Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Érhet ebből baj (vagyonosodási...

Érhet ebből baj (vagyonosodási v)?

Figyelt kérdés
Ha 10 év minimálbér munkaviszony után veszek egy 10M lakást úgy hogy előtte nem vettem magamnak semmilyen vagyontárgyat. Tehát a fizetésem erre az időre nem fedezheti a lakást akkor ezt egyből kiszúrják a navnál vagy mekkora milliós lakások után látják meg?

2015. okt. 16. 13:00
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
De eszembe jutott de sajnos amelyik házban gondolkozok az egy nagy cégé és újjként árulja kizárt hogy ők zsebbe elfogadjanak pénzt bár ez majd elválik ha odekerül a sor mert be fogok próbálkozni . Magán embereknél tudom hogy így szokott lenni csak kérdés hogy magán embernél is meddig éri meg neki hogy fekete pénzt kapjon mert nem hiszem hogy aki lakást árul az utána 3M t pancsolásra költ a strandon vagy bevásárol a sparban . Az eladónak is érdeke hogy tszta legyen a pénz és úgytudom hogy a vevő adózik utána ez az illeték . Vagy mind a két fél adózik?
2015. okt. 29. 19:45
 12/27 anonim ***** válasza:
A vevő vagyonszerzési illetéket fizet utána, az eladó pedig személyi jövedelemadót, ha keletkezik belőle neki adóköteles jövedelme.
2015. okt. 30. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
És mi van ha az adásvételire 3-4 milliót írtok és te kpba 10-et adsz neki?
2021. febr. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
Ötéves kérdés, de hadd álljon itt a világ bölcsessége: bizonyára van olyan ajánlatod a megfelelő emberek részére, amivel mindenki jól jár.
2021. febr. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

A probléma megoldódott hála ennek a rohadék csokos g c i nek mostmár ló istállót sem veszek 10millióért nem hogy azt a lakást . Egyébként most már 24 be kerül egy ugyan olyan új lakás .

Szóval szrok bele az egészbe.

Aki ebben az országban egyedül akar élni az felkötheti magát a legelső fára azt ott élhet egyedül mert lakás még hitelből se vesz.

2021. febr. 26. 12:31
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ehhez egyedül élni, a családban élők is szenvednek attól, hogy esélytelenek sok mindenre együtt is.
2021. febr. 27. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
Az igen, nem sokat raktam össze a történtekből de úgy veszem észre mint ha kicsit kisiklott volna az életed.
2021. febr. 27. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

"Kérdésem hogy akkor hogy a pcsába vesznek lakást az emberek"

Talán meglep, de HITELBŐL és megtakarításból.


"mert az ország 90% dolgozója nyílt titok hogy minimálbérre van bejelentve"

Maximum a te környezetedben és az olyan gané munkahelyeken, ahol elég hülyék az alkalmazottak, hogy ebbe belemenjenek. Az emberek többsége rendesen be van jelentve, a szürkefoglalkoztatás szerencsére eléggé visszaszorult mára.

Nyomnám is a minkaügyi feljelentést, ha bárhol szürkén akarnának foglalkoztatni!


"a bank csak a nettód feléig adhat ki törlesztőrészletet azaz 34e ft ig"

Te mégis melyik évben élsz? Idén bruttó 167400 forint a minimálbér. Annak a nettója 111321, aminek a fele 55 ezer. Én épp ennyit fizetek havonta a lakásom törlesztőjére és nem, nem adósodtam el "életem végéig", mert csak 15 évre vettem fel a hitelt.


Ha 10 éve minimálbért keresel, akkor az sok mindent elmond rólad, de leginkább azt, hogy egyhelyben toporogsz, semmit nem fejlődsz. Nem szégyen minimálbérrel kezdeni egy karriert, de 10 év után is minimálbért keresni eléggé az.

De számoljunk utána: Ha a fizud felét félre teszed, akkor 10 év minimálbérből kb 4 milliót össze tudtál hozni "hivatalosan" is. Egy 10 milliós ingatlan önereje 2 millió, tehát annak a duplája is megvan. Felveszel 6 millió hitelt 15 évre, aminek kb pont belefér a törleszője az 50%-ba. Probléma megoldva.


"Hát én egyke vagyok nem lesznek gyerekeim"

Helyes. Ezzel mentalitással és fejlődésképtelenséggel ne is szaporodj! Már a borzalmas helyesírásod is és az, hogy egy vesszőt képtelen vagy tenni, előrevetíti, hogy jobb ha a vérvonalad nem folytatódik.


