Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Alanyi mentes EV-ként közösség...

Alanyi mentes EV-ként közösségen belüli számlázás?

Figyelt kérdés
Németországból lesz vevőm egy grafikára és nem tudom, hogy alanyi mentesként számlázhatok-e áfásan, vagy ahhoz áfakörössé kell válnom?

2017. júl. 15. 00:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Miért kéne áfásan számláznod? Miért sajnálsz némi pénzt egy könyvelőre?
2017. júl. 15. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Alanyi mentesként nem állíthatsz ki Áfa tartalmú számlát. Egyszerűen kiállítod a számlát ugyanúgy mintha Magyarországi vevőnek számláznál.
2017. júl. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A vevőd cég vagy magánszemély, és van neki közösségi adószáma?
2017. júl. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az első hozzászóló kérdésére adott válasz érdekelne engem is.
2017. júl. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Van könyvelőm, de szabadságon van egész hónapban. Közösségen belül pedig magánszemélynek csak áfásan számlázhatok. Cégnek lehet áfamentesen, de csak ha az adott cégnek is van közösségi adószáma.

Azóta kicsit utánanéztem és még bonyolultabb a dolog, mert a vevő országa szerinti áfával kell számláznom, ehhez pedig a MOSS rendszer szerint kell bevallást készíteni. Ezt csak azért írtam le, hogy más is megtalálja, ha keresi.

2017. júl. 18. 15:41
 6/6 anonim ***** válasza:

Hogy a fenébe lehet egy könyvelő egész hónapban szabadságon? A járulékbevallások meg az áfa bevallások elkészítik saját magukat? :D


Valamit rosszul csinálok :(

2017. júl. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!