Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyire gyakori, hogy 20%...

Mennyire gyakori, hogy 20% önerő elegendő, ha a jövedelem bőven rendben van, és a lakás is városban van?

Figyelt kérdés
2020. szept. 24. 22:07
1 2 3 4 5 6
 51/58 anonim ***** válasza:
200 ezres törlesztőt bevállalni nagy felelőtlenség még nettó 400-500 ezres bevétellel is. Ott tényleg elég egy minimális megcsúszás és elindul az ember lefelé a lejtőn.
2020. okt. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/58 Meton ***** válasza:

Mit értesz minimális megcsúszás alatt? A pénzt össze is lehet spórolni és akkor 10 év alatt összejön a lakás. De ha most akarod, akkor viszont kell kockáztatni. Ha olcsó lakást veszel, akkor esetleg magas lesz a rezsi, vagy éppen a csövekkel lesz gondod. Nem is a költség a fő gond, hanem hogy ezekkel a dolgokkal kell foglalkozni. Havi nett 500-ra már szerintem reális elvárás egy modern, kényelmes otthon.

Amúgy mi a kockázat? Hogy elveszíted az állásod? Mondjuk kapsz egy stroke-ot? Ha beteg leszel, akkor eladod az ingatlant. Egy jobb minőségű ingatlant könnyebb eladni, mint egy lepukkantat. A törlesztődet elbukod, de a kölcsönt ki tudod fizetni és talán még nyersz is rajta.

2020. okt. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/58 anonim ***** válasza:

Nem vagyok benne biztos, hogy egy új ingatlan annyival nagyobb értéket képvisel a mai villágban, mint amennyivel többért hozzá lehet jutni ezekhez most. Egy jól karbantartott panellel sincs semmi gond, illetve én a 8-10 éves újszerű lakások híve vagyok inkább, de a kérdés nem is erről szól. Azt mindenki saját belátása szerint döntse el, hogy mire tud és akar költeni.

A fizetésedet kimaxolni felelőtlenség. Igen, jöhet betegség, válság, baleset, akármi, ami miatt átmenetileg az ember keresőképtelen lesz és ezesetben nem az a legfontosabb problémája, hogy azonnal ingatlant cseréljen. 60-100 ezer forintot könnyebb kigazdálkodni a megtakarításokból, mint 200-at.

Egyébként ha már ragaszkodnék ahhoz, hogy 20 millió hitelt vegyek egyedül a nyakamba (én nem ragaszkodnék), akkor 400-500 ezres fizetés mellett is minimum 20 évre venném fel. Az nagyjából 120 ezres törlesztő lehet most. Ha jól megy a sorom, a megtakarításommal ki tudom egészíteni havi átlag 200 ezerre, vagy még többre és évente/két évente előtörlesztem ezt a többletet. Ellenben ha éppen rosszul megy a sorom sincs nagy gebasz, mert max megtakarítani nem tudok annyit, de a hitelem törlesztőrészletét tutira kitudom gazdálkodni.

Mi így gondolkodtunk anno. Most úgy tűnik a 6. évben végtörlesztünk (a 4. évet kezdtük), de ha bármi közbejönne sincs gond, max csúszik a terv egy-két évvel. Nem a törlesztéssel csúszunk meg, csak a saját pénzügyi terveink teljesítésével. Én ezt így látom felelősnek.

2020. okt. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/58 A kérdező kommentje:
Én nem szeretném a fizetésem felét törlesztőbe tenni, inkább szeretnék mellette élni is..
2020. okt. 4. 14:11
 55/58 Meton ***** válasza:
0%

Öcsém soha nem keresett 500 ezer nettót, mégis magasabbra tette a mércét. Talán nem is tudta, mit vállal. Házat épített anélkül, hogy lett volna saját pénze, amit még én is őrültségnek tartok. De megcsinálta. Sokat szenvedett vele, az igaz, sokszor nem volt pénze, a csőd szélén egyensúlyozott. Az viszont tény, hogy pénzügyekben nagyon otthon van. Alig 30 millióból felhúzta a házát, kábé 20 évvel ezelőtt. Pár éve meghirdette 100 millióért. Persze lealkudták 75-re, és nem is nagyon volt érdeklődő, ezért ennyiért eladta. Az árából már felépített egy nagyobb házat és a maradékból még épít egy házat.

Álmodhatsz a diplomás fizetésből egy olcsó panelt, de jóval többet is el lehet érni. A panel is lakható, ez tény. A vízcsöveket szinte biztosan megette már a rozsda, ki tudja, meddig bírják. A beton sem az örökké valóságról szól, mert idővel szétmállik. A panelek ára azért ilyen olcsó, mert senki se tudja, mennyit bírnak még. Lehet, mire lejár a 20 éves hiteled, addigra a ház is megérik a bontásra. 20 év nagyon hosszú idő, de ha a hiteled tovább tart, mint a házad, az nem jó.

Inkább vállalj több munkát, ha a pénzed nem elég. Esetleg nézz körül, hátha máshol jobban megfizetnek. De 500-ból menő albérletet is simán lehet fizetni.

2020. okt. 7. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/58 anonim ***** válasza:
Sikerült hitelbírálatot kapni a BB-től? :)
2020. okt. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/58 A kérdező kommentje:
#56 igen! köszi a tippeket, sinen vagyok!
2020. okt. 20. 14:02
 58/58 A kérdező kommentje:

#55, kérlek hagyd abba. Majd ha nagyobb lesz a takaróm akkor nyújtózkodom addig. Szeretném ha maradna pénz nyaralásra, utazásra, szórakozásra, lenne tartalékom, stb. Nem látom értelmét annak, hogy kicentizzem a fizetésem.


Majd ha lesz családom, akkor építkezünk.

2020. okt. 20. 14:03
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!