"két minimálbéres keresetből 10 év alatt meg lehet venni tisztán is azt az ingatlant sőt a családosokat gyerekkel támogatják is"

Akik két minimálbérre gyereket vállalnak, azok nem normálisak. Fel kellene fogni, hogy bizonyos szint alatt az ember egyszerűen nem engedheti meg magának a gyereket!


"valahova ahol pénzt tud keresni és nem arról szól az élete hogy vegetál 68e Ft ból"

Ez a 68 ezer forint mégis honnan jön? Mert konkrétan a minimálbér is 40 ezerrel több. És én pl. már az első munkahelyemen, 20 évesen sem minimálbért kerestem, most meg köszönöm, nagyon szépen elvagyok, eszem ágába nincs külföldre menni. Max itthonról dolgozni külföldi cégnek, euróért.


"el kell kezdeniük a fizetésük 15% át félrerakni ha még nyugdíjasként 15-20évet akarnak élni"

Azt mindenki tudja, hogy a nyugdíjrendszerünk nem fenttartható és magadnak kell gondoskodni a nyugdíjadról. De azért, hogy 15%-ot félre kéne rá tenni?! Elég oda havi 10, max 15 ezer forint. Minél előbb kezded, annál kevesebb. Én kb 4%-ot szánok rá, már abból is kb 8 millióm lesz 25 év alatt (mai értéken számolva)


"Aki ebben az országban egyedül akar élni az felkötheti magát a legelső fára azt ott élhet egyedül mert lakás még hitelből se vesz."

Most nézem, hogy 5 éve írtad a kérdést. Hát, igen, most már tényleg elég nehéz egyedülállóként saját lakást venni, de azért továbbra sem lehetetlen. Az öcsém pl. egy éve vette meg azt a lakást, amiben addig albérletként élt. Szépen összegyűjtötte az önerőt, a többi hitel.

Egyébként pont 5 éve volt egy "most vagy soha" lehetőség, mert utána szálltak el az ingatlanárak. Én pl. akkor vettem egy lakást, amit azóta fel is tudtam újítani és 5 év múlva teljesen ki is fizetek a tervem szerint.

2021. nov. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

"Az emberek többsége rendesen be van jelentve, "


Pff kacag a vakbelem. Nem hogy 6 éve ,még most sem igaz ez az állításod hoogy téged idézzelek maximum a te környezetedben. Nyomnád is a munkaügyi feljelentést hát megint kacag a vakbelem , képzeld én is nyomnám meg többszázezer melós vidéken akik megtehetnék hogy ezért úgy kirúgják őket onnan örökre hogy vissza se mehet miután rájött hogy a városban az ő szakmályában minden cégnél minimálbérre lesz bejelentve és ha nem tetszik mehet az anyja pcsájába. Pl éttermekben pizzériákban a konyhai dolgozók s futárok még most is 4 órába vannak bejelentve megsúgom neked itt vidéken.


"Te mégis melyik évben élsz? "

A szövegedből süt hogy nem proli munkás vagy hanem olyan szakember aki megteheti hogy válogat ,mégsem tudtad elolvasni a bejegyzések alatti időbélyeget hogy 2015. ☺


"Ha 10 éve minimálbért keresel, akkor az sok mindent elmond rólad,"

Szerintem ilyet nem állítottam , ha nem esett volna le itt arról beszéltem hogy hivatalosan mennyire vagyunk bejelentve és hogy ezért nem vagyunk jogosultak normális hitelt felvenni vágod teso.


"Egy 10 milliós ingatlan önereje 2 millió,"


Most én kérdezek vissza te melyik évben élsz ? 10 milliós ingatlan nem létezik , 2015 ben is már 11 volt a névleges ára annak amit 2010 ben kinéztem 7 ért. Szeged város vadonat új ingatlanról beszélünk. Ma 600e ft tól indulnak itt az új lakások jóbol mondom .Panel lakás indul 16M tól abból meg nem kérek hiszen abból akarok menekülni.


"jobb ha a vérvonalad nem folytatódik."


Egyetértek de ez nem a helyesírásom miatt lesz hanem mert én így döntöttem .


