Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adócsalás, költségvetési...

Adócsalás, költségvetési csalás, hasonló dolgok esetében melyik összeget veszi figyelembe a NAV a büntetés során?

Figyelt kérdés
Szóval ha pl. én, mint magánszemély üzletszerű tevékenységet folytatok a neten, adószám nélkül, tehát se számla, se adózás, és ebből keresek pár 100ezret, akkor mennyi az az adócsalás? Ugye az összeg sokat számít a büntetés során, na de ha én kerestem pl. 1 év alatt durván 1.200.000Ft-ot (csak hogy egyszerű legyen számolni havi százezerrel, ráadásul kb. majdnem ennyi is volt), akkor azt az összeget veszik figyelembe, vagy csak a be nem fizetett adót? Mert azért nem mindegy, hogy 1-1.5millióról beszélünk, vagy pár százezerről...

2019. jan. 12. 22:29
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Ez eddig oké, csak arra lennék kíváncsi inkább, hogy mennyire érné ezt meg, és hogy lehetséges lenne utólag azt bevallani, ami nem is az én számlámra érkezett. Szóval én bevallhatom-e azt, ami más számlájára érkezett? Ha pedig igen, akkor ez az összeg mennyi lenne kb. 800.000Ft bevétel esetén?


Nem, a számlatulajdonosnak lett cég. Nyugodtan adják ki az adatokat, teljesen más, mint az enyém. :)

2019. jan. 13. 11:34
 12/17 A kérdező kommentje:
Vagy ezt nem lehetne úgy megoldani, hogy az illető bevallja, mint magánszemély, de nem kér adószámot, mert nem folytatja tovább ezt a tevékenységet? Abban az esetben milyen büntetés várható? Vagy így nem érdemes?
2019. jan. 13. 11:43
 13/17 anonim ***** válasza:

Ha nem váltasz ki adószámot akkor ott marad az 1-es számú 1 milliós felső határos tétel.


Ha a szüleid tudnák finanszírozni a büntetést, akkor kérd meg őket hogy fizessnek egy adotanacsadot akivel egy "válságmenedzsmenti" tervet ki tudtok vitelezni +fogadj egy könyvelőt aki a (ön) revíziós dolgokat elvégzi.Utána ha akarod másnap vissza is adhatod az adószámot.


Amúgy volt már gyakoriról meg egyéb névtelen fórumról 6 milliós gvh-s büntetés is.

2019. jan. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
A GVH nem inkább azzal foglalkozik, hogy volt-e megtévesztés vagy hasonló? Megtéveszteni senkit sem tévesztettem meg, ahogyan már ezt többször is mondtam. Mellesleg az állítólagos spicli be sem fizetett, szóval ő nem tudom milyen bizonyítékkal szolgálna, hogy megtévesztettem bárkit is, mert a weboldalon kb. minden oldalon le van írva, hogy nincs biztos szisztéma, saját felelősségre játsszanak valós pénzzel, és hogy a nyerés nem garantált. Ezek mellett táblázat, százalékos arány stb.
2019. jan. 13. 13:28
 15/17 anonim ***** válasza:
A gvh-t arra értettem, hogy ha hatóság kéri az adatokat akkor oda az inkognitó.
2019. jan. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

"Nem tudom, hogy a régebbi állapotról küldött-e be képeket a jelentés mellé, de ahogyan olvastam, képeket, videókat nem is tudna csatolni, csak pár megás szövegeket."


Nem is kell neki ilyeneket küldeni - elég egy képernyőkép (screenshot) az adott weboldalról. Ma már nem egy nehéz dolog akár okostelefonnal is ilyent készíteni.


"Egyébként nem hiszem, hogy a gyk bármire is bizonyíték, mert ide bárki regisztrálhat bármilyen névvel, és nem tudni, melyik kérdés kihez tartozik. Annyi energiát, pénzt, időt nem fognak szerintem erre fordítani, hogy itt kutakodjanak,"


Tévedsz: sokan megfeledkeznek róla, illetve nem is tudják, hogy az interneten mindennek nyoma van.

Hiába törölsz ki egy oldalt - annak a nyoma azért megmarad. Hiába adsz meg hamis adatokat - azért simán meg tudnak találni, ha akarnak.

Ráadásul mostanában eléggé ráálltak az online sportfogadás és a jogsértő webáruházak témára.

2019. jan. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Nem lettem sokkal nyugodtabb, marad a remény, hogy nem lesz belőle semmi, vagy eleve be sem jelentett. Mindegy, köszi a válaszokat!
2019. jan. 13. 15:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!