Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A kis és középvállalkozók...

A kis és középvállalkozók hogy bírnak fent maradni?

Figyelt kérdés
Egyrészt ott vannak a brutális járulékok amiket fizetni a munkavállalók után, ráadásul magasak a bérek is, de ha ezt valami csoda folytán sikerülne kitermelni akkor ott van a magas áfa, ami miatt nehezebb eladni a szolgáltatást, mert annyival drágább. Ráadásul a sok áfa miatt máshol az embereknek kevesebb pénzünk marad. Meg még vannak más adók is. Szerintem egy cég vagy csődbe megy ha minden adót fizet vagy adót csal, de kíváncsi vagyok szakértők válaszára is.
2019. jan. 13. 14:07
 1/6 anonim ***** válasza:
66%
Termelékenyen kell dolgozni, hogy ki tudják termelni a költségeket. Abban igazad van, hogy sokaknak ez nem megy, és bizony bele is buknak.
2019. jan. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
67%

Áfát a kis és a nagy vállatok is fizetnek, úgyhogy az most itt érdektelen.


Amúgy fyi a kis és középvállalkozások olyan 90%-a MO-n masszívan adót csal. A nagyok is, csak ott úgy hívják, hogy "adóoptimalizálás".

2019. jan. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
67%
áfa egyik tevékenységén levont áfa megjelenik a másikban fizetendő áfába. Ha jól választ tevékenységet akár 0-rá is kihozza az áfa fizetést tartósan. Emiatt pedig az árai is olcsóbbak lehetnek ami nagyobb forgalmat generál és több árrést amiből fedezhetőke a költségek. pl. bér és járulék, de azokra támogatás és adókedvezmény is érvényesíthető akár.
2019. jan. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
67%
1 millióért csinálok munkákat amit áfamentesen tudok adni, mert alanyi áfamentes vagyok és az 1 millióból befizetem a brutális 50 ezer adót.
2019. jan. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
24%
A legtöbb adót csal, feketén dolgoztat. De azért nem kell annyira sajnálni őket. Ismerek dohányboltost egy kb 500 fős faluban, az egész családot eltartja.
2019. jan. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
54%
KATA, ha egy személyes cégként nyomod (festő, villanyszerelő, takarító), amúgy KIVA/EVA
2019. jan. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!