"én pl. már az első munkahelyemen, 20 évesen sem minimálbért kerestem, "


Nagyon ügyes vagy most virtuálisan megsimogattam a buksidat csak azt nem értem milyen tanulságot vonjak le ebből ugyanis sem a foglalkozásodat sem a városodat nem adtad meg hogy viszonyítani lehessen milyen körülmények között érted el ezt a fenenagy sikert. Képzeld 2005 ben az első bejelentett munkahelyemen szegeden az üvegablak gyárban 3 műszakban szombat vasárnapozással én sem miniálbért kerestem csak papíron. Nem állítom hogy a cégek ténylegesen minimálbért fizetnek betanított vagy szakmukára de hogy csak arra jelentik be azt igen.Márpedig hitelt azt ez alapján ítélik meg.


"De azért, hogy 15%-ot félre kéne rá tenni?! Elég oda havi 10, max 15 ezer forint. Minél előbb kezded, annál kevesebb. Én kb 4%-ot szánok rá, már abból is kb 8 millióm lesz 25 év alatt "


Hú apám mostmár tényleg nagyon kívnácsi vagyok mi lehet a te becses szakmád amivel netto 666e ft ot kapsz kézbe de a százalék fogalmával nem vagy tisztában mert a havi 10e 25 év alatt csak 3millió. Tehát bort iszol és vizet prédikálsz . Elég csak a havi 10 -15e ft akkor te miért raksz félre 26e et ? :D Megjegyzem jó nagy lábon élhetsz valami puccos pesti albérletben ha bruttó 8- 900e ft os fizetésből akkora sóher vagy hogy csak 26e et vagy hajlandó nyugdíjtakarékba rakni. Mondjuk vicc is amit írsz mert aki ennyit keres az nem rakosgatja a nyugdíjtakarékot hanem befektetéseket hoz létre pl ingatlanokat vásárol ,vállalkozást indít ,amik eleve nagyságrendekkel több pénzt termelnek mire nyugger leszel bár az ilyen gazdagoknál nem is értelmezhető ez a fogalom.


"Az öcsém pl. egy éve vette meg azt a lakást, amiben addig albérletként élt. Szépen összegyűjtötte az önerőt, a többi hitel."


Megint mindjárt elsírom magam a gyönyörtől hogy ti milyen cukkerek vagytok . Te most elvileg segítséget adsz egy kérdezőnek csak azt nem tudom hogy az ilyen mondatokban hol van elrejtve a segítség ? Írhattad volna azt is hogy lofi a kutyád tegnap nagyot szrat a réten kb annyi a tartalma a két mondatnak.

Mert azonkívűl hogy jómódu családból származóak vagytok, nem tudok megállapítani semit . Örülök hogy öcsikéd szépen összegyűjtötte azt a pénzt amit a magyarok többsége egész élete alatt nem gyűjt össze , most hogy ezt kiírtad magadból lehet megkönnyebbültél. :D


"pont 5 éve volt egy "most vagy soha" lehetőség, mert utána szálltak el az ingatlanárak. akkor vettem egy lakást, "


És ezt a véletlen szerencsédet miért állítod be tanulságként ? Én meg képzeld el hogy tudom a múlt heti lottó nyerőszámokat és ha megjátszom akkorr most milliomos lennék. De nem játszottam meg véletlenül. Ilyenek a véletlenek. Ha fel tudná ismerni valaki hogy éppen most van a most vagy soha lehetőség , a tőzsdei mélypont amikor vásároni kell az az ember időutazó is lenne egyben. Te sem vagy időutazó csak egy gazdag ember aki bort iszik és vizet prédikál . Már megint leleplezed magad hogy te lakást vettél miközben azzal hülyíted a prolit hogy elég havi 10e et félrerakni nyugdíjra. :D


Áruld már el mi a foglalkozásod annyira kíváncsi vagyok.

2021. nov. 11. 20:44
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
Hát a kérdezővel kell egyet értsek. Egyébként nem hogy minimálbérre, de pl kissebb városokban a futárok be sincsenek jelentve. 30 ezres lélekszámú városban lakom, van itt kb 7-8 kiszállítós étterem (én is futár vagyok) konkrétan csak én vagyok bejelentve (én se mindig, ha igen napival) meg még talán az egyik étterembe 1 futár. Mondjuk az is érdekes lenne ha én nem házat, csak mondjuk egy 1-2 milliós autót megvennék az mennyire szúrna szemet? 18 évesen bejelentés nélkül, vagy pár napi bejelentővel még abból is baj lehetne szerintem. (mondjuk szerencse az összes kocsim más nevén van, az enyémen csak ingatlan van ajándékozásival)
2021. nov. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!