Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha nekem (1,5 ha) termőföldter...

Ha nekem (1,5 ha) termőföldterületem van egy nagyobb szántóföldben (5 ha), és azt eladom az 5-1,5 = 3,5 ha tulajdonosának (aki egyébként műveli is az egészet) - kell-e adót fizetnem a kapott pénz után?

Figyelt kérdés
Vagy pedig ez egy tipikus birtok-összevonási céllal történt termőföldeladás - ami adómentes (?)
2018. ápr. 25. 12:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Van az SZJA törvényben olyan lehetőség, hogy ha az értékesített termőföld művelésére kötelezettséget vállal az új tulaj, akkor az eladó mentesül az adó megfizetése alól.

Ennek vannak feltételei, tehát mielőtt eladod, pontosan kérdezz rá egy könyvelőnél/könyvelőirodánál.

2018. ápr. 26. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi!! - Kb. itt tartok én is - most már csak azok a bizonyos egyéb feltételek a homályosak számomra (is) - éppen azon dolgozom, hogy teljesen képbe kerüljek....
2018. ápr. 26. 10:32
 3/6 anonim ***** válasza:

SZJA törvény 1. számú melléklet 9.5. pontja szabályozza az adómentesség feltételeit termőföld értékesítése esetén.


A kiindulópont már megvan. :)

2018. ápr. 27. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi!! - sajna, nincs kellően cizellálva.

Pl. azt írja, hogy: Birtok-összevonás esetén adómentes. Birtokösszevonás: Ha a földemet a vele határos föld tulajdonosának adom el.

Nem birtok-összevonás, ha a földem mellett levő földnek több tulajdonosa van (osztatlan közös) - és valamelyik résztulajdonosnak adom el.

De, mi van akkor, ha nekem van valakivel (mindösszesen 1 emberrel) osztatlan közös tulajdonom (neki van benne nagyobb területe- de ez mindegy is) - és én, az én tulajdonrészemet neki eladom, vagyis onnantól ő lesz az egyedüli tulajdonosa az adott helyrajzi számon levő földterületnek.

Az én logikám szerint az is birtok-összevonás, de nem feltétlen az én logikám szerint vannak a törvények - és ez egy izgalmas kérdés számomra, hogy mit mond a törvény erre az esetre (mert engem most ez konkrétan érint...) Tudja valaki?

2018. ápr. 28. 10:27
 5/6 anonim ***** válasza:
Sajnos ebben nem tudok segíteni...
2018. ápr. 29. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Azért köszi!!!
2018. ápr. 29. 09:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!