Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Meddig kell a jogszabály...

Meddig kell a jogszabály szerint várnom? Megúsztam az adózást?

Figyelt kérdés

Vásároltunk egy lakást, ugye illetéket kellett volna fizetni, meg is jött a levél, de írtam nekik kérelmet, hogy vagy engedjék el vagy részletfizetést biztosítsanak.

Ennek már lassan másfél éve és azóta semmilyen levelet nem kaptam.

Ismerősöm szerint, ha elérem a két évet, akkor mentesülök.

Hogy van ez?


2017. febr. 5. 13:05
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
29-esnek totál igaza van: egyszer csak a kérdező majd azon kapja magát, hogy zárolták=inkasszózták a bankszámláját és kapkodhat fűhöz-fához, ha nem tud számlákat fizetni, stb.
2017. febr. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 A kérdező kommentje:

Vagy azon, hogy nem történt semmi :)

28-nak köszönöm a választ, egy kicsit életszagúbb, mint a többi "úgyis, akkor is, úgyis meg fogsz bukni, beperelnek, megbüntetnek, előzetesbe raknak!!4!4"

Látom nagyon fáj ez nektek. :D

Én meg röhögtem jót, na további kellemes vigasztalódást! (tudom-tudom, 10000% lesz a kamat"

2017. febr. 6. 07:37
 33/35 anonim ***** válasza:

Nem jól tudod, amit te kamatnak nevezel, az a késedelmi pótlék.

Annak a mértéke a mindenkori jegybanki alapkamat kétszerese.

A büntetés pedig az éppen szóban forgó adó összege + a hozzá kapcsolódó (előbbiek szerint számított) késedelmi pótlék együttes összegének 50 %-a!


Vagyis, ha pl. az illeték tegyük fel 500 ezer, és annak 1 évre számított késedelmi pótléka nem több, csak 100 ezer, akkor az már együtt 600 ezer, + ennek a fele = további 300 ezer a bünti, együtt ezek már 900 ezer!!!


Szóval lehet kacagni, de ha ennyire okosnak képzeled magad, kár is volt feltenned a kérdést!

2017. febr. 6. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:

"Látom nagyon fáj ez nektek. :D

Én meg röhögtem jót, "


Akkor ez egy kamu kérdés? Csak szórakozni akartál és ezért "dobtad be"? Mert ha igen, akkor gratula, jól beugrottam - én hüle, még próbáltam segíteni.

De ha nem kamu, akkor jobban jársz, ha hallgatsz azokra, akik azt mondják: járj utána. Én is nem foglalkoztam egy dologgal, sokáig nem történt semmi, aztán a végén a végrehajtóval kellett egyezkednem a részletfizetésről és majdnem a kétszeresét kellett visszafizetnem. Kis híján a lakást is el akarták árverezni a fejem felől - pedig volt más vagyontárgy is, csak az nem fedezte - szerintük - a tartozást.

2017. febr. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:

Én úgy akartam segíteni, hogy tűz közelében létezem, tehát van pontos rálátásom a dolgokra.

De ha Téged ez nem érdekel, akkor csak gratulálni tudok hozzá...

2017. febr. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!