Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Meddig kell a jogszabály...

Meddig kell a jogszabály szerint várnom? Megúsztam az adózást?

Figyelt kérdés

Vásároltunk egy lakást, ugye illetéket kellett volna fizetni, meg is jött a levél, de írtam nekik kérelmet, hogy vagy engedjék el vagy részletfizetést biztosítsanak.

Ennek már lassan másfél éve és azóta semmilyen levelet nem kaptam.

Ismerősöm szerint, ha elérem a két évet, akkor mentesülök.

Hogy van ez?


2017. febr. 5. 13:05
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:

Elfelejted a tényt, hogy még mindig nem válaszoltak.

Nem is keresnek, se felszólítás, se semmi.

Ez tuti nem így működik.

2017. febr. 5. 15:16
 22/35 anonim ***** válasza:

nem fogok emiatt telefonálgatni meg járogatni, sorban állni


lehet, hogy ők meg igazolni tudják, hogy válaszoltak, és visszament nem kereste jelzéssel. De mindenki a saját jogán hülye.

2017. febr. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
kérdező, még van három és fél évük keresni, és onnantól pedig mehet a büntetés kifizetése...
2017. febr. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
22%
500-1000%-kal könnyedén megugrik a befizetendő összeg, remélem is, hogy így jársz, a hozzád hasonló sunyulók meg adócsaló kisvállalkozó miatt fizet utánam kétszer annyit a munkáltatóm, mint a nettóm.
2017. febr. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:

Ügyfélkapun ebev szolgáltatás alatt meg tudod nézni az egyenleged.


Őszintén szólva kétlem , hogy írtál ilyen jellegű kérelmet - legalább is a formanyomtatvány szerinti hivatalost amit el is fogadnak és teszem azt nem egy általad szövegezett irományt- , mert ahhoz nem egy telefont kellett volna megejtened hanem csatolni egy rakat igazolást, jövedelem igazolast hitelszerzodest, stb ami alapjan elhiszik hogy ingatlanra volt pénzed de illetékre már nem futja. Plusz két opció van benne ami választható és nem együttesen érvényesül . Vagy részletfizetést kérsz vagy halasztott fizetést egy általad meghatározott időpontra de mindegy is, mert az adoszamlad illeték részénél akkor is feltüntetik .


Viszont a határozatot jogerőre emelik, erről pedig nem postaládába dobott levéllel értékesítenek .


Amiről viszont nem kötelesek értesíteni az a végrehajtása ennek.

2017. febr. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:

lehet nem késő utólag is megpróbálni.


[link]

2017. febr. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:

ART = Adózás Rendjéről Szóló Törvény szerint: aki ügyfélkapuval rendelkezik, annak nem küldenek ki évente papír alapú egyenlegközlőt, mert azért fér hozzá bármikor ügyfélkapun keresztül a saját egyenlegközlőjéhez, hogy azt figyelemmel kísérve, bármikor naprakész infója van.


Tehát az ügyfélkapuval rendelkező adózónál éppen ezért fel sem merül az elévülés kérdése, ténye!!!!

2017. febr. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:

Szerintem várjál, aztán majd jön vagy nem, megbüntetni nem fognak, késedelmi díjat se számolhatnak fel, azért, mert ők tökölnek. Nekem az illetékről is kb 6 hónap után jött meg, úgy, hogy már előre elküldtem a kérelmet meg telefonáltam vagy 4*, hogy na most akkor mi a helyzet. Maga az ügyintéző mondta, hogy nyugodjak meg, el vannak csúszva, nem fognak felszámolni semmit, ha mást nem, a részletfizetést 100%, hogy megkapjuk(jah meg mondta, hogy készítsek másikat, mert a régi már nem jó??). Aztán kérelem benyújtása, majd újabb hónapokig csak vártam, közben kerestem őket telefonon(állandóan arra hivatkoztam, hogy nem merünk semmibe se belevágni, mert ha megjön a csekk, akkor nem tudjuk majd kifizetni), mert rohadtul nem nyugtatott meg a szövege. Kb fél év után jött a határozat, hogy elengedik az illeték 50%-át, ugyanis nem csak az a 2 opció van, amit az egyik válaszoló írt.

Plusz szeretném hozzátenni, hogy kb semmivel nincsenek képben, szerintem sokszor rá se keresett, hogy ki vagyok meg mi bajom lehet mikor telefonáltam, csak benyomta a sablon dumát.

Szal szerintem várj, de csak akkor, ha tudod bizonyítani, hogy valóban elküldted azt a levelet meg a többit.

2017. febr. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
100%

Tehát az illetéket már kiszabták, amelynek megfizetésére kértél elengedést, vagy részletfizetést.


Ügyintézési határidő 30 nap.

Ezzel nem szoktak packázni, mert a számítógép számolja a határidőt. Ha valamiért nem tudják időben elbírálni a kérelmed, akkor felfüggesztik az eljárást és arról ajánlott küldeményként értesítenek, majd arról is, hogy tovább folytatják.

Biztosan indítottak a címedre valamilyen küldeményt már régebben, csak valamiért nem kaptad meg. Az is lehet, hogy ügyfélkapura kaptad, meg kéne nézni.


Ha hiánypótlásra szólítottak fel, és Te nem teljesítetted azt határidőben, akkor érdemi vizsgálat nélkül megszüntetik a kérelmed. Még akkor is, ha nem vetted át a postai küldeményeket.


Mivel nem tudod, hogy ténylegesen mi történt, ezért ne üljél nyugodtan a fenekeden, mert lehetséges, hogy már végrehajtás alá vonták a tartozást.

A fizetési kedvezmények osztályán kell érdeklődnöd a kérelmed ügyében.

Lépd meg, mert később problémák adódhatnak, nem baj, ha az ember tisztában van a saját dolgaival, nem pedig tippelget vele kapcsolatban.


Egyébként az elévülési idő 5 év...

2017. febr. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
100%
Az óvodában mi volt a jeled, strucc?!
2017. febr. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!