Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Meddig kell a jogszabály...

Meddig kell a jogszabály szerint várnom? Megúsztam az adózást?

Figyelt kérdés

Vásároltunk egy lakást, ugye illetéket kellett volna fizetni, meg is jött a levél, de írtam nekik kérelmet, hogy vagy engedjék el vagy részletfizetést biztosítsanak.

Ennek már lassan másfél éve és azóta semmilyen levelet nem kaptam.

Ismerősöm szerint, ha elérem a két évet, akkor mentesülök.

Hogy van ez?


2017. febr. 5. 13:05
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:
Persze, pár százezer helyett pár millió:D
2017. febr. 5. 14:36
 12/35 anonim ***** válasza:
79%
Igen, pár millió, ugyanis a kamat és a büntetés hozzáadódik, ami elérheti így a több milliót is.
2017. febr. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
100%
Nem úsztál meg semmit. Most azt hiszed okosan teszed, ha sunyítasz, de majd rájössz.
2017. febr. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
71%
igen, képben vagyok, veled ellentétben... de tudod mit? várjál, aztán majd ha be akarják rajtad hajtani, menj a Tényekhez panaszkodni hogy mindenki milyen szemét veled:-D
2017. febr. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
100%
Ha van ügyfélkapud, megnézheted a folyószámládat, van-e rajta illeték adónemen hátralék? Ha nincs, akkor lehet hogy törölték, elengedték. De én mindenképpen utána járnék.
2017. febr. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
100%
ja, megnéztem neked, 5 év az elévülés.
2017. febr. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:
Majd az idő eldönti;)
2017. febr. 5. 14:58
 18/35 anonim ***** válasza:
14%
oké, van még hely az adósok börtönében, ráérsz:-)vagy max viszik a házat.
2017. febr. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az idő eldönti. Kaptál elsőre egy levelet, mennyi az illeték. Legközelebb az elévülési idő előtt is fogsz kapni egy levelet, hogy az akkori csillagok állása szerint mennyit kell záros határidőn belül befizetned. A hivatal nem felejt.
2017. febr. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
100%
" Az adóhatóság illeték-megállapításhoz való joga annak a naptári évnek az utolsó napjától számított 5 év elteltével évül el, amelyben a vagyonszerzést illetékkiszabásra az állami adóhatóságnál bejelentették, illetve az a körülmény, hogy az illeték megfizetését vagy a kiszabás céljából elrendelt bejelentést elmulasztották, az állami adóhatóság tudomására jutott."
2017. febr. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!