Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyire gyakori, hogy 20%...

Mennyire gyakori, hogy 20% önerő elegendő, ha a jövedelem bőven rendben van, és a lakás is városban van?

Figyelt kérdés
2020. szept. 24. 22:07
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
Ettől függetlenül sok mindenen múlik, nekem nem volt elég. A járvány miatt most amúgy is szigorúbbak a hitelezők, így kevesebb az esély, mint télen.
2020. szept. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:

Nekünk 3 éve elég volt. Frekventáltabb területeken, ha jó az ár-érték arány, akkor van rá esély, de most valóban szigorítottak a bankok egy kicsit.

Igazából az értékbecslőn múlik, akit kiküld a bank. Ha pontosan annyit becsül (kicsi az esélye), mint amennyiért megveszed az ingatlant, akkor van rá esély. Ha csak kicsit is kevesebbre becsüli, akkor már baj van.

Az egyéni tapasztalatom az, hogy ebbe max úgy érdemes beleugrani, ha tágabb a kereted, csak azt valamilyen oknál fogva nem akarod beletolni az ingatlan árába. Így azért van némi biztonsági háló, hogy a különbözetet be tudd dobni még az illeték és egyéb eljárási költségek mellett. Ha nincs honnan előrántani, akkor baj van.

2020. szept. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 A kérdező kommentje:
Tágabb a keretem, csak szeretném ha maradna a konyhára. 30% önerőm van jelenleg.
2020. szept. 25. 12:47
 4/58 A kérdező kommentje:
31%-om van, és vismajor esetben szüleim ki tudnak segíteni 37%-ig..
2020. szept. 25. 14:27
 5/58 A kérdező kommentje:
bocs, csak közben számolgattam. :) nagyon szeretnék belevágni, de örülnék ha első körben pár dolgot meg is tudnék csinálni az ingatlanon ügyvédi költség és illeték mellett.
2020. szept. 25. 14:27
 6/58 anonim ***** válasza:

Szia, en 3 hete voltam a bankomnal hitelkepesseget felmerni, a kovetkezoket tudom megirni!

Budapestbank ami a legszigorubb bank, tehat ha itt megkaptam a minositett fogyasztobarat hitelt minden banknal meg fogom kapni! 🙂

Lenyeg ami szamit, 20% onero kell, a covid miatt a netto fizetesed 40% lehet a maximum hitel amit torleszthetsz. Nezik, hogy milyen munkahelyen vagy/dolgozol, tehat aki vendeglatas, autipar az inkabb ne.

Megkerdeztek van-e felsofoku papirom, lakasom(tulajdoni hanyad is eleg), fiatal vagyok-e(27 vagyok), hany evre veszem fel a hitelt.

Ami szamomra meglepo volt, hogy a hitelugyintezom azt mondta az ingatlan ertekbecslesnel 90-95%-ban annyit becsul az ingatlankozvetito amennyi az adas-veteli lapon van. 🙂 ha valami nagyon nem oke akkor szokott ala lenni de az elobbi a jellemzo. Kell lenneie 6 honap munkaviszonyodnak ami hatarozatlan ido es csak a szerzodeskotesnel 200k igazolo jovedelemnek.

90 napig el az ajanlat, sajnos nekem januarban ujra kell kotni, mert nem hiszem, hogy dec23-ig (3 napja kaptam meg a hatarozatot) talalok lakast de januarra muszaj lesz, ja es Budapest es mol leanyvallalatban vagyok ha ez segit. Az egyetlen jo meg a budapestbankban, hogy az egyeduli az orszagban ahol a cafeteriamat beszamitjak a jovedelmembe, a cafit keszpenz juttatasban kerem es berpapiron szerepel.:)

2020. szept. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 A kérdező kommentje:

Szia!


Nagyon köszönöm a segítséged! Én 29 vagyok, és doktorálok éppen, tehát van már mesterszakos diplomám. A fizetésem 40%-a bőven fedezi azt a fogyasztóbarát konstrukciót amit kinéztem magamnak, ennek nagyon örülök. Munkaviszonyom már 15 hónapja van a PhD mellett, és még mellette sok egyéb másodlagos bevételem is leigazolható. Ezek alapján remélem nem lesz probléma, nagyon izgulok :D köszönöm szépen a válaszod!

2020. szept. 25. 16:08
 8/58 anonim ***** válasza:
Nekem is van mérnöki mesterem és most kezdtem 1 hete a második mérnöki mestert. Annyi, hogy ha KHR-re rákerülök, mert ugye ez lemaradt, ez nagyon fontos! Tehát ne legyen hiteled sehonnan, akkor a diákhitel sem probléma, mert az úgy veszik, hogy amennyi a diákhitel minimális törlesztője, ami a minimálbér vagy a fizetésed 4%-a minden hónapban akkor a hitelelemző azt mondta, hogy 40% helyett kb. 30-32%-a lehet a nettó fizetésemnek a törlesztése havonta. Persze én februártól diákhitelezni fogok (ez az utolsó állami félévem levelezőn) és hát nem akarom, hogy úgy bíráljon el a bank engem, hogy a KHR listán is szerepelni fogok, úgyhogy ilyen mindent vagy semmit elven de 3 napja gőzerővel elkezdtem nézni a kis mini garzonokat Budapesten. Én amúgy kapok kisebb kölcsönt az önerőmhöz, úgyhogy neked is hajrá! De érdemes elmenni előzetes hitelbírálatra, nézz ki egy bankot és ott segítenek. :) Nekem a BB azért is volt jó, mert 10 éve vezetem itt a számlámat, mindent vissza tudnak nézni és hát a cafeteria nekem amúgy számít, mert más banknál nem nézik és ott meg kevesebb lenne a hitelképesség.
2020. szept. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:

Persze, az összes hiteled törlesztője lehet maximum a jövedelmed 40-50%-a. Ha ez lesz az 5. hiteled, akkor annyival kevesebb pénzt adnak, ezzel próbálják védeni a hülyéket. Meg magukat is persze. :D

Nem a hitelképesség az alapvető probléma, ha az ember viszonylag jól keres, hanem ahogy írtam is az, ha kicentizi. A hitelbírálathoz be kell adni az adás-vételi szerződést, vagyis már van egy élő szerződésed és kifizetted a foglalót valószínű ami általában a vételár 10%-a. Na most ha centized és a bank értékbecslője kevesebbre becsüli a megvenni kívánt ingatlant, akkor kevesebb pénzt ad, vagyis több, mint 20% önerőt kell előteremtened. Ha ebben a fázisban szembesülsz vele, hogy ha belegebedsz sem tudsz több pénzt előteremteni, akkor nem tudsz mást tenni, mint kihátrálni az egészből. Ez esetben viszont elbukod a 10% foglalót, amiért felmondod az adás-vételi szerződést, bukod az ügyvéd díját és "jó" esetben még a bank is rádver némi ügyintézési költséget.

Szóval centizni csak akkor érdemes, ha van a zsebben még beáldozható keret vész esetére.

2020. szept. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaidat, és sikeres adásvételt kívánok! Előzetes hitelminősítés és előzetes értékbecslés nélkül nem vágok bele! :) Köszönök mindent!
2020. szept. 25. 16:54
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!