod annyira kíváncsi vagyok."

Programozó vagyok, ha annyira érdekel.

És nem, nem származok jómódú családból, csupán én folyamatosan tanultam, első sorban önszorgalomból (mint írtam, első próbálkozásra kibuktam az egyetemről) és amim van, azt 90%-ban önerőből hoztam össze.

2021. nov. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:

"Érdekes, én 2015-ben vettem a lakásomat. 8 millió alatt. Vidéki megyeszékhelyen."


Érdekes hogy még mindig nem tanultál meg konkrétan fogalmazni,mitől félsz hogy felismernek és letartóztatnak? :D Lakást 8M ért akkor sem lehetett kapni szegeden max egy 30nm es ólat. Amiről én beszélek 11M ért az is csak egy 39nm es garzon volt de újépítésű lakóparkban ahol a rezsi töredéke egy panelnak.Nem az a luxus hogy drágább lakásba akarok költözni hanem az hogy egy panelban lakok és 45e eket fizetek ki rezsire ott meg fizettem volna 20at .


"Az a baj, hogy az emberek többsége egy számmal drágább .."

Ja már megint osztod az igét te kis nyikhaj a nemtudom hány éveddel akinek saját lakása van és még megtehetné hogy másikat vegyen.

Én meg 36 évesen az anyámmal élek egy panelban és az lett volna a nagy luxus hogy 30 évesen egy tégla garzont veszek. Tényleg de nagyravágyó vagyok ,kíváncsi vagyok te hány évesen költöztél el a szüleidtől... kitalálom 20.


Programozó vagy de hogy nem vidéken az hótziher mert 600eFt ot csak pesten keresnek a programozók , szegeden is csak azért jött ide az EPAM hogy jól letudja húzni az ittenieket .Először megvette a cipőgyárat aztán meg egy iskola épületet úgyhogy már két komplexumban is foglalkoztat szrarér huyzgért ami neki tök jó.

2021. nov. 12. 12:01
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

"Programozó vagy de hogy nem vidéken az hótziher mert 600eFt ot csak pesten keresnek a programozók"

Tévedés. Több, mint 200 km-re vagyok Budapesttől. És egy tőlem 350km-re lévő cégnek dolgozok, távmunkában.

És de lehet keresni 600 ezret, még többet is, manapság a milliós fizetés sem ritka egy tapasztalt senior programozónak.

Azon kívül sokan vannak, akik itthonról Németországba vagy USA-ba dolgoznak, olyan összegekért, hogy hátast dobsz.

2021. nov. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:

Most akkor barkópázunk vagy mi afsz. Én csak találgatok mert nem vagy képes konkrétumokat írni ,azt tudom ismerősömtől aki ebben van hogy szegeden max 300e et keresnek az ilyenek.


Nyögd már ki hogy mit programozol te 600e ért aztán majd rákérdezek a programozó haveromtól hogy mennyire fedi a valóságot itt.


Ettől függetlenül nem igaz hogy nem látod be mekkora egy bohóc vagy ,magyarországon az emberek többsége nem programozásból él hanem csöves csicska szolga munkás egy multinál vagy magánvállalkozónál.

Ez a realiti ,nem az hogy te 600e et keresel egy olyan szakmával amiről a halandó nép azt se tudja eszik e vagy isszák és nincs is millió ft a zsebében hogy elvégezze sem szabadideje a 8 óra mellett sem garancia hogy nem is bukik meg már az első vizsgán.

Te meg úgy adod elő az életed mint a magyar valóság ,hogy neked milyen jó mert csak 4% ot kell félretenned a fizetésedből.

A rideg valóság az hogy 250e ből élnek családok vidéken mert a nő általában otthon van a felvállalt 3 gyerekkel , és ez már adóvisszatérítéseel eggyütt értendő.

2021. nov. 12. 23:11
 25/27 anonim ***** válasza:

"Nyögd már ki hogy mit programozol te 600e ért aztán majd rákérdezek a programozó haveromtól hogy mennyire fedi a valóságot itt."


Senior fejlesztő vagyok, illetve a 8 fős csapatunk koordinátora (nem vagyok főnök, csak összefogom a csapat feladatait). Webes alapú rendszert fejlesztünk cégeknek.

És mint mondtam, teljesen mindegy, hogy hol vagyok. Bárhol tudnék dolgozni, ahol van jó Internet kapcsolat. És ha az ismerősöd csak 300-at keres, akkor vagy kérjen fizetésemelést, vagy nézzen szét új helyet keresve.

Pl. Itt egy szegedi programozó munka, ahol akár bruttó 1 milliót is adnak: [link]

És ezen a portálon bőven van távmunkában végezhető pozíció is, mind nyilvánosan kiírt bérsávval, nem titkolózva.


Nyilván attól függ, miben van tapasztalata, de az elmúlt 2 évben óriásit nőttek az informatikában a bérek és egy jó szakemberért kapkodnak. Ergo nem is neked kell munkát keresned, hanem téged keresnek meg ajánlatokkal.


"magyarországon az emberek többsége nem programozásból él hanem csöves csicska szolga munkás egy multinál vagy magánvállalkozónál."

Ezzel tisztában vagyok és sajnálatos dolog. De ezt leginkább a kormány tudná megoldani, hogy az emberek ne éhbérért dolgozzanak. A 200 ezres tervezett minimálbér is iszonyat kevés, egy normális megélhetéshez legalább nettó 250 kellene.


"s nincs is millió ft a zsebében hogy elvégezze sem szabadideje a 8 óra mellett sem garancia hogy nem is bukik meg már az első vizsgán."

Nem is kell. Én mint mondtam, 19 évesen nekifutottam az egyetemnek. Nem ment, kibuktam. Később, 30 évesen újra nekikezdtem, munka mellett, levelezőn. Másodjára jó eredménnyel elvégeztem. Addigra ugyanis "benőtt a fejem lágya". A tandíjat diákhitelből fizettem, a diploma által pedig lett egy olyan fizetésem, amiből játszva vissza tudtam fizetni a diákhitelt.

Szóval ez a lehetőség, a tanulás szerintem mindenki előtt nyitva áll. Az persze tény, hogy nem mindenki alkalmas programozónak, ami rendben is van, de pont az én példám bizonyítja, hogy ami nem sikerül elsőre, sikerülhet másodikra.


"250e ből élnek családok vidéken mert a nő általában otthon van a felvállalt 3 gyerekkel , és ez már adóvisszatérítéseel eggyütt értendő."

Erre viszont sajnos csak azt tudom mondani, hogy felelőtlenség. Be kéne látni, hogy a gyerekek felneveléséhez bizony pénz kell. Ha kevés a kereset, akkor tanulni kell, hogy jobb munkát kapj. Ha az nem működik, vagy szorít az idő, akkor viszont meg kell alkudni és nem 3, hanem csak mondjuk egy gyereket vállalni.

2021. nov. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:

"informatikában a bérek és egy jó szakemberért kapkodnak."


Biztos azért mert olyan könnyű ezt megtanulni hogy még neked se ment elsőre.Az ismerősöm se ezt csinálja csak kb 6 éve hallgatom hogy elkezdte a tanfolyamot aztán elfogyott a pénze meg szünetelteti meg kibukik a lényeg hogy 30 fölött munka mellett valahogy neki sem akar összejönni még a megtanulása sem. Most valami weboldalas raktárrendszert csinál hónapok óta a főnöknek de mindég elakad ,de ez is jobban megéri a főnöknek mint kifizetni egy milliót egy igazi programozó irodának akik megcsinálnák neki. Gyanítom hogy a büdös életbe nem fog elkészülni de a lényeg hogy ne kelljen füzetni ezért se. Én is elkezdtem tavaj ezt az ingyenes kamu online programot amiben videókat kellett nézni de már az abakusz számítógépnél elfáradt az agyam, az internetes résznél már csak háttérzajként raktam be a videót annyira szürreális volt hogy hallgatok egy magyarul beszélő bácsit de semmit nem értek. Ugyan így egyszer kíváncsiásgból elindítottam a yutubon egy ilyen dc++ programozót 4 órást ott kb 5 perc után nem értettem semmit .

Szerinted ha én ennyire elvesztem a fonalat ebben a témában aki 10 éve cnc programozó és komplett gyártást kellett mindig is programoznom ,nem holmi alkatrészeket amit a hülye is tud akkor mennyire reális hogy magyarországon "csak tanulni kell " és mindenki kereshet 600 e et:D Nincs ingyen ebéd , azért fizetnek egymilliókat a fejlesztőknek mert nagyon pici társadalmi réteg aki ezt meg tudja tanulni és érti is . Ha olyan egyszerű lenne hogy bárki meg tudná tanulni akkor gyorsan elinflálódna az ára ennek a szakmának is. De te valami vezető is vagy ,azért keresel annyit hiába bagatelizálod.


"A 200 ezres tervezett minimálbér "

Az bruttó , a nettója 133e lesz.


"játszva vissza tudtam fizetni a diákhitelt."

Ez a kolegám aki meg 10 éve "tanul programozni" még mindig a 2M s diákhitelét törleszti. És azért nincs is normális bejelentése hogy ne vonjanak sokat tőle. De így meg élete végéig fizetheti mert semmit nem törleszt csak a kamatot. Tehát ő eddig még semmit nem tett bele a nyugdíjjárulék alapjába ha egyszer elveszti a munkaképességét vagy megéri a nyugdíjt csak a párjára számíthat az éhenhalás szélén.


"hogy a gyerekek felneveléséhez bizony pénz kell."

Hülyeség , nem a neveléshez kell pénz hanem a 3 szobás lakáshoz amibe elköltöztök hogy ne anyádék szobakonyhájában neveld fel.

A gyerekek kapnak fejenként segíjt minden családban + adóvisszatértítást . Te pont ugyan azt a szöveget tolod mint a másik barátom a 4 gyerekével 10 éve vett házukban még mindig nem lehet felmenni az emeleti szobába pedig azt használták akik eladták ,nincs ajtó lent az egyik szobán , kilógnak a falból a vakolat darabok és kb 5 évig az egyik szobában főztek mert olyan kvra bonyolult megcsinálni a konyhát amit szintén használtak a ház előző tulajai. Csak egy szépészeti és személyreszabási átalakítás ,nem statikai közüzemi átalakításról beszélünk de 10 éve nem nagyon történik semmi mindig a gyerekekre és az anyagiakra hivatkozva. Érdekes módon amikor a 60e ft os számítógépház aival írd és mondd több is volt neki kell menőznie akor nincsenek anyagi gondok . Amikor számítógépre konzolokra okostelefonokra elköltött milliókat akkor nem kerültek sokba a gyermekek. Na hagyjuk ezt a rossz dumát ,a 10 év alatti gyermek nem kerül semmibe ma már mert sem a ruha sem a kaja sem az ingyenes tankönyvek nem generálnak akkora terhet mint a 90 es években a mi gyerekkorunkban. Akkor volt igaz hogy ruhát cipőt csak butikban vettél ha gazdag voltál ,a kaja is drága volt a fizetéshez és a tankönyvek értelmetlen megvásárlása is tényleg odavert.

2021. nov. 14. 00:55
 27/27 anonim ***** válasza:

"ost valami weboldalas raktárrendszert csinál hónapok óta a főnöknek de mindég elakad"

Mindenkinél előfordul, hogy elakad, hogy valamilyen funkciót nem sikerül megoldania. De pont ezért az ilyesmi manapság nem egy emberes feladat, hanem egy projekten egy csapat dolgozik. Nekem is előfordul, hogy valamivel küszködök, megmutatom egyik kollégának és ő rögtön kiszúrja, hogy mi is a gond. Töb szem többet lát.


Ha CNC programozással már foglalkoztál, akkor szerintem az affinitásod megvan. Csak nem egyből C++ videóval kell kezdeni, hanem alap algoritmusokkal (és ott mindegy a programnyelv). Meg persze a youtube-on lévő videók közül is van sok jó, de még több vacak, szóval nem mindegy, melyiket nézed.


"De így meg élete végéig fizetheti mert semmit nem törleszt csak a kamatot"

Ácsi! Itt valami nem stimmel, mert a Diákhitel2, amit a tandíjra lehet fordítani az kamatmentes. Tehát csak a tőkét kell visszafizetned. A sima diákhitel az más, de annak is valami bagatel 2% a kamata.

Az mondjuk igaz, hogy nem könnyű az egyetem, mi 15-en kezdtünk a levelező évfolyamon, ebből ketten diplomáztunk időben, a többiek lemaradtak egy-két tárggyal, de volt olyan is, aki az államvizsgán vérzett el. Sajnáltam a srácot, mert amúgy tehetséges volt, de olyan szinten síkideg lett az államvizsgán (látszott is rajta), hogy leblokkolt.

Mondjuk azért 10 év alatt el lehet végezni, még ha csúszol is, mert a rendes képzési idő 3 év.


Amit írsz a gyerekes családokról, arra látok példát. Közvetlen szomszédomnál ugyan csak két gyerek van, de napról napra élnek. Nem egyszer kértek már kölcsön tőlük. De közben méregdrága telefon (amire persze nem vigyáz és két hónap múlva már pókhálósra van töve a kijelző), meg 4K TV, meg elektromos okosroller, meg miegymás. Hát így el is hiszem, hogy kifolyik a pénz a kezük közül. Köszönöm, én 3-4 évig is használok egy telefont, abból sem a legdrágábbat, hanem egy középkategóriást. És remekül megvagyok a 6 éves nem okos TV-vel. Ár/érték arányt figyelek mindig és hosszú távra veszek készülékeket. A számítógépházam pl. legalább 15 éves. :D


Egyébként a 90-es években tényleg más volt. Ruhákból mondjuk én kölyök koromban nagyon sok örökölt darabot hordtam, mert az összes unokatesóm idősebb tőlem és mindig kaptunk valamit.

2021. nov. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!